Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje kozmetika za dojenčka

kozmetika za dojenčka

Pozdravljene!

Ali mi lahko poveste kaj vse potrebujem od kozmetike za dojenčka na začetku?
Katero znamko kozmetike priporočate?
Hvala.

L.p.

giina 36 t

pristali smo na bubchen, zadovoljni

mi tudi bubchen in po 2 letih in pol smo še vedno tu. ne menjamo.

nova
Uredništvo priporoča

Kolikor vem sem morala imeti na začetku alkohol za čiščenje popka in mandljevo olje iz lekarne. Nabavila sem tudi Lampretovo mazilo za nego otroka, ki ga delajo Mariborske lekarne in je res enkratno za nego ritke- nima nobene dišave notri ampak ob vnetju učinkuje bolje kot vse drugo- toliko se jaz spomnim glede maž in krem- sicer pa je bolje čimmanj mazanja sploh z raznimi dišavami- vsaj tako so meni svetovali. Poleg teh osnovnih stvari boš potrebovala otroško milo za kopanje, pa škarjice za prve nohtke in mehko krtačko za lase, če jih bo otročiček imel. Tako, to je vse česar se jaz spomnim, sicer pa kaj bo otroku kozmetika in znamke, ko sam najlepše in najpopolneje diši- razen osnovnih stvari seveda. Vso srečo!

Weleda, prodajajo v DM. Brez konzervansev.

V DM prodadajjajo tudi njihovo blag. znamko babylove – plenice(za moje pojme boljše kot pampers), kreme, robčke, vse kar rabiš. Je ugodneje, hipoalergensko, brez parfumov. Preizušeno na dveh pikcih – vse OK (pa je tamala alergik). Kupuj pa le najnujeejše (za ritko , robčke ipd) drugo po potrebi.

planice (Babylove so res najboljše)
alkohol (za čiščenje popka)
sterilne “gazice” (za čiščenje popka)
mandljevo olje (iz lekarne)
mazilo za ritko BebiVal (Mariborske lekarne…. res super mazilo, brez vonja, ne ostaja med gubami, ni preveč gosto,…)
vata
fiziološka raztopina (Sterimar- ima rahlo šprico)
glavniček za temence
milo (Penaten)

Tudi mi prisegamo na pleničke Babylove, glede kozmetike pa le tole. Moja mala je grozno občutljiva, ima suho kožo za znoret, zato ne uporabljamo nobenega šampona ali mila (mogoče jo enkrat na teden umijem z Evcerinom za zelo suho kožo), mažem pa jo z ognjičevo kremo ali pa z hladilnim mazilom iz lekarne. Kadar je pa zelo hudo pa uporabim Justovo kremo Tee tre. Za ritko pa isto uporabljam hladilno ali vitaminsko kremo iz naše lekarne (Trbovlje). Če pa je vneta pa primešam še malo praške, pa je. Če pa je full hudo (se nam je dvakrat to naredilo – občutljivost na plenice) pa sem kupila po nasvetu mam iz foruma še kremo Lasepton.
Sicer pa čim manj kozmetike.

LP, S.

Mi uporabljamo oz. smo uporabljali
– alkohol (za čiščenje popka)
– sterilne “gazice” (za čiščenje popka)
– plenice (DM-ove ali pa Pampers)
– vlažilne robčke (Pampers-beli, pa tudi druge. Paziti je potrebno le, da ne vsebujejo alkohola)
– za ritko, ko smo imeli še plenice – kremo iz lekarne v Murglah (v TC)
– mleko Bubchen (vedno sem malega zmasirala po kopanju in to počnemo še sedaj, kljub temu, da jih ima ta veliki že 4 in mali 2,5 let. Ker jima to ful paše smo masažo obdržali)
– milo Bubchen
– ognjičevo kremico za obraz Bubchen
– za lase Johnson & Johnson
Drugače pa imamo vedno na zalogi Wundschutz z ognjičem od Bubchen, če se kaj udarita ali pa če imata kdaj slučajno vneto rito.

Kot vidite prisegamo na Bubchen in bomo to obdržali tudi pri tretjem :o))

Čimmanj komplicira-to je prvo.

Na začetku rabiš alkohol, jaz sem popek čistila s palčkami za ušeska-ne vem, kako vam je uspelo dobro sčistiti z gazicam???

Potrebuješ še hladilno mazilo-odločiti se za katero, je težko, ker je ogromno izbire.
Jaz prisegam na Niveo. Tudi za kopanje, umivanje,mleko/olje za telo….

Pleničke so pa edino Nemške Pampers, ki mi niso premočile. Dobiš jih v Mülerju. Ostale so bile vse zanič…Babylove in Hugges sploh. Sem morala tud po 3x na noč malega previt-je bil ves moker.

Boš sama videla, kaj bo tvoji pikici najbolj odgovarjalo.

New Report

Close