kilogrami po porodu

Jaz sem rodila poleti, ko je bilo zelo vroče in sem se morala dobesedno siliti, da sem kaj pojedla (pa sem drugače kar požeruhinja). Svoje je naredila tudi nespečnost in pa seveda dolgi sprehodi (najprej z vozičkom, kasneje pa sem malega nosila v nahrbtniku na Šmarno goro). Pilates je tudi meni zelo pomagal (sem hodila že v nosečnosti), tako da sem imela že nekaj mesecev po porodu trebuh čisto raven. Zelo priporočam.

prvič zredila za 12, po 3m v svojih oblačilih, drugič sem se zredila za 20, po 4 m v svojih oblačilih.obakrat polno dojila skoraj celo leto, veliko jedla, in ja- veliko tekala okrog obeh otrok(še danes:))
LP, D

vsi pač nismo taki srečneži, meni gre po vsakem porodu slabše. Mi nič ne pomaga povečano število otrok in skakanje za njimi. pomagalo bi mi, če bi imela kaj cajta, da grem vsaj malo laufat ali kaj podobnega, pa nič od tega. Po prvem je šlo kar lepo dol ja, so pomagali sprehodi. Zdaj pa sprehodi s tamalimi izgledajo dva metra naprej, eden nazaj. Pa njihove bolezni. Od tega se človek kvečjemu zredi.

Nisem sicer še obupala, ampak niti na tehtnico ne stopim, vem od oka, da je še vse tam, kjer je bilo dva meseca po porodu. Vsaj deset kg viška. Polno dojim, pa ponoči veselo vstajam. Mala je stara sedem mesecev.

V obeh nosečnostih zredila cca. 20kg – drugič sem nosila dvojčici.
Prvič so zares šle kile dol šele po 5 mesecih, a ekspresno v parih tednih. Ptem sem bila že spet noseča. V drugo skoraj pol leta kile spet nikamor, potem pa v enem mesecu rekordno dol, da sem bila že okostnjak – samo je bilo res eno samo dirkanje, sekiranje, nespanje. Bila sem presuha, 10 kg pod težo pred zanositvijo. Ko pa sem šla v službo, sem se začela redit in kil ne morem ustaviti in jih imam tako zdaj že 5 kg več kot pred zanositvijo. Ne gre dol in ne gre – samo bremzam, da ne gre še bolj gor.

Aja, v stara oblačila pa po drugem porodu nisem več šla, ker se mi je medenica blazno razširila (čeprav imela pol leta 10 kg manj) in še trebuh in koža na njem mi visita – čista groza.

Prvič sem se zredila 13 kg, drugič 15 kg, tretjič pa 26 kg. Prišla nazaj brez posebne muke, seveda nosim eno konfekcijsko št. večjo. Saj veste kako pravijo, kolikor mesecev gredo kile gor, dvakrat toliko dol. Tako pač z nosečnostjo je. Pri meni so šle dol po kakšnem letu. Srečno.

Minnie, sem se kar malo potolažila, ko sem brala tvoj odgovor. Pri meni je podobno,imam ene 5kg več, kot pred prvo nosečnostjo. Se mi kar malo zamalo zdi, ko poslušam druge, kako so po porodu shujšale brez muke. Sama sem vse tri dojila skoraj eno leto,vstajala cele noči, ne vem, če sedim eno uro v dnevu, ampak shujšala pa zaradi tega nisem prav nič. Nasprotno, po porodu sem še šele začela rediti ( v nosečnosti sem se prav malo ).
Res je, kot praviš, ti sprehodi z otroci in te njihove bolezni, samo rediš se od tega. Sej vem, jesti bi morala čisto malo, to mi pa ne gre preveč dobro.
Laufat bi šla pa z veseljem, pa kaj, ko mi ne ostane niti urica zase.

Ej, bela roža, medve bi se pa res lahko zmenili za malo motivacije. Zase vem, da bi se poznalo, če bi črtala sladkarije in vključila vsaj nekaj rekreacije, je že dooolgo, predolgo nisem videla in to se prek… pozna na mojem vsakdanu. Tista urica zase se zdi skoraj nemogoča, vendar bo nujno potrebna. Jaz osebno imam že tako problem, zahtevati nekaj zase, ampak zato nisem nič bolj zadovoljna mama. Moj mož bi me sicer podprl, vendar je do vratu v zidavi. In moški so sposobni razmišljat samo o eni stvari naenkrat, na žalost. Pri meni bi bila kakšna nočna varianta, vendar padem v posteljo. V tem trenutku je res težko, vem pa, da bi mi malo rekreacije dalo energije, ki mi jo sedaj manjka. Matr je to zapleteno …

Minnie, nimam kaj dodati k tvojemu komentarju. Tudi mene mož v principu podpira, ampak v resnici je tako malo doma, da res ne vem, kdaj naj bi se jaz rekreirala. In res je tudi, da se to ne pozna samo na postavi. Na srečo otroci rastejo in čez ene 10 let bojo pa že lahko kakšno urco sami.

