Najdi forum

Pozdravljeni!
Tudi jaz imam težave s kolenom. Zadnje pol leta me je v levem kolenu večkrat kar iznenada zabolelo-ostra bolečina in mi je noga klecnila, vendar po nekaj trenutkih je bilo vse normalno.
Sedaj pa sem pričela bolj pogosto hodit v hribe in teč, da si naberem kondicijo. Vse zmerno, brez pretiravanja. Nikoli me ni bolelo koleno.
Nekega večera pa me je levo koleno pričelo boleti na notranji strani. Ostra, kljuvajoca bolečina, ki je prisotna non stop. Če hodim, sedim, še ponoči boli tako močno, da ne spim. Zdravnica mi je predpisala brufen 600 mg, ki sicer par ur blaži bolečino, ko pa popusti, boli tako močno, da bi na trenutke lahko kar tulili. Opazila sem, da je koleno malo oteklo.
Bolečina pa se včasih širi čez prednji del stegna proti kolku.
Moram povedat, da imam težave s krcnimi žilami. Zunanje so mi odstranili operativno. Bi lahko celo kakšen strdek v notranji veni povzročal take bolečine?
Jutri imam službo. Sem na nogah cele dneve. Ne vem kako bom zdržala, ker ko prične kljuvanje, zelo težko hodim.
Hvala za vaš čas in odgovor.
Lp

Pozdravljeni,

priporočam, da čim prej opravite slikanje bolečega kolena z magnetno resonanco in da pridete na pregled s posnetki ter izvidom. Bolečina je najverjetneje povezana z okvaro/poškodbo notranjega meniskusa in/ali sklepnega hrustanca v notranjem delu kolena. Krvni strdek je, glede na navedeno, malo verjeten razlog.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spostovani.
Tudi jaz imam tezave z kolenom dlje casa.
V marcu 2020 so mi na atroskopiji odstranili del MM in ugotovili hondralno lezijo na medialnem kobdilu femurja v velikosti 2 x 1 cm 2-3 stopnje.
Po dvegh mesecih sem si ponovno poskodoval isti miniskus. Opravil sem MRI in v oktobru se eno atroskopijo istega meniskusa. Na izvidu po atroskopiji je bilo napisano, da so ostali deli kolena anatomsko dobro ohranjeni.
Bolecine so bile dolgo prisotne, vendar zmerne, predvsem so me ovirale pri pocepu. Kasneje so bolecine izvenele, ostale pa so rahle tezave pri pocepu v smislu “napenjanja’ medialno, le minimalno.
Zdaj so pa tezave, da me koleno ves cas boli, kljuvajoca bolecina, vcasih obcutek “ognja” v kolenu, vgendar koleno ni bilo vhroce, mogoce rahlo toplo. Bolecina je prisotna ves dan, tako mocna, da komaj zaspim. Ko pa se zbudim bolecine ni vec, ko pa naredim nekaj korakov se bolecine vrnejo in tako vsak dan ze cca 2 tedna.
Bolecina je medialno in ob podacici in pod njo. Vcasih imam obcutek, kot da me boli celo koleno.Hodim zelo tezko, po ravnem mocno sepam, ne morem dolgo stati na mestu, velike tezave po stopnicah navzgor, mali manj navzdol. Prehodom lahko samo kratko razdljo, mogoce 150 do 200m.Razmisljal sem celo, da bi uporabljal bergle. Vcasih ob hoji imam obcutek, kot bi se stegnenica in golenica dotikali.Lahko pa tezo prenesem na boleco koleno-stojim na eni nogi. Je tudi rahlo oteceno.
Sicer sem se na bolniski, ker sem v februaju imel atroskopijo na levem kolenu, tako, da sem redo izvajal predpisane vaje, sobno kolo, ter hodil na sprehode.
Predvidevam, da so se tezave in vcasih neznosne bolecine pojavile, ko sem pri sprehodu z odvezani, sicer nenevarnim psom, pretekel nekaj sto metrov za psom, ker so bili v blizini otroci,kjer jih obicajno ni, da bi ga pripel na povodec. To se je ponovilo se dvakrat. Ob zadnjem teku pa so se pojavile tako mocne blecine, da enostavno nisem model vec teci. Kot receno, tek bil kratek in pocasen. Ker moram cakati na MRI vec kot dva tedna, me zanma vase mnenje.
Zavedam se, da ne morete podati diagnostike brez posnetkov MRI in klinicnega pregleda, pa vendar, kaj menite, kaj mi povzroca tako bolecino v mirovanju in preprecuje hojo. Kaj svetujete?

