Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Jutranja slabost brez nosečnosti

Jutranja slabost brez nosečnosti

Pozdravljeni.

Stara sem 42 let in se v zadnje pol leta srečujem z nekaterimi težavami, ki najverjetneje izvirajo iz porušenega hormonskega ravnovesja, morda predmenopavznih sprememb? Pregled krvi, biokemija, ščitnica, pregled pri ginekologu…vse OK, edino imam zdaj prvič v življenju malo povišan LDL in pa nekatere povišane parametre v urinu (cilindri, eritrociti,…). Začelo se je nekje jeseni lani, z nihanji razpoloženja, predvsem v obliki tesnobe, občasnim močnim nočnim potenjem, motnjami menstrualnega cikla (en mesec je menstruacija zamujala 5 dni, čez dva meseca je trajala krvavitev 12 dni, običajno 6-7, potem spet par dni zamujala, bila spet normalna,…) in pa s pogostimi slabostmi in bruhanjem, ki se pojavlja predvsem zjutraj, ko vstanem. Težko rečem, kdaj v ciklusu se to pojavlja, najhuje je pribl. teden dni pred menstruacijo, pa par dni boljše in potem spet par dni pred ovulacijo,… Ko so se začele težave, sem imela težave tudi z lasiščem, ki je začelo srbeti, se hitro in močno mastiti, lasje so mi izpadali (to je zdaj boljše, po kuri s šamponom Oronazol).
Bi lahko bile opisane težave posledica predmenopavznih hormonskih sprememb ali česa drugega? Na kakšen način se lahko opravi morebitno diagnostiko? Si lahko s čim učinkovito pomagam sama (vmes sem za lajšanje slabosti in bruhanja dobila Torecan tbl)? Vsakega nasveta ali usmeritve bom res vesela 🙂 Hvala.

Spoštovani,

vsekakor je možno, da so vaše težave povezane z pričetkom menopavze. Priporočam posvet z ginekologom.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close