Najdi forum

kaj storiti?

Prosim za nasvet,kaj narediti,če poznaš par z dvema otrokoma,ki ju psihično in fizično zlorabljata? Po cele dneve so v hiši ali je zima ali poletje,ven grejo samo do prve vaške gostilne,kjer sedijo po več ur,kadijo in pijejo. Otroka sta stara,punčka bo 2 leti fantek pa 3,5. Fantek,ki bo star letos 4 leta še nič ne govori,lula in kaka v plenice,saj njegova mama pravi,da ji je zdravnik svetoval,da je dobro da je v pleničkah,da mu je okoli ledvičk toplo (mislim ne),ne sme prosto tekati,je stalno privezan,doma v stolčku,drugje pa v vozičku,isto punčka. Jesta samo čokolino iz flaše.
Glede flaške pa čokolina,ko da mama otroka spat,mu okoli glave navije plenici in v usta porine flašo in kaj je pri tem narobe,da otroka zgoraj sploh nimata zob,sama črna škrbina,to pa boli,kajne.
Še to,ko je bil sinek star 2 meseca,sta domov v eno sobico 10m2 vabila na tarok po 10 ljudi in vseh 10 je kadilo cigaret za cigaretom,zraven je pa na postelji spal dvo mesečni dojenček in glasno hropel,tako je še danes,kadijo vsi v družini. Na 40m2 jih je osem,v stanovanju imajo 27 stopinj,otroci,pa cel dan v frotirastih pijamah in v nepopisljivi nečistoči.
Rada,bi prijavila socialnemu skrbstvu,vendar me zanima,če se sploh odzovejo. Otroka sta na bolečine povsem imuna,saj sta tepena,vpričo ostalih neštetokrat,po rokah glavi,oče celo fantka stisne za kazen za jajčka.
Prosim,dajte mi nasvet,kako preprečiti takšno nasilje,saj se otrokoma na zunaj ne vidi,da sta toliko tepena.

lp mateja

Takoj prijavit in naredit silo, da se bodo odzvali.
Pa to je svinjarija! (pardon izrazu). Pa takšni starši. Bolje, da ne bere kdo mojih misli, kaj bi jaz z njimi naredila.
Moje mnenje. Priajvit takoj in rešit otroke! (kar se rešit še da)

lp

Javo, kako boš stvar uredila!

Se globoko strinjam prijaviti in to čimprej. Ubogi malčki 🙁

mars

nova
Uredništvo priporoča

Takoj jih prijavi na socialno. Morala pa boš biti kar “napadalna”, saj je znano, da se premalo zavzamejo za tam, kjer bi se najbolj morali. Dokler se ne zgodi kaj hudega… Če se ne bodo odzvali, bi jim jaz zagrozila s tem, da bi jih dala na TV. Kaj pa, če bi se probala pogovorit s temi starši? In bi tudi njim povedala kaj jih čaka, če bodo takšni do otrok.
Ma to je grozno! Zakaj imajo taki ljudje sploh otroke??? Jaz bi jih kar na g….pa v neko luknjo zaprla! Uf, me tako razkači! Bogi otroci!

Joj, kar na jok mi gre, ko preberem kaj takega. Tudi jaz bi jih takoj prijavila, pa v medije dala, če to ne bi pomagalo, pa … fentala bi jih starše brezsrčne. Me pograbi sveta jeza in bes, ko pomislim, kako delajo nekateri z nemočnimi sončki.

Najprej, kako ti za vse to veš? Drugo: če ve cela vas, zakaj pa nihče ne odreagira? Vsaj ti zberi pogum in se enkrat pobrigaj za druge, ker se očitno nihče drug ne bo.

Jaz bi podala anonimno prijavo, potem pa – če ne bi bilo odziva – bi šla osebno tja. Mislim, da je tukaj jasno, kaj je prioriteta, a ne?
T.

