Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija Komplicirana ekstrakcija – bolečina

Komplicirana ekstrakcija – bolečina

Pozdravljeni,

23. so mi na kirurgiji pulili šestico, saj naj bi imela tako zavite korenine, da se je ni uspelo uspešno zdravit, zato so se odločili, da mi bodi tudi na tem mestu vstavili implantat. Samo puljenje je trajalo 40 minut, saj se je del korenine odlomil in ni in ni želel ven. Poseg je bil pravo mučenje in zame in za zdravnika. Prvi, mlajši zdravnik je že po nekaj minutah obupal, drugi pa je bil na koncu že tako izmučen da mu je pomoč ponujal še tretji zdravnik. Ni ravno prizor, ki ga želiš videti v takem stanju. Me je kar malo travmatiziralo tistih 30 minut ko sem gledala odraslega moškega kako z vso močjo poriva orodje v mojo čeljust, medtem ko drugi izsesava kri ki lije v potokih. Nazadnje mu je le uspelo, rano je moral zašiti in lahko sem odšla domov. Glede na invazivnost samega posega sem pričakovala hude bolečine ko bo popustila injekcija, a ni bilo tako. Ena protibolečinska tableta je bila dovolj za celo noč in ena potem za cel naslednji dan. Težava pa se je pojavila ponoči (cca 30 ur po posegu) ter danes. Pojavila se je bolečina okoli rane ki se nato prenese na celo levo stran čeljusti in raztegne nazaj do bezgavk in vse do ušesa. Leva stran obraza se mi zdi tudi malček otečena/bolj trda. S tableto sicer omilim bolečino a zgolj za nekaj ur (več kot 3 na dan naj se nebi vzelo).
Bi morala do zobozdravnika/nazaj do kirurga ali naj še malo počakam? Ni mi jasno zakaj se je bolečina pojavila šele 2. dan po posegu. Nočem da bi prišlo do kakšnega vnetja kosti/komplikacij, kar bi lahko kasneje vplivalo na uspešnost implantacije.

Zahvaljujem se vam za vaš čas in odgovor.

Lp

Pozdravljeni. Oteklina po posegih narašča do tretjega dne – med drugim in tretjim dnem po posegih je navadno največja – potem pa počasi izzveni. Kadarkoli lahko pride do okužbe rane in nabiranja gnoja, kar se običajno kaže kot povišana telesna temperatura, kljuvajoča bolečina, oteklina, ki se širi na vrat, pordelost kože, občutek iztekanja gnoja v usta, oteženo ali povsem zavrto odpiranje ust. V vseh teh primerih je smiselno, da se obišče zobozdravnika ali kirurga čimprej. Nihče vam ne bo zameril, če zaradi skrbi pridete na kontrolo in ne bo nič posebnega. Bistveno huje je, če ne pridete, v rani pa nastaja absces…
Lepo pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close