Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kaj jeste tiste, ki ste same?

Kaj jeste tiste, ki ste same?

Eh, danes spet nisem imela ideje za moje kosilo.

Pa me zanima, kaj ve jeste. Predvsem tiste, ki ste same doma in vam nima kdo skuhat in ve ne kuhate kosila za celo družino.
Jaz sem skoraj do 17h sama z enomesečno dojenčico. Očka kosi v službi in popoldne oz. zvečer je samo še sadje, jogurt in kaj podobno lahkega. Njegovi, ki živijo v isti hiši prav tako jedo v službi in za večerjo kaj malega skuhajo.

Ne bi rada cel teden iste hrane jedla, temveč čimbolj raznoliko, pa tudi se mi ne da kuhat za eno osebo dve uri. Pa še primerno za doječe mamice mora bit.

Prosim za kakšen predlog.

Hvala in pozdravček.

@-->-- @-->-- @-->-- @-->-- @-->-- <http://pomarancka.moj-album.com>

Kolegica se je zmenila v lokalnem vrtcu za kosilo, ki ga pride iskat in poje doma, pri nas se tega ne da zmenit- v Ljubljani, mogoče pa bi vseeno vprašala v vrtcu, pa kakšnem domu starejših občanov. Hrana je raznolika in dobra. Sicer pa občasno kakšen Pogrej in pojej tudi ne škodi, ni pa za vsak dan. Jaz pa si skuham kašen golaž v večji količini, pa ga dam v skrinjo v malih porcijah, pa sarme , pa filane paprike, pa knedle, vse v skrinjo in potem samo pogrevaš kar ti paše. Pa dober tek.

Sem pomislila tudi na te variante, da bi hodila kam jest ali iskat kosilo, samo do najbližje take ponudbe je 5 km, kar mi je odveč, če pomislim, da bi morala tamalo s sabo vlačit (traja predolgo in nismo še toliko usklajene (kar se tiče njenega hranjenja, pa preveč časa porabimo, da se uštimamo za kam it), da bi lahko npr. vsak dan ob isti uri nekje “pobrala” kosilo). 🙁((

Drugače pa nisem ravno pristaš pogrevane in konzervirane hrane, pa tudi bolj “šporljava” sem… zdaj pa bi rada bla še komot 😉)))

Kaj pa, recimo kakšne palačinke, pečen riž, slivovi cmoki,… kakšen zrezek

Makaroni na tisoč in en način (s tunino, paradižnikovo omako…), tortalini, krompirjevi njoki (kupis zamrznjene) s sirom. Kaj v pečici (krompirček s kako perutničko…) Juhico pa recimo tako: na maslu zarumenis dve zlicki psenicnega zdroba,in nekaj naribanega korencka. Prilijes vodo, posolis in v petih minutah je njami in se zdravo – lahko dodas tudi kak por ali pa umesas jajcek not…
Tudi če si sama si skuhaj kaj dobrega in se razvajaj. Saj se res da ogromno stvari skuhat v pol ure!

Jaz sicer vecinoma kuham za dva, no danes pa sem samo zase, ker lubija ni. Kosilo je bilo takole: pol bucke, pol melancane, pol paprike, pol cebule, malo piscancjega prsa, vse skupaj narezano na koscke, malo posoljeno popoprano + sveza zelisca – na hitro poprazeno v ponvici – skupaj z rezanjem mi je vzelo 25 minut. druge polovice zelenjave bodo sle pa jutri v eno slastno zelenjavno juhico…
Meni priprava kosila nikoli ne vzame dve uri, max eno uro, ce res kaj kompliciram. Pa kuham ful razlicnih stvari, take bolj zdrave kot tole danasnje so pa sploh hitro narejene!

