Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Hujšanje Jezna, da kar kipim!

Jezna, da kar kipim!

Tale forum od časa do časa berem, a danes sem se odločila, da pišem, ker sem preveč jezna!!
Torej, stvar je takšna, da so petki moji dnevi za tehtanje ter merjenje obsegov in danes zjutraj me je spravilo v slabo voljo dejstvo, da že spet ni šlo nič dol! In že vsaj 1 mesec in pol je tako! 🙁(((
Moj ITM je tako še vedno >25, za izgubit imam še vsaj 10 kg…🙁
Pred mesecem sem začela obiskovati aerobiko ter občasno fitnes- vsaj 4x na teden. Edina možnost, ki jo tukaj vidim, da nisem nič izgubila, bi mogoče bila v tem, ker imam takšno genetsko zasnovo, da če začnem hodit v fitnes in na earobiko, mi mišice kar ‘brstijo’- res lahko ful mišic pridobim v kratkem času. A vseeno… maščoba ostaja 🙁((
Vem, da zdaj me boste vprašali: kaj pa prehrana?
No, tu pa je problem št. 2… Nikakor se nočem iti nekih diet, ki so na netu, v revijah ali bilokje, ampak jaz težim k temu, da bi imela nek svoj slog, ki bi ga rada obdržala skozi življenje. In tu se pravzaprav pojavi problem… moja prebava! Če jem karkoli kuhanega ali pečenega, nekaj dni ne grem na veliko potrebo, nato dobim mozolje, počutim se napeto, zastrupljeno… 🙁
Le, če jem le surovo hrano, je prebava normalna in se dobro počutim. Nič drugega ne pomaga… Sem poskušala že z marsičem, kako se ‘odmašiti’, pa nič ne pomaga… le surovo sadje in zelenjava… Ampak na dolgi rok… nič ostalega? Nobene sladkarije? Le sadje in zelenjava?
Ampak tudi s tem načinom mi kilogrami ne gredo dol…🙁
Kaj je to? Kaj naj naredim? 🙁

Prvo vprašanje. Kako veš da nisi izgubila nič maščobe ? Tehtanje je pač… Če daš ti na tehtnico v vreči špeh in jabolka nikoli ne moreš vedeti kakšno je razmerje med njimi. In obsegi so ko enkrat začneš fitnesirat tudi zelo varljivi. Vsaj na začetku. Mišična masa prvi mesec oz. dva res hitro napreduje. Ampak se potem ustavi. Ne skrbi glede tega. Ne bo tako enostavno se nabuildat 🙂

Včasih je ključ do uspeha to da menjaš stvari. Včasih tudi da povečaš kalorični vnos. Vsekakor… testiraj kam se ti mudi ? Poizkusi z različnimi vajami v fitnesu z različnim kaloričnim vnosom itd. Saj se da !

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

malo v tolažbo če prav je veliko resnice v tem: mišice tehtajo bistveno več kot špeh. zato kg niso vedno najbolješe merilo, potrebno je tudi merjenje kar izvajaš sama in jasno kritičen pogled v ogledalu. poleg vsega skupaj pa lahko vidiš na sebi spremembo, če gre za mišično maso, namreč obline niso več mehke

Sej zdaj premišljujem, da sem mogoče malo neučakana 🙂
V fitnesu se niti toliko ne gibljem, ker na mnogih napravah ne znam vaj PRAVILNO izvest in raje ne delam kot da se poškodujem. Hodim pa na različne zvrsti aerobike- vsaj enih 5 različnih…
Meni se zdi, da se da kar enostavno nabildat- vsaj pri meni. Namreč odkar hodim in vadim, potem, ko sem napr. v kavbojkah in naredim korak, se mi na sprednjem delu stegna kar takšna velika klobasa naredi in tega nisem videla še pri nobeni punci. Želim si imet pa lepe noge, predvsem bolj suhe, a izgledam prej kot nogometaš!!:(
Bicepse imam tud velike in vse je tko nekak kitasto postalo okoli ključnic, ampak to mi je na srečo všeč:)

Malo sem vrjetno osupla zaradi tega, ker sem v fitnes odšla kot ‘američan’, ven pa sem prišla ‘sumo’!:(

LOL ! Predvsem zadnji stavek me je nasmejal !