S spostovanjem,
Figlio

Spoštovani,

brez kliničnega pregleda in brez pregleda posnetkov MR je zelo težko odgovoriti na vaše vprašanje.

Najverjetnejši vzroki za bolečine so: obtolčenina notranjega končnega dela stegnenice in/ali začetnega notranjega dela golenice, ponovna raztrganina meniskusa in/ali dodatna poškodba sklepnega hrustanca v notranjem delu kolena.

Priporočam, da do nadalnjega poskušate koleno obrmenjevati le do meje bolečine. Če bodo za to potrebne bergle, priporočam tudi uporabo teh.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor.
Figlio

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani.

Pozdravljeni ponovno. Prosil bi vas za dodatno pojasnilo oz. nasvet.
Glede na to, da so mi bolecine in tezave v povezavi z miniskusom znani, bi poškodbo miniskusa izločil (moje mnenje). Način, kako in kaj mi povzroca bolečino mislim, da bi lahko težava in bolečine izhajali v povezavi z hrustancem in/ali z obtolčenostjo eno ali obeh kosti, ki ste jih ze omenili. Sklepam zaradi tega, ker ob tem ko obremenim desno nogo se bolecina pojavi ravno v tem predelu. Zdaj, ko uporabljam bergle bolecine minimalne, so vzdržne. Se pa obcasno pojavijo za kolenom, in po mečih.
Sprašujem se in tudi vas, kako je mogoče, da ob čisto nedolžnem nekaj minutnem teku, po ravni površini povzroči take bolecine in težave ali z hrustancem ali s tem, da pride do tega, da se kosti obtolčejo? Mislite, da je tudi zaradi tega, ker so mi ze 2x odstranili del MM? Kaj lahko pričakujem v prihodnje? Se to lahko ponavlja? Kaj mi lahko še odsvetujete, razen teka. To mi ne bo težko, ker nikoli ni bil del moje rekreacije.
Vem, da mi ne morete podati natančnejsih navodil brez MRI izvidov, bom zadovoljen tudi z odgovori na podlagi vaših izkušenj, ki pa so nedvomno ogromne.

S spoštovanjem.

Figlio.

Pozdravljeni,

Sprašujem se in tudi vas, kako je mogoče, da ob čisto nedolžnem nekaj minutnem teku, po ravni površini povzroči take bolecine in težave ali z hrustancem ali s tem, da pride do tega, da se kosti obtolčejo?
Če je sklepni hrustaenc pomembno stanjšan ali odsoten ter če je meniskus pomembno zmanjšan ali odsoten, je to vsekakro mogoče.

Mislite, da je tudi zaradi tega, ker so mi ze 2x odstranili del MM?
Odvisno od tega, kakšen del meniskusa je bil odstranjen in kako.

Kaj lahko pričakujem v prihodnje? Se to lahko ponavlja?
Da, zelo verjetno se lahko ponavlja. Vsekakor pa bi bilo potrebno najprej nedvomno ugotoviti, kaj je vzrok trenutnim bolečinam!

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.
Najlepša hvala za hiter odgovor in vsa pojasnila.
Ko dobim izvide MRI vas ponovno kontaktiram.
Do takrat, vas lepo pozdravljam in prijetne praznične dni vam želim.

Figlio

Pozdravljeni,

prosim. Velja. Hvala enako.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Kot dogovorjeno, ko prejmem izvide……
Prejel sem izvida MRI preiskave. Citiram:

MR desnega kolena

Minimalni izliv. Zmerno zadebeljena pateralna pilka.
Okrog 2 cm dolga horizontalna fisura metafize tibije z medialčne strani s signalom edema okolne kostnine. Blag edem kostnine tudi roba medialnega femoralnega kondila. Ostali skelet ima normalen signal.
Široka horizontalna ruptura zadnjega roga medialnega miniskusa prekinja posteriorno kapsularno ter spodnjo artikularno ploskev in sega tudi v korpus- Le-ta je stanjšan po resekciji.
Nekoliko dioksidni lateralni miniskus je ohranjen.
Križna ligamenta sta u redu. Kolateralna ligamentarna kompleksa, tetiva kvadricepsa ter ligament patele so ohranjeni.
Blago stanjšan hrustanec medialne fasete trohlee femurja. Tanka fisura hrustanca trohlee ob sulkusu medialmo sega skoraj do kosti.

Mnenje:
Nepoplna horizontalna fisura metafize tibije medialno s kontuzijo kostnine.
Ruptura medialnega miniskusa podobna kot pri preiskavi maja 2020.
Fisura hrustanca stopnje 3 medialne fasete patele ob sulkusu predstavlja novo najdbo.

