Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina kako dolgo v bolnišnici

kako dolgo v bolnišnici

Spoštovani!

Spet se vam oglašam in upam, da mi boste lahko pomagali vsaj s kakim namigom, kako se bo vse skupaj razpletalo.

Poleti sem se vam že oglašala , po tistem sem opravila še nekaj preiskav in sicer so izvidi “rahlo” žalostni.

Opravila sem pregled evociranih potencialov:
Z levega očesa je slikovni ERG normalen in VEP pomembno znižan ter normalne latence, kar ni značilno elektrofiziološko stanje po prebolelem optičnem nevritisu.
Z desnega očea je relativno znižan slikovni ERG in relativno daljši VEP, kar je verjetno posledica ambliopije in manj verjetno posledica stanja po prebolelem optičnem nevritisu.

MRI glave:
Zaključek: Znaki suspektnega demielinizacijskega procesa, drugih sprememb ni videti.
Preiskava pokaže nekaj drobnih žariščnih zvišanj intenzitete signala v beli substanci v T2 in FLAIR sekvenci.
Spremembe ležijo globoko v beli substanci in periventrikularno in kažejo na demielinizacijo.

Moj nevrolog me je poslal tudi na dokončanje preiskav na nevrološko kliniko v LJ – izpeljava diagnostike do konca, pregled pri njem drugače brez posebnosti.

Predvidevam, da lumbalna punkcija, verjetno tudi kaka manjša krvodajalska akcija 🙁(

Koliko časa vse skupaj običajno še traja, kako se izpelje (vem, da čisto natančno ni možno napovedati, a če predpostavimo, da ne bom ravno omedlela ob pogledu na iglo in delala kakih podobnih komplikacij, ha, ha..).
Koliko časa bolnišnica, koliko časa še potem doma..?

Kake diagnoze so še sploh možne, ali vse skupaj resno kaže na multiplo sklerozo?
Naj še povem, da od poletja naprej nimam nobenih težav, en vikend jeseni sem sicer preležala z vročino, tudi zdaj se še uspešno branim vseh viroz in grip… sama sebe imam za zdravo, le nekje zadaj kljuva, da pa verjetno nisem.

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Barbara

Spoštovani!

Težko je napovedovati, res. Mislim, da je najbolje živeti s tisim, kar imate, torej brez posebno velikih težav. Ne znam vam povedati, na kakšen način in koliko časa bo trajala diagnostika.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close