Najdi forum

Tudi jaz sem v sš imela sošolko, ki nikoli ni ničesar častila, ker so doma kao ”revni” in ko nas je (3 prijatlce) povabila za svoj RD na pijačko, je potegnila ven denar samo zase, čeprav smo bile zmenjene, da tista, ki ima rojstni dan pač časti. Ko smo pa imeli ekskurzijo na Dunaj, pa si je tam šla kupit zlato zapestnico za 100 evrov kot spominek (pa čeprav ji je bila prevelika in je ni nikoli nosila).

Eno je taka škrtost, drugo pa je pretirana varčnost starejših ljudi.

Moja nona si na primer zase ni nikoli nič privoščila (nismo je mogli prepričat, da za kavne skodelice ne bo porabila letne pokojnine), je pa res da je drugim vedno dajala in je živela po motu, ki ga je verjetno pridobila v taborišču: ”če si suh = si lačen = si reven”, tako da sem jaz pri nji dobivala vedno enormne količine hrane 😀

pa da še jaz pokomentiram.
v srednji šoli sem imela sošolko. mama brezposelna in dela preko njenega študenta, oče je bil zaposlen v avstriji- zdaj je že v penziji, pokojnino dobiva tako v slo kot v avstriji. mama za njo prejema otroški dodatek, ker sta prijavljena kot da sta ločena, čeprav veselo spita v isti postelji. ona je dobivala tudi republiško štipendijo. skratka, vsi mogoči socialni dodatki. živijo v hiši od babice, ubogo starko so nagnali v eno sobico. vsako leto gredo smučat v tujino in dvakrat letno na morje, vsaki 2 leti zamenjajo avto (imajo 2 avta). ta kolegica nikoli ničesar ne časti, niti sama sebi ne plača, vedno je spraševala če gremo jutri na kavo, da bo rekla mami da ji da en evro. ni si šla po malico, ker bi potem mogla dati svojih 20centov za fotokopije. če ti je dala 1.1eur da si plačal, stalo pa je 1.08eur, ti je rekla da ji vrni dva centa. zdaj na faksu,če prideš k njej v študenta, ti ponudi vodo. v življenju ni še nikoli delala, na računu pa ima 7.000eur, polek tega da ima tudi varčevalni račun. sploh ne vem kako jo fant prenaša. enkrat smo šli skupaj v beograd, je zapravila v 4 dneh samo 3eur, ker ji je vse plačal on. gremo na pijačo, ona reče da ni žejna, potem pa spije vso njegovo pijačo, ki jo plača on. gresta na dopust za 10 dni – all inclusive in porabita skupaj 10eur. v ljubljano si prinese vso hrano od doma, še v petek si pogreva krompir od sobote v mikrovalovki in vsak dan za zajtrk poje pol žemlje, za večerjo pa drugo polovico ( 5 žemelj si prinese od doma, kupita ji starša v soboto). če gremo kdaj ven žurat, si vzame zraven 5eur-kar ponavadi še za taksi ni dovolj. pa še bi lahko naštevala.

In kako vse tako natančno veš? Ona misli, da si njena prijateljica in ti je vse to povedala?
p.s. Tudi jaz naenkrat pojem pol žemlje. Sem zato škrt?

nova
Uredništvo priporoča

ne, mislim da si samo malo retardiran ker postavljas brezvezna in nepotrebna vprasanja ki nobenega ne zanimajo

Komu je namenjen ta komentar?

ja kaj mislis?

Aja, če name, sem retardiranA, da ne bo pomote.

Ves čas se mi je nabiralo, tukaj mi je pa počilo! 🙂 Haha!

francoza francoza to pa zares ni prav kako vi govorite francozih to so prima ljudje z tistimi ki jih poznajo
vse bolj kot so pa slovenci ki so vse manj za povabo ce pa le povabijo pa se gledajo ce si tudi ti prinesel ceker –recimo kako kuro kmecko da bi jo furali ko si ti odsel vse dokler si pa pri njih pa ti bojo same svinjarije postrezili taki pa sploh francozi niso .oni povabijo z srcem in nicesar ne pricakujejo nazaj
kot je to slovenska navada –je dosti druzinic ki ne morejo si privosciti da praznujejo tudi zadnji prdec malega ..je pa res ce te ni volje da praznujes ne smes potem zastonj priti jest ker druge tudi kosta in je normalno da vsi ti ki se vabijo to storijo vsak en za drugim ..v resnici pa to te samo benzin kosta da gres k vsakemu ce pa ti jes doma avto v garazi stoji in ne trosi .. kar zadeva kosila ali vecerje pa je enako za hrano ker ce ste vi vsi skupaj 20 oseb ki to praticira to pomeni da letno nebos doma jedel 20 x
to kar pomeni ko bo tvoja vrsta pa samo to kar si z tem prisparal ti tudi na mizo das … in rezultat = nulla

