Stara sem 17 let. Sem brez volje, za vse mi je vseeno …
sploh nimam več občutka da živim.Dan mi mine hitro in cel dan čakam da pridem domov se preoblečem in …in se pogreznem sama vase…
gledam v zrak, poslušam glasbo, dokler ne odidem spat.Vsak dan enako.V šoli mi ne gre več, sploh se ne učim več …vseeno mi je.Dobivam slabe ocene, pa se tega sploh ne zavedam.Kot da se mi to nebi dogajalo.Ko sem slabo volje se tolažim.Jem.Nikoli ne bruham ali kaj podobnega.Vendar pa …počutim se kot slon.Tako imam cel dan pokvarjen, počutim se tako grdo, debelo, neumno.Včasih imam dovolj in se zjokam.Rečem si, da bom spremenila svoje življenje…ampak ne znam.Drugi dan se začne enako.Zjutraj zaspim.Grem v šolo, komaj čakam da pridem domov in …grem spat.Končno vikend…spet se smislim sama sebi.In spet teden…ko čakam vikend.
Obupana sem.Sploh ne vidim smisla.Sem živčna….
sploh se ne poznam več.Ko grem delat ( natakarica )…sem vsa nasmejana…
ampak to je samo služba.Takrat mi pravijo…kako sem lahko vedno tako nasmejana vesela…In ko grem domov…pride spet občutek tiste tesnobe…ta občutek utesnjenosti…
sploh ne vem kaj naj.Nobene stvari se sploh ne lotim več – samo premišljujem….

…in vse se samo stopnjuje.

Spoštovana Martina
Menim , da pri vas ne gre le za nezadovoljstvo s seboj in z okoljem, ampak s v vaš pripovedi kažejo še znaki depresije.Seveda le spodbudna beseda za pomoč ni dovolj, neposredno mora pomagati še medicina.Oglasite se za začetek pri svojemu izbranemu zdravniku.

Hvala za vaš odgovor…
zanima me, če so v lekarni kašni tableti …
kaj takega, za izboljšanje stanja oziroma raspoloženja…

ker k zdravniku res ne bom šla…
si niti ne upam

pia

V lekarni lahko dobite le Deprim brez recepta.

New Report

Close