Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja kdaj spat otroci, ki hodijo v vrtec?

kdaj spat otroci, ki hodijo v vrtec?

Moj, ko hodi v vrtec gre spat okoli devetih, zjutraj vstane ob pol šestih, star je pet let. Pozimi, ko je prej noč, gre ob osmih pol devetih. Če smo doma in mu zjutraj ni treba vstajati, sploh poleti je lahko pokonci do desetih. Si ne zamišljam, da bi otroka sredi poletja tiščala v posteljo ob osmih, ko se komaj dobro shladi in je glih fajn za kakšen sprehod, zato, da bom na forum napisala, da imam red. Razumem, če mora otrok zgodaj vstati tudi med počitnicami.

Naš triletnik je še doma pri starih starših, septembra gre v vrtec, spat pa hodi od 22h do 23h:)). Spi do 9h zadnje čase, popoldne spi uro in pol. Ne predstavljam si, da bi ga dajala spat ob 19h pa zdaj poleti?? No, ko bo začel v vrtec bo pa treba kakšno urico prej. Nam tako ustreza, mož pride pozno iz službe in prav luštno se je še malo crkljati v troje zvečer.

Moja hči vstaja ob 6.h. Zvečer hodi spat okoli 20.30-21.00. Do 3. leta pa je hodila spat okoli 20.h.

Star 2 leti, vstane zjutraj ob 7.15 in gre spat med 19. in 20. uro.

lp, ewy

Moja stara 2 leti, hodi spat med 21 in 22, zjutraj treba vstat ob 5:30

Hči je stara dobre 3,5 let.
Spat hodi med 9.30 in 10.00 uro. Saj je poletje, dan je še vedno dolg. Do pol osmih je tko zunaj, potem se je treba skopat, povečerjat, pravljica in spat.
Tako kot se krajša dan, gre tudi prej spat. Pozimi je tko, da ob 20.15 že trdno spi.
Spomladi sem probala vztrajat na ustaljenem ritmu, pa enostavno ni šlo. Zunaj je bil še vedno dan in njej je bilo to jasno.

Sicer pa me njena količina spanja ne skrbi, ker načeloma vstajamo šele ob 7.30, punca pa se zbuja zjutraj sama tudi pred to uro. V vrtcu obvezno spi 1,5 ure do 2 uri. Kadar je doma obstajajo tam 60% možnosti, da bo čez dan spala, in če spi, odšvasa 2 do 3 ure.

Bom pa jeseni vztrajala, da je v postelji ob 20.15. Dan bo krajši, parkrat tedensko bo imela popoldne fizične aktivnosti in jo bo to (upam) utrudilo, pa tudi najin ritem bo zaradi dela bolj naporen.

Spat ob 20.00 in spi do 06.00. Čez dan pa gre spat ob 12.00 in spi cca 2,5 – 3 ure. Je kar priden glede spanja.

star 2,5let. ob 20h zacnemo vecerno rutino, nekako najkasneje do 21h smo v postelji. zelo hitro zaspi. zjutraj ga zbudim ob 5.45, vcasih pa se kar sam zbudi. cez dan – v vrtcu spi dve uri.
se je tudi ze zgodilo, da je zaspal ob 20h ali prej, sam je bil to bolj naporen dan. ce ga dam v posteljo prehitro, se hoce igra, govort, obracat po postelji, sam zaspal ne bo. tako pa ni tezav.

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.

Hoj,

Naš fantek je do enega leta hodil spat ob 22.30 ure in spal do 8 ure zjutraj. Sedaj je v vrtcu že dva tedna in hodimo spat ob 19.30 – že v postelji – zaspi pa šele ob 20.30 ure in spi do 6.30 ure zjutraj. V vrtec ga pridemo iskat ob 16.00 uri in tudi če je zaspan ga zamotimo z igro do večera, če spi popldne se mu ritem poruši, zvečer zaspi pozneje in v vrtcu je naslednji dan siten

LP,

Laura

New Report

Close