Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina kako prepričati starše za psa?!

kako prepričati starše za psa?!

Ja ok to lahko dokler sem tukaj doma ampak jaz se mislim preselit cez nekje pol leta,eno leto..nebom imela nobenega psa s sabo ker bo mojim tako ali tako pretezko brez njih.

zakaj mi starši sploh nočejo privoščiti psa?pa vse nasvete sem uporabila pa noben ni pomagal.
povejte mi prosim kako noj ga dobim!!!!!!!!!!!!!!!!

vso srečo pri prepričevanju

mene so ko sem omenil,da hočem psa SO ME HUDO NATEPLI

jaz imam raje sove ,li seksam z njimi

lepo

je

ej psi ste za fuk

Torej Mashi,sva na istem le da sem 4 leta mlajšaod tebe-avgusta bom 11. Že od 5 leta si želim psa. Zelo nepoznano pasmo Cairn terier. Pa sem atiju začela težit.Pa je odgovor ostal ne,včasih se je delal da me ne sliši,Pol sem pa na neki temi prebrala naj jih preprečujem počasi….Pa sem pri 6 letih mogoče dvax začela težit pa sem nehala,zdej sem pri sedmih 3x začela težit pol sem pa obupala letoa sem pa prvi dan na počitnicah in verjemi mi spet sem začela težit,težim že 3 dni kot zmešana pa se ati umakne ali pa kaj druzga.Pol pa se je mami na mojo stran postavla jo je pa prisili da gre na stran ne
Zdej so bica,stric,bratec,mama in ati proti jas pa sem ena in ne morem nič tk da res nevemkaj naj naredim-mimogrede živimo v hiši in imamo ogromen travnik 🙂

živijo. pri meni je bilo enako. bol kot sm jih prosila slabše je bilo. potem sem jim pa tečnarla na kvadrat. pa se me mel že dost pa so mi kupl psa ampak ni blo te enostavno stara sm 13 let.in vem kk je to.tečnar jim pa jim govor da se boš pobolšala v šoli če ti ga kupijo pa da bš pomila posodo, posesala stanovanje… ipd. ponavadi so usi starši taki da ko to prikupno živalco vidijo se zaljubijo vanjo in si premislijo. tk da jih pel nekam kjer majo pse pa boš vidla da bojo manj tečni.al pa prpel kako prjatlco ko ma psa k seb domov (naj psa uzame zraven k tebi) upam da sem ti vredi svetovala. lp. uso srečo

Moja hčerka si je želela psa od 5. leta. Živeli smo v bloku, v 2. nadstropju in nenehno je prepričevala moža in mene, da bo za psička lepo skrbela. Jasno je, da otrok pri 5. letih tega ne zmore, zato smo počakali še nekaj let.
Pri devetih je končno dobila svojega kužka. Vsak dan ga je pred poukom peljala na bližnji travnik, ko se je vrnila iz šole spet, pa seveda tudi zvečer. Jaz sem psa peljala ven le izjemoma. Po treh letih smo se preselili v hišo, kjer imamo ograjeno dvorišče… in imamo dva mala kužka 🙂 Jutranji obredi so seveda enostavnejši, kužke spustimo na dvorišče, spijemo kavico zunaj, popoldne pa gremo na kakšen sprehod.

Če je volja, gre, ne glede na to, ali ste v bloku (tu so lahko problem sosedje), ali v hiši. Vsem, ki si želijo psa resnično privoščim, da ga imajo. Za nas je to ena krasna izkušnja, če s psom primerno ravnaš, ti vrne tisočkrat več, kot si mu ti dal.

Seveda je pomembno, kakšni so razlogi, da se starši ne strinjajo s psom. Morda bi jih motila dlaka, morda jih skrbi, da bo vsa skrb za psa čez čas padla na njih?

Vso srečo!!!

Živjo!

Pri meni je tudi podoben problem. Psa si sama želim že od 6. leta, takrat smo še živeli v hiši starih staršev. Zato pes seveda ni prišel v poštev. Ko sem bila stara 9 let smo se preselili v sosednjo hišo, ki smo jo gradili. Ta je imela in še kar ima najprimernejše pogoje za psa(velika hiša, travnik, vrt,..)

Že pred leti sem se ”zaljubila” v pasmo Papillon. In še zdaj ko sem stara 15 let mi ni uspelo prepričati mami, da dobim psa (pa sem ji o Papillonu kazala slike, brala o njem po internetu-opisi,forumi.. kupila sem celo 2 knjigi o psih 1. 300 pasem psov 2. 300 vprašanj o psih kateri sem premlevala cele dneve, na internetu sem poiskala čim več slovenskih psarn papillonov in se o njih čim več pozanimala…) Čeprav ji je papillon po značaju(da je obvladljiv) in zunanjosti(majhnost,..) všeč, na koncu vedno najde neko stvar ki bo preprečila nakup psa.

