Najdi forum

Meni se zdi, da sta se skupaj znasla dva zdolgocasena posesivca s samozavestjo na nuli.
KAR SE NAJINE SAMOZAVESTI TICE, MISLIM DA BO KAR DRZALO.
JAZ IMAM Z DNEVA V DAN SLABSO SAMOZAVEST. KAR SE PA TICE ZDOLGOCASENJA PA NITI NAJMANJ. To, da niti ti niti fant parkticno nimata prijateljev, niti hobijev TO SEM NAPISALA ZA FANTA, NE ZASE 😉 IMELA SEM OGROMNO STEVILO LJUDI OKROG SEBE, PA JIH SEDAJ NE MOREM VEC VIDETI. KDAJ NA SKRIVAJ NA HITRO. HOBIJEV PA PREVEC. DAN JE PREKRATEK. ZATO MI JE SE TOLIKO BOLJ HUDO, KER POLEG SLUZBE, FAKSA IN SE KAKEGA DRUGEGA DELA CAS ZGUBLJAM PRED TV NA KAVCU IN SE MI KR MESA., poleg tega pa se tvoj panicni strah (in morda tudi njegov) pred nezvestobo, oprosti, Zmedeno raztresena, ne napoveduje nic dobrega. Ce hoceta imeti kdaj kvalitztno zvezo, zacnita oba resno delati na sebi in svoji samopodobi.
THNX