Dodatni odgovor radiologa na vprašanje o ostanku meniskusov po dveh atroskopijah:
Desno:
medialni meniskus je le minimalno tanjši kot pri preiskavi 25.maja 2020. Orientacijsko ocenjujem da ga je še ostalo okrog 80%.

MR levega kolena

Majhen izliv z 3cm široko poplitealno cisto. (Po dvd MR, ki sem ga sam pogledal, v dolžino 6,3cm).
Po resekciji stanjšan medialni meniskus s široko horizontalno rupturo korpusa, ki prekinja zgornjo in spodnjo artikularno ploskev ter sega tudi v zadnji rog. Lateralni miniskus je ohranjen.
Križna ligamenta sta ohranjena.
Kolateralna ligamentarna kompleksa sta u redu.
Tetiva kvadricepsa ter ligament patele sta ohranjena.
Zmerno stanjšan hrustanec medialnega femoralnega kondila, pod njim plitva polkrožna nepopolna fisura in signal edema kostnine večjega dela kondila. Ostali skelet ima normalen signal.
Fisura hrustanca trohlee femurja medialno sega skoraj do kosti.

Mnenje:
Široka ruptura stanjšanega medialnega meniskusa je danes še nekoliko izrazitejša kot pri preiskavi maja 2020, ob njej kontuzija kostnine medialnega femoralnega kondila. Na tem mestu tudi majhen defekt hrustanca stopnje 2-3.
Fisura hrustanca stopnje 3 medialne fasete trohlee femurja.

Dodatni odgovor radiologa na vprašanje o ostanku meniskusov po dveh atroskopijah:
Levo:
ocena ohranjenosti meniskusa je ob tako izraziti deformaciji le orientacijska, ob tem zanjo tudi ni kvatitativnih meril. Kolikor je mogoče oceniti, je ohranjena približno ena tretjina korpusa meniskusa, rogova pa so zmerno stanjšana, podobno kot pri preiskavi maja 2020.

Vprašanj imam več, kot bi bilo možno podati odgovorov.
Prosil bi vas, da mi laično razložite izvid in podate vaše mnenje, kaj me čaka v prihodnosti ( spet atroskopija…) in način zdravljenja.
Kot vidite, sem bil že dvakrat atroskopiran na obeh kolenih v razmiku enega leta. Po vsakem MRI so izvidi vse slabši, kljub temu, da sem na ves čas na bolniški in doma počivam.

Tako laično sem prišel do ugotovitve (ni nujno da drži), da so pri atroskopiji odstranili miniskus le po korpusu, med tem , ko v zadnjem rogu nič in da je ruptura bila prisotna tudi po atroskopiji.

Kaj menite, zakaj mi ne morejo “poštimat” miniskusov? Č e je ruptura še izrazitejša kot pred atroskopijo, mogoče to pomeni premalo pobrušen/odstranjen miniskus?
Zanima kaj pomeni nekoliko diskoidni lateralni miniskus, tega mi v do sedaj v treh MR še niso odkrili?
V izvidu omenjajo novo najdbo : fisura hrustanca stopnje 3 medialne fasete patele ob sulkusu, kaj to pomeni?
In kaj vam pove podatek o ostanku meniskusov po dveh atroskopijah? Je še možna tretja brez hujših nadaljnih težav?

Ker je že veliko napisanega, bi vas na tej točki lepo pozdravil in verjetno bo še kakšno podvprašanje in do naslednjič…..

Figlio

Prosim za se dodatno pojasnilo k zgornjemu izvidu, ki velja za desno koleno. Citiram:
Dodatno pri ponovni analizi opisem se 0,8 x 2 cm dolg ovalen žep tekočine v višini tibiofibularnega sklepa lateralno ob proksimalni mišici popliteus, v katerem sta dva po 0,7 cm siroka ovalna nehomogena fragmenta, verjetno koagula.
Kaj naj bi to pomenilo, se to samo od sebe pozdravi?
Lep pozdrav.
Figlio

Pozdravljeni.

