Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina kašljanje

kašljanje

Pozdravljeni,
pred mesecem in pol sem zbolel – vročina le do 37,4, močna utrujenost in zelo pogosto kašljanje – rumenkasto sluz sem izkašljeval v velikih količinah več kot 14 dni. Vmes je zdravnica ugotovila, da mi v pljučih močno piska, zato mi je predpisala flixotide in ventolin. Ker mi je čez teden dni še vedno piskalo v pljučih, mi je predpisala antibiotik. Po približno mesecu dni (od začetka) se je kašelj umiril.
Čez cca. 10 dni so zboleli otroci in žena (virus, več dni so imeli vročino čez 39) – meni pa je spet udarilo le na pljuča (čeprav sem vmes stalno jemal flixotide in ventolin). Najprej par dni suh kašelj, sedaj že dober teden “moker” kašelj, a brez sluzi (po kašljanju imam občutek, kot da bi npr. v bazenu popil malo vode in bi jo potem izkašljal).
Ali je to lahko le bronhitis (v mladosti sem ga imel) ali kaj drugega? Star sem 34 let.
Hvala

Spoštovani!

Ta bronhitis se vam vztrajno ponavlja. Kaj posebenga ne morete ukreneiti. Tudi taka stanja se postopno umirijo. Težko je ob tem že govoriti o astmi ali drugi oblezni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close