Vem da mi je pred 2 leti obljubila, ko grem v gimnazijo, bom lahko dobila psa. In zdaj mi manjka še par dni da postanem gimnazijka, kar pomeni, da jo lahko spomnim o tem kar mi je obljubila.

Upam, da bo sreča na moji strani:)

Lp

Velika hiša, travnik in vrt niso ravno top pogoji za psa. Sploh takega, ki ga omenjaš, ki je itak stanovanjski pes… Koliko pa boš za psa sploh imela časa, če začenjaš z gimnazijo?

Pomoje nobenemu psu ni v ”napoto”, da ima veliko prostora. Se pa strinjam, da takemu psu ni velik problem živeti v stanovanju.

Gimnazija je 15-20 min stran od našega doma, kar ne pomeni veliko a še vseeno bolje kot, da bi se morala voziti eno uro ali več. S tem bi imela za psa zjutraj več časa(sprehod,..). Ko pridem domov seveda spet sprehod in ukvarjanje z njim(kar je tudi zame v prid da se odklopim od šole), potem pa ”za knjige” za nekaj časa. Zvečer pa spet krajši sprehod in tako se dan ponovi.

Lahko motim, saj sama še nisem imela psa.

Računalnik, tv in podobne stvari vem, da odpadejo.. K sreči od nobenih teh naprav nisem ”odvisna” haha.

Moja soseda je v gimnaziji dobila psa, in je šolo lepo končala, s psom pa tudi ni imela kakšnih velikih problemov.

Lp

Samo vprašam te, ker imam sama hčerko (letos končala 1. letnik), ki ima 2 psa. In vem, da ji včasih ni lahko, kako kam ne gre, ker sta pač njena zadolžitev. Pa razmisli tudi, kaj bo po gimnaziji, ker pes živi 15+ let. Dobro razmisli, da ne bo na koncu pes namesto veselja breme.

Hvala za nasvet Yo_

Tud jz sm stara 12 let pa si želim met psa.Ful dolg sem težila za psa in na koncu odnehala.Zakaj?Živimo tik ob glavni cesti prostora za pesjak nimamo.Sama imam veliko odveznosti za šolo.Glede nakupa psov.Jz čeprov sem mlada nepriporočam teženja staršev.Moji starši so videli,da s tem ko jim težim nisem odgovorna.Nekateri starši so zelo popustjivi moji niso.So pa tudi starši ki kupijo otroku vse in s tem otroka zavijajo v ”celofan”.Iz nekega ognjišča. Če je otrok zavit v ”celofan” bo čokolado ki jo bo dobil pojedel sam(VELJA ZA EDINČKE)če pa jih bo več si bojo deliti.
Ta članek je od neke punce.Vedet moraš da kdo bo skrbel za psa ko boš v dijaškem domu.Mu boš nudil vsa cepljenja?
Včeraj sem še celo imela preveč časa in sem se odločila zračunati, koliko me je v prvem letu stala moja mala kosmatinka. Psička je rodovniška, in sicer pasme kraški ovčar. Imam jo od dveh mesecev starosti, zdaj pa bo kmalu stara eno leto.
Predvidevam, da te izračuni lahko marsikomu pomagajo pri načrtovanju nakupa mladiča in se tako nanj lahko bolj ustrezno finančno pripraviš.

Po celodnevnem premlevanju starih računov sem prišla do teh ugotovitev:

Veterina______ 422,40
Hrana________ 405,83
Priboljški______150,82
Oprema_______271,58
Igrače_________ 66,20
Nega_________137,94
Šolanje _______315,00
Ostalo________651,00
SKUPAJ____2.420,77 €

Veterina nas je stala minimum 422 €. Za obvezna cepiva plačaš skoraj 100 € (2x kombinirano cepivo proti kužnim boleznim in 1x steklina).
Ker je bila psička mlada in jaz neizkušena, sva porabili še ene 100€ za mačje boje in slabo prebavo. Nato je prišlo še do bolezni in smo hitro pristali na končni številki.

Hrana nas je stala 405€, saj smo se malo afnali in tudi nabavili cel kup žakljev na zalogo (to bomo jedli do pomladi). Moja babnica namreč ni preveč ješča in na mesec dejansko poje samo za 30€ briketov. Seveda gre za kolikor toliko kvalitetne brikete, kar pomeni, da ji ni potrebno požreti treh kil na dan, da zadosti svojim potrebam. Cenovno ti najbolj znese, če kupuješ 15 kg embalaže. Samo moraš biti prepričan, da psu briketi odgovarjajo. Seveda ga ne hraniš vedno z briketi, ampak se vse da lepo pokompenzirati, tako da vedno dobi še kaj od kosila (kar seveda ni začinjeno). Npr. mu daš riž in ostanke kakšne omake, juhe, … Tako ne zapraviš nič extra denarja in je volkec sit, ti pa suha, ker se ne siliš s hrano. Smile Tudi sadje in mlečni izdelki so zaželeni.
Hrana je torej res minimalen in dejansko prav smešen, zanemarljiv strošek, sploh če imaš psa, ki ni požrešen in ne potrebuje veliko.