Kot dogovorjeno, ko prejmem izvide……
Prejel sem izvida MRI preiskave. Citiram:

MR desnega kolena

Minimalni izliv. Zmerno zadebeljena pateralna pilka.
Okrog 2 cm dolga horizontalna fisura metafize tibije z medialčne strani s signalom edema okolne kostnine. Blag edem kostnine tudi roba medialnega femoralnega kondila. Ostali skelet ima normalen signal.
Široka horizontalna ruptura zadnjega roga medialnega miniskusa prekinja posteriorno kapsularno ter spodnjo artikularno ploskev in sega tudi v korpus- Le-ta je stanjšan po resekciji.
Nekoliko dioksidni lateralni miniskus je ohranjen.
Križna ligamenta sta u redu. Kolateralna ligamentarna kompleksa, tetiva kvadricepsa ter ligament patele so ohranjeni.
Blago stanjšan hrustanec medialne fasete trohlee femurja. Tanka fisura hrustanca trohlee ob sulkusu medialmo sega skoraj do kosti.

Mnenje:
Nepoplna horizontalna fisura metafize tibije medialno s kontuzijo kostnine.
Ruptura medialnega miniskusa podobna kot pri preiskavi maja 2020.
Fisura hrustanca stopnje 3 medialne fasete patele ob sulkusu predstavlja novo najdbo.

Dodatni odgovor radiologa na vprašanje o ostanku meniskusov po dveh atroskopijah:
Desno:
medialni meniskus je le minimalno tanjši kot pri preiskavi 25.maja 2020. Orientacijsko ocenjujem da ga je še ostalo okrog 80%.

MR levega kolena

Majhen izliv z 3cm široko poplitealno cisto. (Po dvd MR, ki sem ga sam pogledal, v dolžino 6,3cm).
Po resekciji stanjšan medialni meniskus s široko horizontalno rupturo korpusa, ki prekinja zgornjo in spodnjo artikularno ploskev ter sega tudi v zadnji rog. Lateralni miniskus je ohranjen.
Križna ligamenta sta ohranjena.
Kolateralna ligamentarna kompleksa sta u redu.
Tetiva kvadricepsa ter ligament patele sta ohranjena.
Zmerno stanjšan hrustanec medialnega femoralnega kondila, pod njim plitva polkrožna nepopolna fisura in signal edema kostnine večjega dela kondila. Ostali skelet ima normalen signal.
Fisura hrustanca trohlee femurja medialno sega skoraj do kosti.

Mnenje:
Široka ruptura stanjšanega medialnega meniskusa je danes še nekoliko izrazitejša kot pri preiskavi maja 2020, ob njej kontuzija kostnine medialnega femoralnega kondila. Na tem mestu tudi majhen defekt hrustanca stopnje 2-3.
Fisura hrustanca stopnje 3 medialne fasete trohlee femurja.

Dodatni odgovor radiologa na vprašanje o ostanku meniskusov po dveh atroskopijah:
Levo:
ocena ohranjenosti meniskusa je ob tako izraziti deformaciji le orientacijska, ob tem zanjo tudi ni kvatitativnih meril. Kolikor je mogoče oceniti, je ohranjena približno ena tretjina korpusa meniskusa, rogova pa so zmerno stanjšana, podobno kot pri preiskavi maja 2020.

Vprašanj imam več, kot bi bilo možno podati odgovorov.
Prosil bi vas, da mi laično razložite izvid in podate vaše mnenje, kaj me čaka v prihodnosti ( spet atroskopija…) in način zdravljenja.
Kot vidite, sem bil že dvakrat atroskopiran na obeh kolenih v razmiku enega leta. Po vsakem MRI so izvidi vse slabši, kljub temu, da sem na ves čas na bolniški in doma počivam.

Tako laično sem prišel do ugotovitve (ni nujno da drži), da so pri atroskopiji odstranili miniskus le po korpusu, med tem , ko v zadnjem rogu nič in da je ruptura bila prisotna tudi po atroskopiji.

Kaj menite, zakaj mi ne morejo “poštimat” miniskusov? Č e je ruptura še izrazitejša kot pred atroskopijo, mogoče to pomeni premalo pobrušen/odstranjen miniskus?
Zanima kaj pomeni nekoliko diskoidni lateralni miniskus, tega mi v do sedaj v treh MR še niso odkrili?
V izvidu omenjajo novo najdbo : fisura hrustanca stopnje 3 medialne fasete patele ob sulkusu, kaj to pomeni?
In kaj vam pove podatek o ostanku meniskusov po dveh atroskopijah? Je še možna tretja brez hujših nadaljnih težav?

Ker je že veliko napisanega, bi vas na tej točki lepo pozdravil in verjetno bo še kakšno podvprašanje in do naslednjič…..