Testenine (ali mehiški tacosi) z različnimi omakami, pečeno bedrce s krompirčkom in solato (samo vržeš v pečico, pa se samo peče), naravni goveji zrezki, včasih samo zelo pestro solato (s sirom ali tuno, jajcem…. in drugimi nasitnimi dodatki). Sicer pa vedno skuham več omake in zrezkov in dam za 1-2x še zmrzniti, tako da drugič samo odtajam in skuham testenine ali drugo prilogo, pa je.
teja

joj, jaz se tudi vsak dan trudim z razmišljanjem, kaj naj jem, da bo čim manj dela, a hkrati zdravo.
na žalost naj povem, da nisem ravno prepričana, da mi ratuje. testenin na tisoč in en način sem pa tudi že sita.

no, navadno tudi jaz pristanem na testeninah (razkoščičena piščančja prsa popečem in dodajam različno zelenjavo), včasih naredim čez vikend malo več golaža in ga dam nato v skrinjo. ja, pa ta varianta, ki jo navaja tejasn je tudi krasna: da samo v pečico vržeš in se samo peče – je najmanj dela – samo ne vem, zakaj tega ne prakticiram bolj pogosto 🙂)).
je vse toliko bolj preprosto, ko pri drugih bereš. tudi jaz sem bolj lena – ampak jesti bi pa definitivno morala več, kot to počnem. z malim se še vedno dojiva in če ne bom jedla, bom čisto skupi zlezla.

vendar žal nimam ravno velike skrinje, da bi si lahko v naprej delala nevem kakšne zaloge hrane.

jah, kaj naj rečem, se bo treba poboljšat. jaz ne vem, a ve,ki pišete zgoraj, resnično vsak dan tako idealno jeste? sem kar slabo vest dobila….

lp, sabina

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.- "True to life, true to me The way it's got to be So simple, so simple, so simple Live to love, love to be Absolutely free" Stacie Orrico, So simple

Ja, res se sliši oz. bere lepo, to kar ste vse po vrsti napisale. 🙂)) Bom probala kaj od tega.

Sabina, testenin in riža sem tudi jaz že sita… sem pa res samo na ti dve stvari vedno mislila, da sta bolj zdravi in hitro pripravljeni.

Če pa pride še kateri prav, ker ni ravno nobena omenila… Jaz si naredim tudi pire in špinačo (v večji količini, kar kot glavno jed), samo to mi zapaše 1x na dva tedna, včasih jajčka+sirček+tuna, ječmenova kaša s tuno (cca tak recept, kot je na paketu od Droge)…

Danes bom bolj nezdravo jedla, sem si zaželela popečene hrenovke s sirom… 😉)))) za spremembo…

lp

kuskus je tut super varianta. Vnaprej si podušite meso (piščanček) in por ali kako drugo zelenjavo, ko ste lačne pa samo pogrejete, dodate kuskus in vodo ter počakate 5 minut. Jaz imam to varianto pripravljeno vedno za primer, da ima otrok slab dan in nimam več kot 10 minut skupaj za skuhat in pojest

🙂))))))))

Povej……….a si tudi od zelenjavnih mineštrc???

Če hočeš ti povem za eno…ki je zelo na hitro napravljena….pa še dobra…

njam………….

🙂))))))

mineštrice so vedno zakon – sam se od njih jaz ravno ne najem, kruha pa ne morem zraven juh jest.
sem si pa predvčerajšnjim obaro naredila. še moj malček mi je pustil kuhat 🙂)) edino pojesti sem morala v dveh fazah – je postal že nemiren 🙂))

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.- "True to life, true to me The way it's got to be So simple, so simple, so simple Live to love, love to be Absolutely free" Stacie Orrico, So simple

Ja, res pogrešam mineštre. Prej sem bila doma maminih vajena, je bla kar vsak dan drugačna. Med nosečnostjo sem pa tudi vsak dan na mineštro hodila.
Priznam, da sama se jih pa ne lotim kuhat, sploh za eno samo osebo.
Se pa priporočam za tisti tvoj recept.

Lp.

New Report

Close