S priboljški sem se malo zafrknila, saj jih res nismo toliko potrebovali in tudi toliko dragih ne. Zdaj jemljem samo še svinjske uhlje in neke priboljške iz trgovine Gali and Nika, pri katerih iz enega naredim pet priboljškov. Seveda vzamem tudi poli salamo, samo tisti rabim samo v pasji šoli, kjer so konkretne motnje in mora biti bolje “motivirana”. Dejansko bi lahko te stroške vsaj razpolovila.

Oprema je obvezen in neobhoden strošek, tako da tukaj nimaš kaj prišparati. Potrebuješ kletko, včasih tudi boks za v avto (cca 150€!), mogoče tudi pesjak z uto (o ceni tega raje ne bi), posode, povodce, ovratnice in še 1000 malih reči. Te stroški so na srečo enkratni, razen, če ne nabaviš vsake tri mesece novega kompleta ovratnice in povodca, da se sklada k tvoji garderobi.

Igrače so pri mladiču obvezne. Če imaš srečo, jih mogoče ne bo poglodal in jih imaš lahko še za zelo dolgo časa. Tudi ta strošek je več ali manj enkraten.

Pri negi sem največ porabila za ampule frontline combo. Če mogoče katera ve, kje jih dobiti najceneje, se priporočam. Ta ampula stane 10,5 € za en mesec.
Ostalo so bili glavniki, krtače, sredstva za umivanje ušes. Pri tem priporočam baby vlažne robčke, ki jih dobiš v Müllerju. So izredno poceni v primerjavi s tekočinami, ki jih dobiš pri vetu (jaz sem dala za eno 15€) in še pes uživa, če ga lepo zmasiraš po uhljih.

Šolanje je zame enkraten strošek, saj ne mislim iti dlje od BBH izpita. Članarina nas je stala okrog 20€, mala šola okrog 80€, srečanja 35€ in osnovno šolanje brez izpita 180€.

V ostalem pa se nahaja enkraten strošek nakupa psa – 600€, ostalo so pa razne članarine ipd.

Stroški kolateralne škode (npr. ko je dva tedna star prenosnik letel po tleh, ko je Canon S3 letel v vodo in ostale vragolije) seveda niso všteti. 🙂

Drugače se bo pa v naslednjem letu itak vse prepolovilo, pol stroškov itak ne bo več. Povečali se bodo samo stroški veterinarja, saj starejši kot je pes (tako kot človek), več zdravstvenih težav je z njim. Se pa da ceneje priti skozi, če te ne opeharijo preveč.
tuki še en forum http://www.pesjanar.si/

No, samo pesjak ni pogoj za psa…

Ime mi je Estera stara sem 12 let. Že od malih nog si želim psa, ampak starša govorita da je pes velika odgovornost. Zavedam se, da je to res, ampak sem pripravljena imeti psa. Govorita kdo bi skrbel za psa, rekla sem jima, da jaz. Ampak še kar mi ne zaupata, da sem dovolj odgovorna!!!!!!!!!!!

PROSIM POVEJTE MI KAKO NAJ JU PREPRIČAM ZA PSA, KER BREZ NJEGA NE MOREM ŽIVETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

In kako točno bi ti skrbela za psa oz. kaj si pod skrb in odgovornost predstavljaš?

jaz si zelo želim psa
živim v hiši in a je to za psa mučenje???!!!
starši mislijo da nisem dovolj odgovorna
stokrat sem jim rekla da ga bom zjutraj, zvečer kadar koli peljala na sprehod
in vse bom naredila kar je potrebno
mi lahko kdo prosim kdo pove kako jih naj jih prepričam
l.p.

Kje ti živš, za psa ne igra nobene vloge – Kje bo živel pes?
Psa je treba, ko je odrasel, vozit ven vsaj 3x dnevno, od tega mora bit en sprehod ne samo lulanje, kakanje, pač pa psihofizična zaposlitev, šolanje, igra itd.
Kdo bo kril stroške – redna cepljenja, ostala veterinarska oskrba, morebitno šolanje, stroški morebitnega zdravljenja, poškodb…?
Kaj bo s psom, ko boš šla v SŠ, na faks, začela razmišljat o družini?

New Report

Close