Figlio

Figlio
19.05.2021. ob 12:40
Objava čaka odobritev

Prosim za se dodatno pojasnilo k zgornjemu izvidu, ki velja za desno koleno. Citiram:
Dodatno pri ponovni analizi opisem se 0,8 x 2 cm dolg ovalen žep tekočine v višini tibiofibularnega sklepa lateralno ob proksimalni mišici popliteus, v katerem sta dva po 0,7 cm siroka ovalna nehomogena fragmenta, verjetno koagula.
Kaj naj bi to pomenilo, se to samo od sebe pozdravi?
Lep pozdrav.
Figlio

Pozdravljeni,

Tako laično sem prišel do ugotovitve (ni nujno da drži), da so pri atroskopiji odstranili miniskus le po korpusu, med tem , ko v zadnjem rogu nič in da je ruptura bila prisotna tudi po atroskopiji.

Kaj menite, zakaj mi ne morejo “poštimat” miniskusov? Če je ruptura še izrazitejša kot pred atroskopijo, mogoče to pomeni premalo pobrušen/odstranjen miniskus?

Brez kliničnega pregleda kolen in pregleda posnetkov MR ne morem polnovredno odgovoriti. Pri operaciji se pri tvrstnih rztrganinah odstrani le tisti del meniskusa, ki povzroča mehanski problem. Vodorana raztrganina, ki je pr vas prevladujoča, običajno ne povzroča velikih težav in jo običajno puščamo. V nasprotnem primeru bi bilo potrebno odstraniti velik del meniskusa, kar bi povzročilo pomembno večji pritisk na sklepni hrustanec in s tem povezane težave, tudi hitrejšo obrabo.

 

Zanima kaj pomeni nekoliko diskoidni lateralni miniskus, tega mi v do sedaj v treh MR še niso odkrili?

Gre za posebno obliko meniskusa, ki je lahko prisoten pri do 17% (zunanji meniskus) in do 0,3% (notranji meniskus), kjer je ta podoben disku in nima polmesečaste oblike, ki je prevladujoča. Takšen meniskus je nekoliko bolj izpostavljen okvaram.


V izvidu omenjajo novo najdbo : fisura hrustanca stopnje 3 medialne fasete patele ob sulkusu, kaj to pomeni?

Navedeno je poka sklepnega hrustanca na notranji skelpni površini pogačice, ki sega čez polovico debeline hrustanca.


In kaj vam pove podatek o ostanku meniskusov po dveh atroskopijah? Je še možna tretja brez hujših nadaljnih težav?

Do sedaj niso odstranili zelo velikih deležev meniskusov, kar je dolgoročno dobro. Vsekakor je mogoče dodatno artroskopsko operativno zdravljenje.

 

Dodatno pri ponovni analizi opisem se 0,8 x 2 cm dolg ovalen žep tekočine v višini tibiofibularnega sklepa lateralno ob proksimalni mišici popliteus, v katerem sta dva po 0,7 cm siroka ovalna nehomogena fragmenta, verjetno koagula.
Kaj naj bi to pomenilo, se to samo od sebe pozdravi?

Gre za prostor napolnjen s tekočino ob začtnem delu zakolenske mišice (zadnji zunanji del kolena), kjer sta dva ovalna koščka (po intenzivnosti signala krvna strdka). Navedeno običajno ne povzroča težav.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Zahvaljujem se vam za odgovore. Me pa samo še zanima, kako je prišlo do krvnega strdka? Mogoče pri atroskopiji oz. zakaj do njega pride? Za odgovor se vam zahvaljujem.

Sicer pa več izvem v petek, ko pridek k vam na pregled.

Lepo pozdravljeni.
Figlio.

Pozdravljeni,

 

lahko po poškodbi ali po artroskopiji, slednje le v primeru, če ima ta žep pozvezavo s kolenskim sklepom. Bova pogledala in se pogovorila v petek…

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Dogovorjeno.

Lpnf

Velja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Včeraj sem bi pri vas na pregledu obeh kolen. Zelo sem zadovoljen z vašim pristopom in načinu obravnave ter času, ki ste si ga vzeli.Priporočam vsem ostalim bralcem tega foruma,ki imate težave z sklepi, da obišcete dr. Piliha.

Glede na to, da ste si vzeli veliko časa za pregled, sem pozabil vprašati; po prejemu plazme obogatene s trombociti, poleg 2eh dneh brez obremenitev, a se lahko normalno izvajajo vaje za krepitev steg.misic, in ali je še kaj takega v povezavi s tem?
In še eno vprašanje: “pod pogačicama tipam nežne krepitacije” in, da ste ob manipulaciji v desnem kolenu izzvali manjše preskoke. Mi lahko prosim še to razložite (kaj, zakaj)

Za vsa pojasnila se vam v naprej zahvaljujem.

Lep pozdrav,
Figlio.

New Report

Close