Če za vse to veš iz prve roke, ne iz “vaškega radia” oz. “rekla-kazala”, pot pod noge in na najbližjo policijo ali CSD. Vedi pa, da si priča in bo kaka neprijetnost zadela tudi tebe.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Vem in vidim,ker sta znanca in grem včasih tja,da počuvam otroka,ki sta zelo ljubka otroka in v tistem času,ko sem z njima jima večkrat ponavljam,kako ju imam rada,kako sta lepa in pametna,večkrat ju objamem. Kar vzela bi jih k sebi domov,da jima vrnem nasmeh nazaj na lička,kateri je izumr zaradi ravnanja staršev. Probala sem se že tudi pogovorit z staršema,vendar je bilo podobno,kot bi govorila steni. Mama pravi,da so njeni otroci in da jo morajo na besedo ubogat,ker bodo drugače njej ukazovali,ko bodo večji.
Zaslužita si pa res eno debelo palico. Sama bi jima otroka brez vprašanj vzela za evig,njej pa prevezala jajčnike. Mogoče se sliši kruto,vendar nič ni bolj krutega kot njuno ravnanje z otrokoma.

P.S. Hvala za nasvete

Še to,dedek od teh dveh otrok im visok položaj na policiji.

Pa kaj potem ne vidi situacije? a je tudi njemu vseeno? Ne morem verjeti!

Tukaj se ne sme čakati tudi dneva več.Jaz ponoči ne bi mogla spati,če bi vedela kaj se dogaja in ne bi zato nič storila….Taki starši si ne zaslužijo otrok in jutri je lahko že prepozno.A si predstavljate te ubožčke,kako morajo trpeti.Saj sploh ne vedo kaj je otroštvo.Takoj prijavit,dat v časopis,na Tv,pa še dedka povrhu,če ve,kaj se dogaja,pa je tiho.Policaj…fuj!!! Je pa res,da boš morala ostro nastopit in bit odločna.Sem prepričana da te bodo ljudje podprli in pomagali malčkom.Vem,da bi to storile vse “forumovke”,pa čeprav osebno nismo vpletene.

Vso srečo in čimveč poguma!!!!

Lepo je,da vsaj ti malo potolažiš ubožčka….

LPT.

Če sama poznaš situacijo, ukrapaj! Takoj! Zakaj že nisi? To se vleče že predolgo. Moraš pa biti pripravljena na to, da verjetno ne boš ostala anonimna in boš na koncu ti ta grda. Ampak jaz bi za dobro otrok to storila – seveda le, če si prepričana v vse to.

nika

poslikaj, kar se le da. Dokumentiraj vse, kar najdeš.
Zavaruj si hrbet, ker nobeden kar tako ne prizna, razen, če so dokazi na mizi.

Potem pa najprej anonimna prijava, pa TV, če ne bo pomagalo. Če se boš pa izpostavila, računaj pa tudi na vse mogoče, če imajo res kako moč na policiji.

živijo!
nemorem, da se nebi odzvala…….
tole me močno spominja na primer ki se je lani zgodil nekje na štajerskem (celje, velenje?), ko je mamica tako trpinčila svojo hčerkico (od vlečenja po tleh ji je “odpadel” nosek), da je punčka na koncu umrla. seveda se je javnost vsa zgrožena spraševala, kako je to mogoče….in vsi sosedi so že od nekdaj videli in vedeli kakšne krutosti se dogajajo v družni….. pritisk se mi dvigne v višave, ko slišim ljudi “po toči” govoriti kaj vse se je dogajalo, pa ni nihče nič ukrenil. a oni so pa firbca zraven pasli???????????????? sram jih je lahko vse, ki se po tragediji delajo zgrožene in nevem kaj še vse.
res se nemoreš vedno vmešavati v vsako stvar, ampak za tako občutljive zadeve se pa vedno splača tvegati, pa čeprav je pri nas socialna in ostale institucije, ki bi morale poskrbeti da se to nebi dogajalo čisto v r…
PROBLEM ČLOVEŠTVA JE IGNORANCA!
mateja le pogumno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Stopi na center za socialno delo in to TAKOJ!

lp

Hvala vam vsem,za nasvete in pomoč. Včeraj sem napisala odprto pismo na svetovalni center,kjer se ukvarjajo in rešujejo tudi zlorabo otrok.
Res me je strah,kako se bo razvijalo naprej,vendar sta otroka tega vredna,saj si zaslužita starše,ki bi jima dali lepše otroštvo in polno ljubezni,saj je otroštvo naših otrok vedno krajše in še to je nekaterim ukradeno.
Še enkrat hvala vsem na tem forumu in če je kakšna tu gor,ki se ukvarja s takšno tematiko,prosim naj se javi.

HVALA

LP

Lepo od tebe, da si tako skrbna in pripravljena pomagati ubogima otrokoma. Poročaj, kako se ta drama odvija in upam na srečen konec.

LP

New Report

Close