Najdi forum

Imam kar nekaj kilogramov preveč (najmanj 20). Poskusila sem že vse in ne gre in ne gre dol. Jem res malo in verjetno zato moje telo “špara” in ne porablja.

Kaj ve jeste za malico v službi? Česa se lahko je več – npr. s čim ubijete ko vas napade lakota?

Pozdravljena,

načinov kako shujšati je veliko. Probaj jih nekaj, ter ugotovi kateri ti najbolj odgovarja. Lahko pa ti dam nasvet. Jej manjše obroke, masti se nikar ne izogibaj!!!( veliko ljudi misli da redi ) vendarle pa je pri hujšanju ključnega pomena. Ter prehranjuj se večkrat dan, pa tudi kakšna ura telovadbe na dan ni odveč:)

Draga Meg11!

20 kilogramov je kar zalogaj.
Lotiti se ga je potrebno na moder način, počasi, potrebovala boš veliko vztrajnosti in moči.
Najprej moraš v sebi sprejeti odločitev, da resnično želiš to narediti.
Potem bo tvoj duh močan. Ker predstavlja hrana cca. 70% v procesu, gibanje preostanek, je super, če si lahko privoščiš, da ti dober osebni trener za začetek spiše jedilnik. Glede na tvoje potrebe, želje…Da not padeš. Tako je veliko lažje. Boš hitro ugotovila, kje ga mimo pihaš.

Sicer pa…5 obrokov. Dovolj kvalitetnih maščob. Zmanjšat ogljikove hidrate. Zelooo. Zmerno gibanje za začetek.
Vsaj en obrok smuti s kvalitetnimi rastlinskimi proteini.

Na kratko. Rezultati pa sledijo. Zmeraj.

No, pa začni. Jaz sem že. Tudi. 😉

Irena/Artemida Svetovalka celostnega načina življenja www.facebook.com/aartemidaa Skupaj poiščemo, najdemo in prebudimo najboljše v nas!

meg11, če bi radi shujšali in ohranili idealno težo, brez da se odrekate hrani, potem je polnovredna rastlinska hrana idealna za vas. Pravzaprav za vsakogar.

Bom citiral odlomek iz knjige “Tekma za življenje”: “Veliko ljudi poskuša nadzirati svojo težo tako, da jedo manj, da uporabljajo metodo odrekanja, zaradi česar so lačni. Težava je v tem, da ta metoda ne deluje. Tudi če jim uspe shujšati za kak kilogram, pridobijo nazaj vso težo in še več, ko se vrnejo k staremu načinu prehranjevanja. Večina ljudi ne ve, da lahko dejansko pojedo dvakrat do trikrat več (količinsko) in še vedno shujšajo. Večina rastlinske hrane ima zelo malo kalorij, zato se je mogoče s tovrstno prehrano dodobra nasititi. Če bi ljudje vedeli, da lahko pojedo toliko, kot želijo, da se lahko popolnoma nasitijo in s takšno prehrano celo shujšajo, vas ne bi čudilo, zakaj se tega ne lotijo vsi? Mene vsekakor čudi!”

Te čist razumem. jaz sem celo shujšala pa skozi leta dobila nazaj, brez veze. In sedaj se negrem več diet, ampak sem spremenila prehrano. Polnozrnate zadeve, nič bele moke, čim manj sladkorja. Od maščob večinoma olivno olje. Pijem le vodo, radensko, neslakdane čaje. Kdaj pojem kakšno čokolado, a ne mlečno. Uvajam razne žitarice, ajdo, ovsene kosmiče, ješprenj. Pa seveda zelenjava, zelenjava. Imam tri obroke dnevno, vmes le pijem vodo. V službi zjutraj nekaj pojem, potem nič do cca 15h, nato okoli devetih zvečer (hodim pozno spat). Cca 5x dnevno se rekreiram, po eno uro.

Svetujem branje knjige Montignaca, Jem, torej hujšam.

Bistvo je, da od jutra do večera ješ na 3 ure. To je ene 5-6 obrokov. Obroki morajo biti majhni, jej dokler ne občutiš da nisi več lačna in dokler nisi povsem sita – torej po malo. Jej tako, kot bi namesto grla imela slamico. Torej dobro prežveči, jej počasi in vzemi si veliko časa. Ob obrokih ne pij. Piješ lahko 10 min pred obrokom in 1/2 ure po obroku. Pij samo vodo, cca 3 litre na dan.
Zdaj pa k hrani. Izloči OH, slaščice, krompir – kolikor se le da. Jesti pa moraš beljakovine. Na dan moraš zaužit 1,2g na vsako tvojo kilo. To povzroči, da čez dan ne boš več lačna. Najbojlši vir so ribe, nemastno meso, jajca, nemastna skuta.. Če misliš da težko zaužiješ toliko beljakovin z navadno hrano, obstaja na trgu cela gora raznih beljakovinskih šejkov, čokoladic, sirotkinih beljakovin.. Ob vsakem obroku zaužij tudi zelenjavo ali sadje.
Če boš ob vsem tem še vsaj 1/2 ure na dan šla hitro hojo, bo pa sploh super. Računaj da na ta način porabiš mesečno cca. 2 kile.
Bistvo pa je, da tukaj porabljaš maščobo, mišice pa ostanejo. Uspešno hujšanje je počasno hujšanje. Drugače te čaka jo-jo efekt. Recimo pri ločevalni dieti ti gredo mišice in voda, maščoba pa ostane. Take diete niso uspešne.

New Report

Close