Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Ko nekomu posodim denar….

Ko nekomu posodim denar….

Imam problem in res ne vem kako naj se ga lotim.
Pred dobrim letom sem prijatelju(zdaj ni več) posodil nekaj denarja, okoli 120.000 SIT. Ko sem mu ga posodil sem mu v slepi veri zaupal, da mi ga bo tudi vrnil, ampak sva vseeno napisala na list papirja in se oba tudi podpisala. No kot že omenjeno je minilo več kot eno leto in včeraj sem bil pri njemu in mu rekel, naj mi ga vrne. Btw, on si je medtem kupil avto, nove rolerje ipd. O denarju pa seveda ne duha in sluha.
Kje je problem? Problem je sedaj v tem, da se on “ne čuti več dolžnega”, da mi denar vrne. Halo!!!
Seveda se lahko spustim na nivo primitivca in ga pretepem in grozim, mu razbijem avto……Ampak to pač ni moj namen. Pač, ta “list papirja” sem skrbno hranil in me zanima ali ga lahko uporabim, če sprožim kakšen pravni postopek proti njemu, preko odvetnika. Koliko to list velja? Če ima kdo izkušnje že s tem, PROSIM, naj mi pove. Ali pa kakšno drugo idejo. Tole me grize že dolgo časa in sedaj mi je prekipelo. Itak, da mi je prepozno prekipelo, apmak bolje sedaj kot nikoli. Tako da sem pripravljen za akcijo, kakršnakoli že bo.
Aja, lahko še to napišem, oba sva stara 25 let(itak po moje nima veze).

Hvala vnaprej in za mnenja!

P.S. Dal sem na dva foruma, ker rabim čim več mnenj. Upam, da koga to ne moti.

He, zadeva je čista. Vprašanje je samo, če sta na tisti listek napisala datum vračila.

Če sta ga, zamude tečejo od datuma vračila (ko bi moral vrniti).

Če ga nista, pomeni, da je kredit na odpoklic, torej moraš pisno s povratnico odpovedati kredit in zahtevat vračilo v razumnem roku (recimo 30 dni).

Potem greš v izvršbo. Pač na sodišče (s pomočjo odvetnika) daš zahtevek za izvršbo na njegovih računih ali premoženju.

Zastaralni rok je 3 leta od podpisa…

Tako da pazi, da ne zamudiš

Ja, napisla sva, da je rok vračila ob prvem denarnem dohodku in če ta rok zamudi, sva tudi npisala 0% obresti. Mal je sranje ampak itak se mi ne gre za obresti, temveč da dobim ta denar nazaj.

Kaj pa pravi, za razlog, zakaj ga ne vrne?
Ali vsaj priznava, da je denar dobil?

Jaz sem tudi enkrat enemu posodil en denar, pa se je izogibal plačilu. In sem rekel, da zaradi tega denarja ne bom obogatel ne jaz ne on, in da denar tudi lahko pogrešam, ampak da se ne bom pustil nategovat in da mu lahko kaj hitro kakšna šipa poči na avtu ali pa kakšna opeka prileti na haubo. In da ima hitro lahko več škode kot koristi.
Pa je potem v parih dneh plačal dolg.

ne sekiraj se preveč za ta drobiž, jaz sem naprimer v velikovečji godlji, saj sem dobila izvršbo za rubež denarja, ki sem ga po velikih mukah prejela za neko odškodnino; nato pa sem po njihovem mnenju naredila “prekršek” in sedaj zahtevajo denar nazaj+obresti; moj odvetnik je pa skoz govoril da mi v nobenem primeru ne bo treba vrnit denarja, ampak da bi lahko dobila še več. Kaj naj storim?? Včeraj me je skoraj pobralo, ko sem dobila to pošto:((

Zamenjaj odvetnika.

Povej mu. Tako kot je. Glej stari, kupil si avto, rolerje, nevemkajševse, meni si pa še dolžan 120 čukov. Veš, da ponavadi ne kompliciram, ampak se pa nerad počutim kot bedak. In ko ti pridrajsaš v novih rolerjih medtem, ko jaz še čakam na svoj keš, se počutim točno tako. Bottom line: kako smo s tistimi 120 jurji?

Pa boš videl kaj bo rekel. Malce podrezaj njegovo vest, če se ne zdrzne mu malce podkuri, da imaš pač tisti papir, in da ti je ‘tvoj odvetnik’ (folk se res zdrzne, ko uporabiš to frazo) povedal, da ima pravno veljavo in da ga boš v primeru nevrnitve prisiljen uporabiti.

Zadnja šansa je grožnja, ampak se strinjam, da to ni ravno pravi način.