Lahko bi skorajda dejala, da ko sem brala tvoj post, je bilo kot bi govorila mojo zgodbo. Približno isti plusi in minusi.
VERJETNO JE TAKSNIH ZGODB VELIKO. OPAZAM, DA SE VELIKO PAROV ALI EDEN IZMED PARTNERJEV VDA V USODO IN SE NE UPA NAREDITI SPREMEMBE.
NASPLOSNO SMO LJUDJE TAKSNI, DA RADI ZIVIMO V VARNEM OBMOCJU, DA SE NE UPAMO TVEGATI. TAKO OSTAJAMO V OKOLJU KI NAM MORDA NE ODGOVARJA, NA DELAVNEM MESTU KI NAS UBIJA, …
ZAL MI JE DA JE PRI VAMA TAKO.
Midva s fantom sva stara 25 let, skupaj pa sva že 6 let. Moram rečt,da se je vse to začelo dogajati pred recimo 2, 3 leti.
MALO KASNEJE KOT PRI MENI. In še vedno traja.BOGA REVCA! Zato sem kar naprej v dvomih ali je to to ali ni in tudi jaz se včasih vprašam ali vztrajati ali ne. ZENSKE HITREJE UVENIMO. PRI SVOJIH LETIH OPAZAM, DA JE VELIKO FANTOV – KATERI SO OK, ODDANIH, SO SRECNO POROCENI ALI IMAJO LEPO VEZO. DLJE KO BOMO ODLASALE, MANJ BOMO IMELE IZBIRE. MANJSA VERJETNOST DA SPOZNAMO PARTNERJA KI SE BO PRIBLIZAL NASIM IDEALOM. PA NE MISLIM GLEDE ZUNANJOSTI. TAKSNO JE MOJE, RAHLO PESIMISTICNO, MISLJENJE.
Ampak kar nakako še vozim naprej, sama z najinimi problemi, kajti zmeraj sem jaz tista ki se skuša pogovoriti o stvareh ki naju morijo, on pa je za to dostikrat ”gluh”. POZNAM TO. ZELO DOBRO. CE SE S ČLOVEKOM VSEDEŠ, SE POGOVORIŠ, PRISLUHNETA DRUG DRUGEMU IN STVARI POSKUŠATA RAZUMETI, LAHKO MARSIKAJ REŠITA. SE OBA POTRUDITA. ČE PO DOLOČENEM ČASU NI POZITIVNIH SPREMEMB, SE LAHKO OBA SKLENETA DA VERJETNO TO NI TO. ČE JE PA NEKDO SLEP IN NE VIDI ČRNIH NEVIHTNIH OBLAKOV NA NEBU, JE TEŽKO. VERJETNO IMAŠ TAKO KOT JAZ OBČUTEK, DA SE POGOVARJAŠ S STENO. VERJETNO TUDI ČE TE ŽE POSLUŠA, NE VE KAJŽELIŠ POVEDATI. KER GA TO NE ZANIMA TOLIKO. LADJICA BREZ KAPITANA PLUJE PO MORJU. SLEJ KO PREJ NALETI NA SKALO.Tudi moje zdravje je zaradi tega dostikrat na tleh, da pa o moji samozavesti niti ne govorim, ker pravzaprav da skoraj ne vem več kaj to sploh je. JOJ PRI TVOJIH 25IH. ČLOVEK VIDI REALNEJŠE SITUACIJO OD DRUGEGA, KOT SVOJO. DRUGIM ZNAMO SVETOVATI, SEBI TEŽJE. REKLA BI TI, POJDI STRAN. VENDAR VEM KAKO JE TO TEŽKO, VEM KAKO JE ČE PRIZADANEŠ NEKOGA, TEŽKO JE ČE JE NEKDO ŽALOSTEN ZARADI TEBE. VERJETNO SE BOJIŠ, DA KAJ BOLJŠEGA NE BOŠ NAŠLA. LAHKO TI POVEM, DA IMAM OB SEBI NEKAJ DEKLET, KI SO IMELE PODOBNE TEŽAVE. SEDAJ IMAJO VSE NOVE FANTE. POSVETILO JE SONCE. SREČNE SO, KOT ŠE NIKOLI DO SEDAJ. LE KORAK JE POTREBEN, TA PA JE TEŽAK. IZ DNEVA V DAN JE TEŽJI. TAKO KOT PRAVIJO SE VSAK PES KETNE NAVADI, SE TUDI ČLOVEK LAHKO KAJ HITRO ČESA NAVADI …. Se mi zdi, da ni več tiste prave kemije, ne vem več ali je vse skupaj samo še navajenost ali kaj? VERJETNO DA JA. Čeprav lahko povem, da ga imam še kljub vsemu rada.JOJ ISTE, ISTE PROBLEME IMAVA ….
Ker še sama ne vem kako naj bi stvari rešila, sem se samo pridružila tvojim besedam saj v toliko da veš, da nisi sama oz. edina ki prestaja vse to.
Moje življenje je tako postalo začaran krog it katerega ne vidim prave rešitve. Zelo me pa skrbi, da pri 25 letih živiva življenje dveh starčkov. Če je že zdaj tako, kaj šele bo? KAJ NAJ REČEM…..IMAVA IDENTIČNE PROBLEME. PRAVIJO, DA Z LETI MINE LEPOTA, STRAST…KO SI STAR OSTANE LE ŠE KOMUNIKACIJA. ČE TE NI….NI NIČ. LAHKO PA PREKO KOMUNIKACIJE ZAČUTIŠ NEKAJ DO OSEBE, KATERA TI VIZUELNO NI PRI SRCU, SE ZALJUBIŠ IN LEPO PREŽIVLJAŠ DAN ZA DNEM. KAJ BOSTA DELALA KO BOSTA STARA?
Kaj vem, morda pa bo nekoč bolje, vsaj to mi še ostaja – upanje na boljši jutri.PREBERI SI KNJIGO: BRIAN TRACY:POT DO USPEHA. MORDA TE MALO MOTIVIRA DA NAREDIŠ KAK KORAK V PRAVO SMER.

MOJ PROBLEM JE, DA NE ZNAM REČI NE IN DA NE ZNAM KONČATI VEZE, KLJUB TEMU DA VIDIM DA TO NI TO. SEDAJ JE TEŽJE, KER SEM SE TAKO KOT TI MALO UDALA V USODO IN KR VZTRAJAM. VENDAR MI JE PAR STAVKOV IZ TE KNJIGE ZELO POMAGALO. RESNIČNO PROBAJ. 15 STRANI NA DAN, PA TI BO USPELO!

žELIM TI VELIKO USPEHA DA SE POSTAVIŠ SAMA ZASE,
DA ZAČNEŠ GLEDATI IN MISLITI NA SEBE,
DA BOŠ ZAČUTILA SPET ČARE MLADOSTI
IN DA BOŠ NAŠLA FANTA KI TI JE USOJEN IN S KATERIM TI BO LEPO!

