Najdi forum

Kaj mi pripada pri njegovi ločitvi

Sem ljubica določenemu moškemu, ki je sicer poročen. Najina izvenzakonska skupnost traja dobra tri leta. Sedaj se pa ta moški ločuje. V času najine veze je se je njegovo premoženje povečalo za stanovanje in dva avtomobila, Otrok onadva nimata. Zanima me, v kolikor mi uspe dokazati najino izvenzakonsko skupnost, kolikšen delež njegovega premoženja mi pripada?

Haha 😀 😀

------------------------------------------------------------------------------ Starši pazite na svoje najstnice. https://www.youtube.com/watch?v=Urw-iutHw5E

Izvenzakonska skupnost s porocenim moskim ne obstaja :))

A si sigurna za tole Barca, ker sem brala da se po dveh letih izvenzakonska skupnost izenači z zakonsko s pravicami. Kaj ni tako? :/

Kdo pravi, da na monu ni zabavnih tem :)))

A živite v Sloveniji?

A si sigurna za tole Barca, ker sem brala da se po dveh letih izvenzakonska skupnost izenači z zakonsko s pravicami. Kaj ni tako? :/[/quote]

To bi potem pomenilo, da je bil tudi s tabo v zvezi, enakovredni zakonski zvezi, kar je mnogoženstvo, ki je v Slovenijo prepovedano.

Več sreče prihodnjič v svojih bolnih kalkulacijah.

Mogoče vam pripada obveznost plačevanja preživnine za njegovo bivšo ženo :).


Seveda živim v Sloveniji.

Me pa še ena stvar zanima, v kolikor bi z njim zanosila, kako to potem vpliva na njegovo delitev? A potem samo do preživnine bi bila upravičelna ali kaj več?

Torej ni hec 🙂

Čisto preprosto. Bigamija je v Sloveniji prepovedana zato je izvenzakonska skupnost nemogoče z nekom, ki se je že pred tem poročil ali bil že v izvenzakonski skupnosti.
Otroku pa seveda pripada v vsakem primeru preživnina.

Ye-be-la cesta…spet ena k ne zna ugasnit kalkulatorja.

O lepo, hvala ti za tale odgovor :)))

Pripada ti tistih nekaj flekov na rjuhah!

Pripada ti kuhanje, čiščenje njegovih gat…. gospodinjska dela, saj veš. Druga izmena…

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

tega vica pa ne pišeš prvič sem gor.

Ko sem že mislila, da sem slišala vse kozlarije, ki se jih zmislijo babe, da nategnejo bogate dede, sem danes prebrala to temo. Hahahha

Zdaj imas idealno priliko, da te en begunec ujaga, potem se pa cez par let probaj locit.. Mrbit ti kej uspe, ker v njihovih glavah je pa mnogozenstvo cisto ok. Aja, samo tam dedujes polovico tega, kar bi tle in tvoja beseda je le pol mozeve. Pa ne pozabi na rutko.

Biti ljubica nekomu, še ne pomeni živeti v izvenzakonski skupnosti. In če je eden od vaju še celo poročen, je zaeva problematična še malo bolj. Vseeno pa ni čisto “tako”, ko zgoraj vsi skačejo v luft. Ker sem ves študentski čas preživela v eni takih “hiš in razmer”, vem, dac se je po sodiščih dogajalo veliko. Moški je bil poročen, z otroki, vendar je hkrati živel ziher ene deset in več let z drugo žensko. V tem času sta zgradila hišo ipd. Potem je umrl. A zgodilo se ni to, da bi ta druga ženska kaj terjala, je pa terjala žena in otroci zadevno hišo … Dobili so en mali del, tak da … vse pač ni tako samo črno belo. Imam tudi prijateljico, ki že 15 let živi s tipom, ful starejšim ki je poročen in ima 3 otroke z ženo, skupaj imata 2 otroka, tip se stara, kdo ve, kdaj … hm …

Samo ti si malo pomešala vloge, terjala je žena, ki ima zakonsko pravico do premoženja in ne ljubica. In izven zakonska skupnost se dokazuje z življenjem na istem naslovu. Babnce imate tudi ideje.

Samo ti si malo pomešala vloge, terjala je žena, ki ima zakonsko pravico do premoženja in ne ljubica. In izven zakonska skupnost se dokazuje z življenjem na istem naslovu. Babnce imate tudi ideje.[/quote]

Nisem nič pomešala, samo med vrsticami sem ji dala vedeti, da se zna zgodit, da bo ona kaj še celo izgubila, ne pa pridobila … A vedeti moraš pa tudi ti, da v omenjenem mojem primeru, je ljubica, ki jo je v resnici zgradil ta njen ljubimec (ok, meni ti izrazi niso všeč. ker živel je 24/7 z njo vsaj 10 let ) hišo obdržala …

New Report

Close