Potem pojdi čimprej v izterjavo…

Še nikoli nihče ni dal denarja kar tako, še posebej, če je rekel, da se ne čuti dolžnega k vračilu…

Haha, ampak stari, ti pa maš keša, a?Kr 120 flik posodiš enemu..

Meni je kolega jurja dolžan, pa se mi v velikem loku izogne, če me kje vidi, se malo boji.

Kaj lahko nardiš? Nič. Drugič ne posojaj toliko denarja.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

No ja Electra, verjamem da si v hujših težavah ampak kar tako pa ne moreš reči, da gre za drobiž. Meni recimo 120.000 SIT ni drobiž, kar ornk delam da jih zaslužim.
Pa tudi, če bi bil drobiž sploh ne gre za to. Gre za odnos in za to da nekateri mislijo, da lahko delajo kar hočejo in imajo ljudi za bedake. In to si lahko privoščijo samo če jim dopustimo.

ja se strinjam, vendar naj mu bo to šola za vnaprej, da se nikomur ne posoja denarja, če ti ni res blizu, pa še to je tvegano. Proba pa naj narediti vse, da ga dobi nazaj. Včeraj bi tudi jaz rekla da se mi zdi ta izguba velika, danes pa čisto drugače razmišljam, saj gre pri meni za skoraj vse kar imam…

Podoben problem. Ni denarja niti za benz, ampak za hud party za svoj rojstni dan ga pa ima.
Ja, bomo drugic vedli, da denarja NE posojamo – naj ga posoja banka.

hm, ja revcek, 120.000 sit so ti dolzni?
bogi…

kaj pa jst, k so mi dolzni 1,2mio sit?!
od tega se lahko nadejam da mi “zagotovo” vrnejo le polovico, pa še to v roku parih let.
pa niso to eni jebivetri, ampak familija.

ne posojam nič!
frendu sm 2 jurja, pa se že mal vleče, ta bo vrnu, sam za 2 jurja mi ni panike.

drugače pa ne posodim nobenmu nič več!

dobrota je sirota, najebejo poštenjaki pa te k hočjo komu pomagat.

jst si tud tolarja ne sposodim sploh, če pa že, pa to vrnem še v istem dnevu (samo z razloga ker denarja tisti moment ko ga rabim nimam pri sebi).

na tvojem mestu, bi šel do staršev od tega modela, pa zahteval denar od njih, pa če bi biu kej “pameten”, bi biu tepen brez podpludb (kar je možno), in to redno, dokler nebi denarja dobil nazaj.

bedak si da si sploh posodil, naj ti bo to šola za v bodoče.
ljudje so ene p|zde in nažalost jih večina živi v slo.
služim svoj denar, a posodil ne bom nobenmu nikoli več nič, nej se jebejo vsi po spisku!

lp

_____________________________ neumni ste in taki boste tudi ostali ! _____________________________

Točno! Zato tud jaz keša ne posojam in si ga ne izposojam, če pa že, pa je to, da vrnem zame sveto!

Ne posojaj denarja

Jst tud ne mislim več posojat…majhen dnar nekomu, ki ga dobro poznam itak, sam kej več pa ne

Sem posodla 50000 bivši sosedi, pa se vedno izmika da bo takoj, ko dobi denar…od tega pa je že eno leto…pa ta soseda ima familijo in so baje že čist bankrotiral…tko da, sem se že poslovila od dinarčkov, sam mi jih je še vedno žal

LP

Rečeš, “Ej kolega, prov fajn te je vidt kako z mojim denarjem uživaš, upam da ti bo šlo še naprej tko dobr”, pol ga bo pa skoz vest pekla 😉

Ok, ne bom pridigala, da zakaj sploh posojaš take ogromne cifre, pa četudi kolegu, pa četudi najboljšemu, ker se očitno že sam tepeš po glavi. Ja, pač ponavadi zaupamo ravno prijateljem. 🙁

Tudi sama sem že parkrat ugotovila, da še kak prekleto drži tisto “čisti računi, dobri prijatelji”. Nekega pametnega nasveta nimam, ti pa ful držim pesti, da nekak to zrihtaš in da dobiš denar nazaj, čeprav bo menda precej težko.

Ampak folka ne kapiram, kak si lahko od nekoga sposodiš, pol pa namesto da bi vrnil, kupuješ sebi stvari? Mislim… ne vem, kaj folku dela v glavi, res ne…. Če me kaj dvigne, je to ziher to. 🙁

pare pare ljudi pokvare…

_____________________________ neumni ste in taki boste tudi ostali ! _____________________________

Aha, pa še kako. Ampak tisti, ki so glupi, so itak glupi, kaj jim češ.

ma veš kaj, to ti ni glih prjatu, to ti je pederčina velikega kalibra
in če ti nekdo ni prjatu se ga lahko tud pretepe
če rabš dva čefurja, za 10posto, se javi 😉

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close