kaki in pijača

lahko svoji 6-mesečnici ponudim kaki? Zelo ima rada sadje, zlasti, če je sladko! 🙂)
Pa še to: kdaj ste ve nehale prekuhavati vodo? Kaj pijejo vaši dojenčki? Našo zelo težko pripravim, da bi kaj spila.

hvala in lp!

Jaz mojemu vodo še vedno prekuhavam! Star je 16 mesecev!
Glede kakija pa tudi mene zanima, saj ga še ni nikoli jedel!

A dojiš? Če dojiš, ni potrebna tekočina. V vročih mesecih se lahko doda, ni pa potrebno. In isto je zdaj, ko uvajaš gosto hrano … ne vem, kako daleč ste pri tem, ampak če ima enako dojenih obrokov kot prej, ne potrebuje tekočine in vaš otrok očitno res ni žejen, če noče piti.

Lahko daš kaki in moja 6 mesečnica ga obožuje. Vodo je pa treba prekuhat sploh v Ljubljani.

ja, še vedno dojim, ampak manj kot prej. Mene ima še za kako malico ali posladek. Potem, če noče piti, jo ne silim?
Kaki bova pa res poskusile!
hvala

Zakaj pa ji ne ponudite ustekleničene vode?

Glede tekočine: eni otroci popijejo veliko, drugi spet nič. Moj sin je star 2,5 let in še vedno nič (to pomeni niti deci na dan) ne popije. Prisilit pa ga tudi ne morem. O tem sem govorila tudi s pediatrinjo in ni nič komplicirala. Tudi dehidriran še ni bil, je pa res, da pogosto trdo kaka.

Naš je star 7 mesecev, pa je par dni nazaj zmazal cel kaki. Sem bila kar v šoku. Poskusi, pri nas ni bilo reakcije, pa je drugače zelo občutljiv.

Pije pa tudi naš nič, razen pri zelenjavnem obroku do pol deci nesladkanega čaja, navadne vode ali kaj podobnega. Sladkih sadnih sokov sploh ne mara. Če se dojita, verjetno dobi dovolj tekočine. Razen če bi bil problem da bi bilo blato trdo, kar bi pomenilo da dobi premalo tekočine.

LP

Ojla, mi smo pa enako stari, kajne 🙂))
No, mi smo šele pred tednom začeli uvajati gosto hrano. Sem se odločla, da bomo šli kar lepo počasi. Mogoče ni ravno fajn, ampak sem začela kar s Frutki, do danes je pojedla po polovičko kozarčka (kozarček 120 ml), danes pa že celega. Naslednji teden pa gremo na sveže sadje in kuhano jabolko.

Meni se prav nič ne mudi, mleka imam dovolj in tamala tudi rada visi na ziziki.

Lp.

@-->-- @-->-- @-->-- @-->-- @-->-- <http://pomarancka.moj-album.com>

Naš je star 8 mesecev in obožuje kaki.
S pitjem pa je tudi težava.
Dojiva se samo še zvečer in zjutraj
popije pa nič.
Sicer mu stalno ponujam, pa se samo igra s cucljem.

Kaki je zakon:)) Moja hči je stara 8,5 m in pije navadno vodo iz pipe-občasno jo filtriram (Brita filter). Z njo je vse ok.

Ja, najini bikici sta se rodili na isti dan! 🙂))
Mi smo začeli z gosto hrano malo prej, ker je bila tamala lačna. Mleka sem imela dovolj, a očitno je bil premalo kaloričen. V glavnem je vsakič, ko smo jedli začela tako zvečit in požirat slino, da se nam je kar zasmilila … 🙂)
Pa smo začeli …

New Report

Close