Kaznovanje otrok

Poznam gospo ki na neki OŠ uči matematiko.
Trenutno je na bolniški, ker ji je neka smrklja s šopom ključev razbila glavo.

Vsaj samoobramba bi lahko bila dovoljena učiteljem!!
Ali pa naj jim dajo zaščitno opremo.

[Govoril sem. Hau.]

o samoobrambi ne govorim. je vsakemu dovoljena.

v Naši šoli smo imeli učiteljico, ki nas je občasno udarila s palico.
Pa eno drugo, ki nas je ročno preboksala ali prelasala.- se spomnim enega, ki se je od strahu polulal.
Ena druga je imela zelo izpiljeno tehnilko klofutanja – z obema rokama hkrati – da se nisi mogel kam umakniti.
En prfoks nas je z ključi vlekel za uho ali vlekel za ta sladke lase.
itd….

Ampak me zanima, zakaj se tako zgražate nad fizičnim nasiljem nad otroki, o psihičnem nasilju, ki so mu otroci tudi izpostavljeni bodisi s strani šole ali staršev in ki je po mojem mnenju še hujše, pa nimate nobenih pripomb. (razen Blondy)

končno se enkrat strinjam s tabo. Pamže je treba zmlatit, pa bo mir.

Men je tut slabo ko vidm kakšne starše, kaj vse deljo z otrokom..vsi nervozni, razdraženi, se sam derejo na njega in ga sred trgovine tepejo…mislm halo?!?!

Smo mel pa lani na morju primer sosedov, ko je bil fotr sam dol na morju z tamalimdvema…mlajša od 10 let, nekje okrog 4 pa 6 let…pa je tulu na njih da je pol kampa slišal…fantek se je polula, pa je upil “posranc” “Kakšna svinja si” in podobno, pol ga je pa še z dežnikom natepel…žalostno 🙁(

Je pa tut res, da znajo otroci potegnit zadnji živec potrpežljivosti…npr. eni se kr po teleh mečejo in so do konca ihtavi…v takih trenutkih ostanejo “trezni” le starši z najbolj jeklenimi živci…

Ma to je že od prejšnje vzgoje odvisno.
Jst se nisem nikol po tleh metala, ker sem vedla: če mami reče NE, je to NE in če se na luster obesim je to NE.
Če pa mama enemu otroku najprej reče ne, pol mali sitnari in mami reče ne in mali še bolj sitnari in potem mama (da bi mela mir) reče ok, naj bo – ja pol bo mulc zmeri to hotu doseč in bo izsiljeval na vse načine in VE, če se sred štacune na tla vrže, da bo mami nerodn in bo hit kupla kr si je zmislu, sam da se začne normaln obnašat.

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.

Otrok v odraščanju potrebuje avtoritativnega očeta, ki mu bo izdal kazen primerno situaciji. Ne govorim, da je potrebno otroke tepsti, ampak če se boš s partnerjem z njimi celo odraščanje samo pogovarjala, se bodo razvili v seksualno zmedene luzerje.

Kar poglej kako se vede tri četrtine Slovencev … ko imajo na izbiro ali naredijo tisto, kar jim ugaja ali tisto, kar je nujno, a zahtevno, izberejo tisto, kar jim ugaja. Zato ob enajstih dopoldne kadarkoli v letu najdeš 50.000 ljudi na kavicah… študentje, ki se jim ne da učit, privatniki, ki se jim ne da vleči ven iz rdečih cifer, direktorji, ki jim je vseeno, če rulja pod njim strada, politiki, ki jim je vseeno za vse in vsi tisti vmes, ki bodo tisto, kar morajo storiti danes, raje storili jutri.

O metanju na tla v trgovini imam teorijo:) In sicer, po moje naredijo v javnosti sceno tisti, ki jih doma maltretirajo (jih kličejo posranec, neumnež, jim samo ukazujejo, jih tepejo…), ker računajo s tem, da so v javnosti varni, da jih mati namesto, da bi ga nahrulila kot doma, z nasmeškom na obrazu v sramoti vleče domov, doma pa bo tepen itak, saj se vedno kaj najde za nervozno nasilnico, edino pred ljudmi pa ima fizično nemočen otrok vsaj malo možnosti, da je enkrat po njegovo. To je samo moja hipoteza, narejena na podlagi laičnega opazovanja…res se ne spomnim, da bi kaki miroljuben starš imel take težave z malim (recimo že midva z bratom nisva nikoli naredila česa takega), pa ne zato, ker mu vse kupijo, daleč od tega, artiklov je vedno preveč na policah, verjamem pa, da se da z otrokom skoraj vse dogovoriti, mu razložiti finančno stanje ipd, samo starši se potem morajo držati obljubljenega, ne da vedno govorijo “Naslednjič, naslednjič…” Dejstvo je, da otrokove pameti ne gre podcenjevati.

Somebody: Ne verjamem v “avtoritativnega očeta”, moj je pravi softy, pa se mi zdi, da sem čist okay, res pa je, da mi je tuja tekmovalnost, grebatorstvo, stremenje k nekim uspehom…normalno je, da imamo ljudje različne prioritete, moja je, da mi življenje počasi čim lepše mine, brez naprezanja, borbe za večje, boljše, hitrejše…če je to zate pomehkuženo, mi je malo mar 🙂

Zakaj pa v končni fazi ne bi počel kr ti ugaja, življenje je eno samo, treba je tudi uživat.

Ni pomehkuženo, je pa to luzerska naravnanost. Ampak tu ni kriv samo tvoj oče, najverjetneje se tudi družiš s podobnimi, neambicioznimi, ležernimi in neproduktivnimi ljudmi.

Ni res, družim se z ravno nasprotnimi kot si opisal. Zanimivo, niti enega meni podobnega ni v moji družbi, sem se že spraševala zakaj se sami taki lepijo na mene. Od vedno.

Ja, to je res. Tudi jaz nisem kot otrok nikoli v trgovnini tečnarla, niti malo, kaj šele da bi se po tleh metala in jokala in kaj jaz vem, kaj vse. Ker so me naučili, da če mama reče NE, je to NE.

Ampak kljub temu- če se začne metat po podu, ga ne rabiš nadret tam sred trgovine in zmerjat in bog ve, kaj še.

Res je veliko od vzgoje odvisno, ja.

New Report

Close