Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom kako veliko hišo imate in koliko vas je le-ta stala

kako veliko hišo imate in koliko vas je le-ta stala

ker se bomo počasi podali v gradnjo, me zanimajo vaše izkušnje.

koliko ste dali za hišo, kakšna je njena površina ter koliko časa ste jo gradili?

tako, malce za občutek v kaj se spuščamo…

ZAkaj toliko podobnih vprašanj?!? Vse je vendar odvisno od kraja,terena, vrste, velikosti in kakovosti gradnje. Ali znata sama kaj naredidi? To zeloooo poceni zadevo. Tu lahko dobiš 100 različnih odgovorov, pa noben ne bo cena tvoje hiškkkeee.

vem vem vem, da je odvisno od marsičesa in zaradi tega ne moreš vleči vzporednic. si pa lahko ustvariš nek vtis o povprečju…

okrog 950€/m2, končano

Vselili smo se po dveh letih. Še skoz kaj počasi delamo.
Vse izdatke beležimo. Trenutno smo na 134 000 evrov.
Hiša je velikosti 10 x 12 m. Imamo tri etaže.

dobrih 200m2 po ca.2300 €ur/m2 pa še ni konec…

Moj ded je hišo dobil od CK KPJ kot nagrado za posebne vojaške zasluge v 2. svetovni vojni. Ta hiša je zdaj že v 3. generaciji naša. CK KPJ nam je plačala tudi vse obnove in popravila v hiši do razpada Jugoslavije. Zdaj hišo sicer vzdržujemo sami, vendar pa so stroški nizki.

A mi kdo pojasni čemu potrebujete 300 in kvadratov?

Imamo eno hiško 120m ki je v najemu in čaka sina. Druga ima nekaj pod 200m v kateri živimo. Velik del hiše je klet (kmetija) in še ugotavljamo, da bi lahko bila manjša.

Mi lahko kdo pojasni zakaj sinu gradite hišo?

Mi lahko kdo pojasni zakaj sinu gradite hišo?[/quote]

Bi se morali odpovedat dediščini? Tebi se zdi potrebno graditi 300-400 kvadratov velike bajte ali kje te žuli?

Enodruzinska hisa okoli 130 m2, kupljena narejena do tretje faze, nadaljevanje del v lastni reziji nato se 2 leti do vselitve. Nemogoce je zdaj realno za nazaj oceniti stroske, ker se je to dogajalo v inflacijskih casih bivse drzave.

Kupljena montazna 175 m2 za 200.000

Klet, pritličje mansarda. Po tlorisu okoli 80m2 (se pravi 240 vse skupaj s kletjo). Zidana, 20cm stiroporja. Okoli 150.000 (še nismo čisto končali tako da ti ne morem povedat točne cifre).
Od izkopa jame do vselitve 1,5 do 2 leti.

Mi lahko kdo pojasni zakaj sinu gradite hišo?[/quote]

Bi se morali odpovedat dediščini? Tebi se zdi potrebno graditi 300-400 kvadratov velike bajte ali kje te žuli?[/quote]

Žuli sam to, da se moraš v prav vsakega vtaknit…

Bi se morali odpovedat dediščini? Tebi se zdi potrebno graditi 300-400 kvadratov velike bajte ali kje te žuli?[/quote]

Žuli sam to, da se moraš v prav vsakega vtaknit…[/quote]

In kaj se ti vtikaš, če ne znaš odgovorit? Aja si ena tistih veleumnih s prevelko bajto in ti je na rep stopla.

Žuli sam to, da se moraš v prav vsakega vtaknit…[/quote]

In kaj se ti vtikaš, če ne znaš odgovorit? [/quote]

In kako naj vem, zakaj za sina bajto gradi?

In kaj se ti vtikaš, če ne znaš odgovorit? [/quote]

In kako naj vem, zakaj za sina bajto gradi?[/quote]

Torej kaj se vtikaš, če ne znaš odgovorit na preprosto postavljeno vprašanje?

In kako naj vem, zakaj za sina bajto gradi?[/quote]

Torej kaj se vtikaš, če ne znaš odgovorit na preprosto postavljeno vprašanje?[/quote]

Saj je postavljeno preprosto vprašanje : zakaj rabi hišo za sina?

Verjetno so to hišo podedovali, ane.

Torej kaj se vtikaš, če ne znaš odgovorit na preprosto postavljeno vprašanje?[/quote]

Saj je postavljeno preprosto vprašanje : zakaj rabi hišo za sina?[/quote]

New Report

Close