Ja ja ma mišice ne bodo več rasle. Na začetku je res bum. Sedaj sledi definicija počasi. Neka suha manekenka ne boš ne. Boš pa zato dobila atletsko postavo. In več mišic je večji BM ! Več lahko poješ ! Hitreje hujšaš ! Kar nadaljuj ne obupaj. Verjemi mi da GRE naprej ! Samo… ne pozabi uživati v tem kar počneš ne pozabi živeti. Ne hodi v fitnes samo zato da hujšaš ! Najdi si družbo ! Naredi iz tega prijeten dogodek ! Pa gre vse 1000x lažje. Jaz sem že drugo fitnes sezono dal skozi In moram reči da sem v 6 mesecih kolikor traja zame zimsko obdobje verjetno manjkal samo ene 3x. Več zagotovo ne. Pa ne zato ker MORAM ! Ampak… hmm
Ja ne… nima smisla lagati. MORAM iti tja ! Tam imam polno prijateljev dobre družbe smeha in zabave. Želim si iti tja. Ko enkrat to dosežeš noben cilj ni več nedosegljiv !

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

Ne, sej to niti ne pričakujem, da bi bila neka suha manekenka, ker že itak imam preveč grobo konstitucijo, široke kosti… genetika mi že v štartu ne dovoli biti manekenka 🙂

V bistvu me je tale aerobika kar malo zasvojila in mi je fino delat razne vaje. Pa ful boljše volje postanem po vadbi:) Čeprav… družbe pa res nisem našla prav nobene za se smejat… le sebe 🙂

sem imela iste probleme kot ti…polek veliko miganja sem se šla še strogo dieto…kile so se topile počasi potem pa več nič…ko sem šla na pregled krvi pa so ugotovili da mi ščitnica ne dela…moja presnova je bila tako počasna in nepravilna da mi je onemogočala hujšanje.

Neja111, kaj si storila potem? So ti zdravila pomagala?

ja vsi bi radi hujšali (z mano vred) brez da bi se odrekli odvečni hrani. lahko skačeš kolikor hočeš, če ne boš manj jedla boš pač debela.

Pa nism js mislila nič migat pa velik jest, jst sm mislila glede ščitnice in zdravil za zdravljenje ščitnice ! Brrrr

ma snupy veš ščitnica je en hudič…ko se začne zdravljenje misliš da bo vse ok…pa je figo ok…vsak dan se šopaš z čistimi umetnimi hormoni,psiha ponori,bolj kot ne postaneš kronična lenoba…
potrebuješ eno veliko brco v rit(vsaj jaz),podporo družine,mirno življenje in potem gre…dokler se ti spet vse ne sesuje…pobereš se,nekaj časa je dobro in potem spet od začetka…ni pa ozdravljivo…
pozitivno razmišljanje pripomore veliko pri tej bolezni in dokler ti to uspeva,uspevaš tudi ti

lp komplikatorka

Težave kot jih opisuješ kašejo na to da imaš blago netoleranco do nekatere hrane (mozoli, prebava). To pomeni da ni pametno delat tako kot do sedaj. Ubistvu res ni pametno sledit dijetam iz interneta in revij. RAzvij si svoj prehranjevalni program, ki bo prilagojen tebi in tvojim potrebam. No lahko ti pomagam. Nekaj časa nazaj sem naredil računalniški program, ti pomaga vse te količine uskladiti, vanj pa vnašaš svojo prehrano. ČE te zanima mi pošlji na [email protected]

Mito Šinkovec http://www.telodrom.com Center Telodrom http://www.mito.si Mito stran https://www.facebook.com/Telodrom/ Faceebok

New Report

Close