Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje jetrni testi

jetrni testi

Pozdravljeni, pred 4 leti mi so mi na uz trebuha odkrili 5mm velik polip na žolčniku, ki pa do danes ni zrasel. Kontrole imam redne. Nazadnje pa so mi na kontrolnem uz-ju videli širši duktus holedohus brez vidnih patoloških sprememb, jetra so normalno velika itd.

Odšla sem na krvne teste in je pokazalo naslednja odstopanja:
S-AST 0,55
S-ALT 0,66
S-Holesterol 5,6
S-HDL 1,41
S-LDL 3,8
S-Trigliceridi 2,6
Druge vrednosti: kalij, natrij, glukoza, bilirubin cel., bilirubin direct, gamaGT, crp so v mejah normale.

Zdravnica je rekla, da imam minimalno povečane vrednosti in naj grem na dieto, ker gre po vsej verjetnosti za zamaščena jetra. Na 170cm tehtam 85kg. Ne pijem alkohola in ne kadim. Stara sem 38 let. Zdaj sem na dieti oziroma zdravi prehrani, da shujšam.
Strah me je, ker imam polip na žolčniku, ki sicer ne raste je stalno iste velikosti ampak se mi je pojavil še razširjen duktus holeduhus sicer brez vidnih sprememb. Kaj to sploh pomeni? Zdravnica me je sicer poslala še na en uz trebuha. Je rekla naj grem drugam, ker vsak vidi drugače. Kaj vi menite?

lp

Spoštovani,

gre za zelo blago povišane vrednost AST in ALT (jetrnih testov). 5 mm velik polip žolčnika vam ne bi smel povzročati težav. Vsekakor je dieta primeren ukrep.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close