JOJ….o kako malo kilcah se mente…..🙂
Ko sem zanosila sem jih mela 68 kg, zredila sem se na 92 kg, po porodu nisem šla skoraj nič dol, nekako sem jih pol zbila dol na 88 kg, pol po 11 mes. sem zopet zanosila, prišla iz 88 na 104 kg in v 3 tednih padla na 94 kg…Sedaj sem že 8 mes. po porodu in niham med 96-93 kg….
Poskusila sem že s hujšanjem, pa mi ne uspe,…🙁(
Sprehodi pa zgledajo ravno tako kot pri Minnie.
Vem, da ko bom šla v službo, bodo šle tudi kile dol, ampak jaz bi rada vsaj že zdaj malo shujšala.
LP

Zredila 23 kg. Eno leto po porodu še vedno 12 kg preveč. Po treh letit sem imela še 4 kg preveč, sedaj po petih letih – isto. Od prednosečniških kg imam več 4 kg. Pa se ne sekiram. Spremenila sem konfekcijsko št. iz 38 na 40. 🙂

Pozdravljene…
tudi jaz imam enak problem kot 2-soncka.
Kg ne grejo in ne grejo dol. Ko sem izvedela da sem noseča, sem imela že 80kg in prišla na koncu na 105kg in takoj po porodu zgubila 12kg.. potem pa sem se zredila še za 4kg. tako da vse skupaj sem po porodu zgubila 8kg.. zdaj pa se lahko na glavo postavljam in cele dneve hodim okoli,pa kg ne grejo dol. Preden sem zanosila, mogoče kakšno leto prej sem imela 72kg. Tako da sem se v enem letu zredila kar ogromno in sedaj je že 8 mesecev po porodu in kg stojijo ;((((((((
Še ločevalna dieta mi več ne pomaga… je pa res, da tudi dojila nisem več kot 1 mesec.
Ima katera kakšen nasvet?

soncnicasoncek…to da delaš kar češ in ne grejo kg dol ti sploh ne verjamem.Če bi jedla samo zrak, bi šle hitro dol.Očitno zaužiješ preveč hrane, to je dejstvo, kar pomeni da vzemi francosko dijeto-MANJŽRI

Med nosečnostjo sem se zredil za 25 kg. “Rodila” kakih 12 kil, nato pa nič več dol. Mogoče le še nekaj kil gor. Sedaj, eno leto in še mal po porodu imam še vedno 15 kil več kot pred zanositvijo. Dojila sem pa 15 mesecev. Zaradi dojenja nisem shujšala niti grama, pa sem polno dojila. Hlač ne spravim gor nobenih, majce in puloverje pa, le da so veliko bolj oprijeti :S 😀 Seveda pa vem zakaj je temu tako….. preveč jem, ker sem več al manj skoz sama doma in jem iz dolgčasa…. moram kmalu na dieto “MANJŽRI” 😀

Ja ko bi to držalo manj žri bi bila tak suha da bi me bile same kosti.Žal enim ne uspe tudi ta metoda MMANJ ŽRI.

o, pa pomaga tale metoda. Čisto vsakmu. Finta je samo v tem, da je včasih to težko ko hudič!!!

isto

Oj,jaz sem se zradila pri prvi nosečnosti 24kg,po enem letu imela 30 kg manj.

nobenkrat mi niso bile prav stare cunje, vedno vse preveliko,že dober mesec po porodu

Obujam staro temo. Med nosečnostma sem se zredila za 16 in 18 kil, ne vem, koliko sem tehtala pri odhodu iz porodnišnice, ampak po 2 mesecih sem imela še cca 5 odvečnih kg, ki sem jih izgubila tam nekje po 5 mesecih. Stara oblačila sem lahko nosila takoj po prihodu domov, vendar ne vsa. Tista z najbolj stisnjenim pasom sem lahko ponovno oblekla nekje pol leta po porodu, ko sem nehala polno dojiti, neelastične zgornje dele pa šele po enem letu, ker sem imela prej še prevelike prsi zaradi dojenja.

…med nosecnostjo sem se zredila za 15kg.. zacela s 50kg ib prisla do 65kg.. sin je bil tezak 3400g.. svoja stara oblacila sem nosila po nekaj dneh od poroda.. danes po dobrih 3m imam 52kg.. polno dojim in tudi dete je cez dan dosti aktivno tako da se za kg ne sekiram.. inam pa obcutek da non stop samo jem 🙂

New Report

Close