francoza francoza to pa zares ni prav kako vi govorite francozih to so prima ljudje z tistimi ki jih poznajo
vse bolj kot so pa slovenci ki so vse manj za povabo ce pa le povabijo pa se gledajo ce si tudi ti prinesel ceker –recimo kako kuro kmecko da bi jo furali ko si ti odsel vse dokler si pa pri njih pa ti bojo same svinjarije postrezili taki pa sploh francozi niso .oni povabijo z srcem in nicesar ne pricakujejo nazaj
kot je to slovenska navada –je dosti druzinic ki ne morejo si privosciti da praznujejo tudi zadnji prdec malega ..je pa res ce te ni volje da praznujes ne smes potem zastonj priti jest ker druge tudi kosta in je normalno da vsi ti ki se vabijo to storijo vsak en za drugim ..v resnici pa to te samo benzin kosta da gres k vsakemu ce pa ti jes doma avto v garazi stoji in ne trosi .. kar zadeva kosila ali vecerje pa je enako za hrano ker ce ste vi vsi skupaj 20 oseb ki to praticira to pomeni da letno nebos doma jedel 20 x
to kar pomeni ko bo tvoja vrsta pa samo to kar si z tem prisparal ti tudi na mizo das … in rezultat = nulla[/quote]

A tole je v slovenscini napisano? Ker ne razumem niti enega stavka, ki si ga zapisala namrec! Opismeni se pa potem povej mnenje, ker tole ni nicemur podobno!!!

Jaz pa sem imela sošolko na faksu, ki je vedno nosila s sabo 2 ali 3 majhne plastične posode. Po kosilu na študentske bone v menzi je svoje ostanke lepo pospravila; recimo meso, krompir in omako v eno posodico, kompot (!) pa v drugo, ki je bolje tesnila… Juhe si ponavadi ni vzela s sabo. Vedno si je nabrala najmanj 4 kose kruha. Preden sva šli, si je natočila še čaj v plastenko.

Pa niso bili reveži, daleč od tega!


Ampak samo zaradi tega ne moreš rečt, da je bila škrt. Mogoče ima samo drugačen odnos do hrane. Na primer tak, da je ne meče stran, tako kot nekateri to počnejo ravno zato, ker imajo polne svoje riti. Ljudje smo postali preveč razvajeni, ker imamo vsega polno in se sploh več ne zavedamo/vprašamo, kaj je potrebno, da je tako, kot je. Nimamo pojma, kako se prideluje hrano, da jo je toliko in da hitreje raste in kako trpijo živali zato, da jih lahko stlačijo čimveč v čim manjši prostor. Posledično trpijo bitja, kakor tudi kvaliteta živil. Samo zato, da lahko potem vržemo stran, ker imamo ves čas poln hladilnik in se nam osebno ne bo poznalo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Sem pač dala tak primer s hrano.
Ni šla nikoli na pijačo, ker ji je bilo škoda denarja. Mobilni aparat 10 let star…. Je izredno pazila, da ni bilo treba komu kaj denarja založit, da ni kdo ostal kaj njej dolžan ali ona komu.

Pa res ne vem, če je bila škrta ali ne, ker je pa po drugi strani vse za cunje in šminke zmetala… Ja, predvsem za cunje bi dala zadnji cent.

Tudi ena naša kolegica je škrta, v tem smislu da nikoli ne povabi ali ne plača pijače. Pa smo ji kljub temu za 30.rojstni dan kupili lepo darilo in seveda čakali a se bo zmigala in povabila vsaj na eno pijačo. Pa smo dočakali..ob tem nam je strogo zabičala da ne gremo ven proslavljat rojstnega dne ampak kr tako, vsakdanje. Zakaj smo kmalu spoznali. Od desetih rund je plačala eno, dvojni narezek sva pa v gostilni častila jst in moj fant.

to vem, ker se ona konstantno hvali s tem kaj vse imajo in kaj si privoščijo, če pa jo pokličem za kosilo v četrtek, pa reče da je pojedla krompir od sobote, ki ji ga je dala mama zraven.

Moj mož je zelo škrt.Jaz ga brez problema peljem ven,na večerjo za 60e,
on pa kot da je tele,se nič izvirnega ne spomni.
No ja,na mojo pobudo me pelje,ja. Samo ga je treba za rokav pocukat,pa mu dobesedno pomulit pred nos kako zanimivo reč.
Pa še takrat se mi zdi ,da bi bil on raje doma.Je ceneje…
Pa ni “gorenc”,da se razumemo?! GORENCI,TOLE RAJE SPREGLEJTE..

Zanimljivo kako so lahko slovenci škrti.
Dalo bi se knjigo napisati.
Pokvarjenost nima meja.

to ni škrtost,
to je da v službi nima dela ali pa noče delati zato za kar je plačana,
to je izkoriščanje delodajalca

Hehehe, to je treba poslat delat v menzo od parlamenta.

Ammmmm…a to je škrtost?:) Mene je nona tudi tako učila in tud jaz to delam.[/quote]

Vi to kar prakticirajte…zame je to NEnormalno…tko kot pomazanje krožnika s kruhom u nulo…[/quote]

Ah, krožnik pa je ja treba pomazat. Da ga ni treba potem pomivat 😉

New Report

Close