Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina kaj me čaka, če ne bom…

kaj me čaka, če ne bom…

Lep pozdrav!

Nisem vedela, kam naj se obrnem, da bi dobila čimprej odgovor in tako sem se spomnila na vaš forum. Naj kar preidem na bistvo. Vceraj sva šla s fantom v fitness z namenom, da se spraviva iz cone udobja in pri tem
dobiva malce fizične kondicije in mogoče izgubiva tudi kakšen kilogram. Trener v fitnessu mi je najprej izmeril odstotek maščobe (22 let, 167cm, 75kg, 31%), kar naj bi pomenilo, da bi morala izgubiti 8 kg maščobe, da bi izgledala OK. No, do tukaj je bilo vse OK, tip se mi je zdel kar prijazen in pozoren.
Potem je začel govoriti (brez, da bi ga jaz karkoli vprašala), da mi bo napisal tudi dieto s proteini, ki mi jih bo on priskrbel in da si jih sama nikakor ne smem nabaviti. To naj bi me stalo med 18.000 in 23.000 SIT mesečno. V devedesetih dneh naj bi me on tako zrihtal, vendar bi se morala v nulo držati njegovih pravil. Jaz pa sem prišla na malce bolj intenzivno rekreacijo…
Nato je začel napovedovati, kaj naj bi se mi zgodilo, če ne bom shujšala po njegovem načinu. Zaradi tega vam pravzaprav tudi pišem. Pred tem naj vam povem, da sem zadnjih šest let poskusila že na desetine diet, shujšala, se zredila in tako v nedogled. Sedaj sem v fazi, ko sem se zredila
in se trudim shujšati. Vem, da je to za organizem zelo slabo.
Torej… Rekel je, da sem si naredila na telesu veliko škode, da lahko glede na mojo konstitucijo reče, da sem tudi notranje zamaščena; torej, da imam zamaščene organe in da mi lahko zagotovo napove, da bom imela okrog
55. ali 60. leta probleme z uhajanjem urina, ne vem kaj vse še in celo boleč spolni odnos. Pa da bom zelo debela po porodu itd… Ob njegovi dieti ne bi nikakor smela jemati niti kontracepcijskih tabletk (LOgest), saj imam zaradi njih menda povečan pulz in spremenjeno hormonsko sliko.
Lahko rečem, da me je ustrahoval. Počutila sem se zmanipulirano. Njegov pristop me je popolnoma odbil. Zato sem se odločila, da v ta fitness ne bom hodila niti rekreativno. Raje grem vsak dan teči. Vendar pa me zanima vaše mnenje, o vsem kar je rekel. Vsakdo si želi biti zdrav in zato hočem izvedeti še mnenje strokovnjaka o vseh boleznih, ki naj bi me čakale v bližnji in daljnji
prihodnosti.

Za odgovor se vam vnaprej najlepše zahvaljujem.
LP, Maruša

Kar skulirajte se, vsak na svoj način poskuša zaslužiti svojo plačo in prodati proizvode, od katerih ima dobiček.
Tudi nekontrolirano jemanje in prehrana s proteinskimi pripravki je vse prej kot zdrava. Svetujem vam, da se obrnete na enega od centrov, kjer hujšanje vodi zdravnik, če ste iz Ljubljane recimo dr.Sentočnikova, kjer boste pod nadzorom hujšali pa tudi telovadili. Potrebujete uravnoteženo prehrano, pestro, pisano, z manj maščobe in ogljikovimi hidrati dokler hujšate, nikakor pa ni potrebno stradati ali se nalivati z raznimi pripravki, ki jih pod pultom dobite za velik denar in nikoli čisto natančno ne veste, kaj je v njih.
Res je, da je v mladosti potrebno paziti, da se navadite življenskega režima, ki vam bo potem skozi življenje omogočal vzdrževanje ustrezne telesne teže in da ne boste vedno v fazi hujšanja in rejenja do onemoglosti, ampak da bi se pa zdaj kar živi pokopali pa tudi ne gre. Imate sicer nekaj preveč kil, ampak v maščobi se pa ne “utapljate”, tabletke pa le jejte, da ne boste nezaželjeno zanosili.

Kje se lahkjo najde to zdravnico (dr.Sentočnikova)? Kam se lahko obrnem?

Hvala in veliko sončka v vaših srcih.

nova
Uredništvo priporoča

Mene pa zanima kje najdem dr. Sentočnikovo?

Hvala za informacijo.

Dr. Sentočnikova ima svoje prostore na Cesti 27.aprila, v Rožni dolini pri študentskem naselju.

Rožna dolina v Lj, Cesta 27.aprila

New Report

Close