Kako ravnati?

Ne, nisem rekla, da mu lahko pustiš, da spi pri njej kadarkoli se mu zahoče. Med delovnikom tega ne bi počel. Tudi če bi ga nujno potrebovali ali če bi imeli kakšen družinski praznik. Drugače pa – če bi vedela, da je odgovoren, če bi poznala njene starše in bi se oni strinjali, zakaj ne?

Moji otroci pa so stari: skoraj 19, skoraj 15, 12, in skoraj 3.

Ja, pa seveda ko bi opravil svoje domače dolžnosti. Doma namreč nimamo mama hotela, vsak otrok ima svoja opravila, ki jih je treba opraviti tudi med vikendom.

Ravno v tem je fora – obljube zavoljo obljube same so brez pomena. Zato fant tudi ne čuti posebne potrebe, da bi se je držal. Pa saj če bi spal doma, ga itak najbrž do 10, 11 ne bi bilo iz njegove sobe? Kaj bi torej ti imela od njegove prisotnosti v domači hiši? Tako nekako najbrž razmišlja.

Jaz mislim, da si lahko ponosna in vesela, ker si ga lepo vzgojila – poklical te je, ni te nekam poslal, ker “težiš brez veze”, ima resno punco in se ne heca naokrog… Če mu gre še v šoli ok, si zmagala.

Ja, dobro mu gre. Vsa leta prav dober. Na gimnaziji.

Hvala za lepe besede, pomirjena grem spat. 🙂

xxy vsaka čast za post.

Očitno nimaš drugega dela, kot čakati sina in ker on ve, da ti to veliko pomeni, da pride domov ti obljubi, ker pa se potem spunco dogovorita drugače, gre pa k njej.
Ne kompliciraj, če je ostalo vse v redu, najdi si drugo zaposlitev, kot nadzorovanje korakov sina. Očitno te najbolj moti, da ga nimaš ti pod kontrolo, ampak ga ima ena druga deklica- tako pač je (pa prav je tako), življenje gre naprej.

Boljše kot spat bi bilo, da naskočiš moža. Bi se ti tvoj “problem” veliko manj pletel po glavi.

Podpišem…

Pa še pod vse ostale poste.

Navadi se, da bo mu odslej “punca samo namignila in bo pečen.” Mami, saj za to odraščamo, da nam zrastejo krila, ne?
Misliš, da on ne čuti teh obljub, ki jih mora dajato v prazno, samo zato, da si ti mirna, kot težo?

jaz vidim razliko med “ne držati se obveze” in “spremembo plana”….svoji mami sem bila vedno hvaležna, da je od časa do časa tolerirala “spremembo plana”, drugače pa sem se sveto držala dogovorov,npr. o tem, da nisem spila kaplje alkohola če sem vozila sploh govorit ni bilo treba, ker je bilo samo po sebi umevno, ure sem se držala striktno,ja včasih pa je res prišlo kaj vmes-npr. sem kaj spila na žurki, čeprav nisem nameravala, pa je potem prišlo do”spremembe plana” -no kaj bi bilo bolj modro: vozit domov ali tam prespat?

Nočeš ga prkepati nas? No, pa ga, si posesivna mamica.

Daj mulcu mir, očitno je odgovoren, ker te pokliče, obljubo da bo doma spal ti da pa samo zato, ker mu očitno težiš.

Kaj ti pa je sploh? V čem je problem, da ne sme spati pri punci? Ker problem je V TEM in ne v nekem “nedržanju obljube”, kot hočeš sama sebi prikazati. Kar sprijazni se, da si posesivna in si ne meči peska v oči s takimi malenkostmi.

Ah dej no, kolikokrat si ljudje premislijo, hočejo nekam, pa se potem odločijo drugače. In ko je s punco pa se imata fajn pa mu ona reče, kar tu ostani, on bo pa rekel: ne, sem mamici obljubil, da bom spal doma – in kako si predstavljaš, da to zveni? Jaz si ne predstavljam 18letnika, ki bi to izjavil, ne da bi izpadel mamin sinko.

Hvala bogu se fant tega zaveda, zdaj se pa začni še ti.

Madona, ampak res, kako si ene grenite življenje in do amena komplicirate, v resnici gre pa tu za materinsko posesivnost. In zakaj ti mora sploh OBLJUBLJATI, da bo spal doma? lepo te prosim! Če ga sicer ne biksa in je odgovoren mladenič in ima pač -halo! pri 18ih! – resno punco, se pač sprijazni, da ima svoje intimno življenje in da obljube mamici, kje bo spal pač ne zmagajo nad vdanostjo punci.

Najdi si kako drugo stvar za ubadat se z njo, odraslega sina pa pusti v teh stvareh pri miru.

Ne skrbi, saj ga bo minilo. Do ene 22 leta bo mal okol drugih punc flajdral, potem bo pa pogruntal, da ga ima mamica najraje in da mu v vsem ustreže, pa bo spet doma spal. Pa se ga po mojem mnenju do ene 40 leta ne boš rešila.

Gudlak.

nisem vedela,da se otrok moraš “reševati”.

Ne delam problema glede tega; glavno, da me sin pokliče in pove, da ga ne bo domov in pove kje bo prespal. Imava tak dogovor, da vedno javi in do danes se tega dogovora drži.

Najprej razčisti pri sebi, zakaj ti mora sin obljubljati, da bo spal doma? Ker …

xxy, ploskam. Pametno in zrelo razmišljanje!

Itak ja. Se mi že smili nevesta.

Dokler je pod domačo streho naj se do staršev obnaša odgovorono in jih obvešča kje je. In to zaradi tega, ker starše venomer skrbi za otroke :promet, slaba družba,itd., za vse karkoli ti hodi hudega po glavi, da se tvojemu otroku lahko zgodi. Kaj se pa to pravi, da ne bi otrok spoštoval dogovora med starši in seboj! Polnoletnost pri 18. še ne pomeni, da sedaj pa lahko počne kar se mu zljubi! Polnoletnost pomeni, da je postal odgovoren do sebe in do staršev in do družbe na splošno.
Ima za držat besedo in konec – če je končno polnoleten!

Spominjaš me na mojo mamo. Želela je vse imeti pod kontrolo, v šoli zahtevala vse super, …
Do 22. leta nisem imela nobenega fanta, potem pa sem imela takšne probleme: ne smeš k fantu, je iz čudne družine, premisli, …. Skratka poročila sva se kot študenta, živela skromno in še danes po 10. ih letih zakona sva srečna in zatreskana. Zapustila sva obe primarni družini,nadaljevala s študijem, delala preko študenta, živela kot podnajemnika. Danes bi pa obe mame bile rade babice.
Danes živimo lepo, sva ustvarila dom, kakršnega midva nisva imela.
Priporočam, ne težit pri takih stvareh, naj izkaže odgovornost v šoli, za volanom, zaščito pri sp. odnosih…
Me pa zelo spominjaš tudi na taščo s svojimi pricipi. Sinek gor, sinek dol, na koncu je pa ostala brez sineka. Daj prereži že enkrat to popkovino in dopusti fantu punco.
Sej smo vsi bili noro zaljubljeni, mar ne?! In kaj potem, če sta si premislila in se želela še malo stisniti. Dejte no!
Bodimo prijatelji svojim otrokom, seveda z ustrezno in primerno vzgojo.

New Report

Close