Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost klomifenčice,dabroston, metformin, klomifen

klomifenčice,dabroston, metformin, klomifen

Pozdravljene.

Iščem temo, lahko pa tudi tukaj,…

Trenutno jemljem dabroston, in metformin, čez dva meseca začnem z klomifenom,…. vaše izkušnje?

Semiskala temo, kjer bi se “zbirale” punce, ki jemljeo klomifen,pa žal ne najdem 🙁

OJ, jaz sem jedla klomifen, ker sem bila na iui (inseminaciji) pa je bilo samo slabše, ker stanjšuje sluznico in moja je bila obupna. folikle pa sem imela 2 enega 22 in nega 17

pozdravljena!

me veseli, da si odprla temo, kjer smo lahko vse “tabletomanke” na enem kupu 🙂
no sicer meni ni več do heca, ker je moja situacija precej klavrna, amapak ne bom jokala v kotu. sem že krepko prek 30 in sem imela že marsikaj od klomifena, do dabrotstona, cikloproginove, orgametrila. pa še bi se našlo. s clomidom mi ni ravno fajn, po njem imam precej bolečin, trebuh pa napihnjen kot balon, in tudi zame ni dobra izbira ker imam že tako tanko sluznico. zaenkrat smo brez uspeha kar se tiče ovulacij, ker se pri meni ne odvije tudi ob zelo visoki dozi. zdaj me čaka še en ciklus s clomidom, UZ in punkcija foliklov (ker moramo videt ali je sploh kaj notrti). nato pa najbrž še injekcije gonadotropinov in potem tudi na neplodnostni dvignejo roke od mene. moram pa rečt da se po enem letu filanja z ranoraznimi hormoni v bikovskih dozah (brez uspeha) že pravzaprav veselim konca in se bom sprijaaznila z dejstvom, da bom mamica edinčka (bogu hvala da imamo vsaj enega)
ampak pri meni je težava predvsem v tem, da moje hormonsko stanje kaže zaključek rodne dobe (in potem noben spodbujevalec ne more prisilit jajčnikov v delovanje) tako, da je treba gledat vse skupaj, ker sicer bi bil klomifen najbrž okej. bolje pri tistih s tanko sluznico je menda femara.

še vedno pa seveda upam, da tistih nekaj % možnosti za srečen konec pade na plodna tla.

držim pesti za vse in lep pozdrav!!!!

Jaz sem jemala dabroston zaradi dolgih menstrualnih ciklusov.. Naj bi M dobila v roku tri dni po zadnji tabletki. No jaz sem jo dobila šele 14. dan.. Estima je name bolje delovala

pozdravljene!

a je katera, ki sploh ni imela ovulacij in menstruacije, karkoli lahko uredila s tabletami….. in še nekaj – ima katera izkušnje z alternativo??? kaj, kje????

lep pozdrav,

JULIJKA: sestrični moji je uspelo z aglurabom. Ona pred tem ni imela ovulacij, menstruacije tudi po 11mesecev ni dobila. zdaj pa je presrečna mamica dveh sinčkov 🙂
jaz sem bila do sedaj samo na clomidu, kateri mi pa ni pomagal.

New Report

Close