Kaj pomeni ta oznaka diagnoze?

Pozdravljeni.

V roke sem dobila dokumentacijo o psihoterapevtskem zdravljenju. Saj približno vem, kako je z mano… ampak moj psihiater pravzaprav nikoli ni ubesedil, proti kateri bolezni se boriva. Če bi me vprašali, kaj je z mano, bi rekla panični napadi in depresija, čeprav to nikoli niso bile njegove besede…
Zdaj pa sem prebrala oznake moje diagnoze in bi vas prosila, če mi lahko napišete, kaj pomenijo.

Na prvem mestu je vedno diagnoza F 60.5. Občasno, na nekaterih srečanjih, se pojavijo še diagnoze Z 56.5, F 41.0 in F 45.1

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

F 60.5 anankastična osebnostna motnja
Z 56.5
F 41.0 druge anksiozne motnje
F 45.1 nediferencirana somatoformna motnja

Duševne motnje so v poglavju F Mednarodne klasifikacije bolezni (MKB). Poglavje Z zajema svetovanje na področju življenjskih okoliščin, socialnih, ekonomskih… Trenutno nimam možnosti preveriti šifro Z 56.5.

Če vas bo zanimalo, mi javite, bom pogledala v službi v MKB…

lp

O presneto… jaz pa sem mislila, da me daje samo depresija….
Hec, hec…

Je pa kar težko izgovoriti vse to, kar me daje!
Zdaj pa grem v boj s svetovnim spletom, da se bolj podrobno seznanim z zadevami!

Ja, tudi tisti preostali Z bi me zanimal, seveda.

Trenutno se ukvarjam s preživetjem BREZ terapije. 2x po leto dni sem jemala Cipralex 10 mg 1x dnevno. Vmes sem imela nekajmesečno pavzo, pa ni šlo. Tudi zdaj ne kaže najbolj rožnato (brez terapije sem že dobre 3 mesece), a se poskušam ne predati!
Veliko delam na sebi, spremenila sem že nekaj dejavnikov, ki mi niso bili najbolj naklonjeni… pa vendar… bitka še zdaleč ni dobljena.
Zato vsaka kapljica znanja prav pride.
Hvala vam za te tri kapljice, pa prosim še za četrto!

Srcu in duši prijazen dan vam želim!

Opravila sem jo temeljito, čeprav sem si jo dala sama – preverila sem vse te diagnoze.
Najprej tisti Z: našla sem ga na straneh WHO in ugotovila, da gre za težavno delovno mesto. No, če izdam, sem profesorica. In vedno več raziskav dokazuje, da spada moj poklic med zelo stresne poklice…

Ostale diagnoze pa takole:
F 60.5 – se strinjam, sem perfekcionist. No, vsaj bila sem. Že nekaj časa se učim, da več ne bi bila.
F 41.0 – panična motnja, absolutno se strinjam.
F 45.1 – ne, tega pa ne sprejmem. Niti najmanjših “hipohonderskih” nagnjenj nimam… pravzaprav me je izredno težko spraviti do zdravnika…

Zakaj vam vse to pišem?
Ker se izredno močno… pravzaprav POPOLNOMA najdem v oznaki F 32!
Ko je bilo najhuje, bi rekla, da sem spadala pod oznako F 32.2… le da brez suicidalnih dejanj. Tako globoko me še ni potegnilo. Sem pa že obležala in pristala v bolnici na infuziji.
Zdaj se vrtim med F 32.0 in F 32.1. Prisotni so VSI našteti simptomi… njihova jakost je kar visoka… in tudi svoje delo opravljam izredno s težavo!
Vsako jutro imam približno pol kg manj… ves čas mi je slabo… ves čas me preganja nek notranji nemir, a ga duši telesna nezmožnost… neskončno sem že utrujena od zgodnjega zbujanja in brezciljnega drgetanja… le pozni popoldnevi so prijaznejši…

Zdaj bi sebi (se opravičujem, če s tem posegam na vaše področje) postavila diagnozo F 32.1. Ne bom vas spraševala, zakaj se je moj psihiater tej diagnozi izognil… morda sem bila v pogovorih z njim premalo jasna… ali pa na prvi pogled premalo zmedena, kaj pa vem…
Učitelji smo konec konec tudi igralci… ker moramo znati prikriti svoje vsakdanje tegobe in delovati, kot da smo OK.

Pa še zelo resno vprašanje za vas:
Kaj je za moje telo in za moj JAZ bolje – da se pobiram in padam brez zdravil (ampak ohranjam svoj značaj, svoje občutke in svoj JAZ) ali pa da sprejmem tiste spremembe na sebi, ki jih povzročijo AD, in jih pač spet začnem jemati?
S tem vas pravzaprav prosim za drugo strokovno mnenje!

Hvala za vašo prijazno pomoč!

pozdravljeni,

v hudih oblikah ni nobenega doma, da je zdravljenje nujno. V hudih oblikah, posameznik pravzaprav nima izbire.

Na vprašanje koga zdraviti ni vedno enostavno odgovoriti. Morda se odgovor lahko glasi takole: tistega, ki ima težave v vsakodnevnem funkcioniranju in zaznava potrebo, da potrebuje pomoč.

Iz vašega posta zaznavam humor, kar je odličen znak!

Vse dobro.

New Report

Close