VSAKA KANTA IMA SVOJ POKROV 😉

Me pa vseeno zanima koliko časa sta že skupaj?
2 LETI
PRI TEBI JE TOLIKO TEŽJE,
KER STA TOLIKO ČASA SKUPAJ.
NE PUSTI DA BOŠ STARA 30 KO BOSTA UGOTOVILA DA TO NI TO,
ALI BOG NE DAJ, DA BOSTA IMELA ŠE PRED TEM OTROKE.

Lep pozdrav. Lyra
POZDRAV TUDI TEBI, VELIKO SREČE IN USPEHA!

Če se človek ne želi prepirati,če ne želi gledati partnerja da je nesrečen če se dobiš s prijatelji, dela takšne stvari.

Si predstavljaš da imaš teden dni tiho vojno s človekom ki ga imaš rada, vidiš da trpi…raje ostanem doma … neumno toda tako je

Zmedena… vse skupaj zveni kot veza iz navade
VERJETNO DA RES. VENDAR ČE DOBRO POMISLIM, ŽE OD ZAČETKA (ČE NE ŠTEJEM PRVEGA MESECA) NI BILO TAKO KOT BI MORALO BITI. IZ DNEVA V DAN ME JE DVIGOVALO UPANJE, DA BO BOLJE. , v katero pravzaprav nobeden od vaju ne vlaga SEJ VLAGAVA, VENDAR VSAK NA SVOJ NAČIN. VENDRA SVA SI MORDA LE PREVEČ RAZLIČNA IN NE NAJDEVA SKUPNE TOČKE, SKUPNE KOMUNIKACIJE….

JAZ SEM SE POSKUŠALA POGOVORITI N-KRAT. VENDAR ČE PARTNER NE VIDI PROBLEMA IN ČE MU JE OK TAKO KOT JE, NIMA PRAVEGA INTERESA KAJ SPREMENITI.

Se znata sploh pogovarjat, oziroma ali sta se naučila komunicirat, da lahko prebavita tudi probleme? Temelj vsake zveze je komunikacija. Odprta, nezamerljiva, nestresna. Če te ne vzpostavita, potem je zveza obsojena na propad, ali pa na že opisano vegetiranje… če ti to zadošča – be my guest. Tvoja izbira. MISLIM DA JE TO PROBLEM. VENDAR ŽAL MI JE ZA NAJU, KER JE SICER VREDU FANT. MALCE DRUGAČEN IN RADA BI MU/NAMA POMAGALA, KER BO NJEMU IN VSEM OKROG NJEGA LEPŠE V ŽIVLJENJU.

MORDA PA LE NISVA ZA SKUPAJ, PA ČE SE ŠE TAKO TRUDIVA.
IMAVA DRUG POGLED NA SVET,
NJEMU PRINAŠAJO MATERIALNE STVARI ZADOVOLJSTVO – MENI NE (POMEMBEN MI JE POGOVOR, ODPRTOST IN POZITIVNOST LJUDI, SEDENJE NA HRIBČKU IN POGLED NA ZVEZDICE, PETEK ZVEČER V DRUŽBI PRIJATELJEV…NJEMU PA NE)

Direkten nasvet – get a life. Reaktiviraj prijatelje / prijateljice, spravi se počet stvari, ki te zanimajo… sama. Ali z njim, kakor koli. Morda lahko celo odkrijeta / reaktivirata kakšne skupne interese.
ŽAL NIMA INTERESOV. JAZ IMAM PA TUDI TAKO NABIT URNIK, DA SI ŠE KAJ NOVEGA NE MOREM OMISLITI.
V vsakem primeru pa – Je to vse, kar si želiš? NE Je to vse kar hočeš?NE Vse, kar
si zaslužiš? NE Odgovori si na ta vprašanja… in potem odloči, kako naprej.

Srečno 🙂
HVALA ZA NASVET “t”!

VESELA SEM ZATE, DA SI SE TAKO ODLOČILA!!!!

7 LET…SI PA MORALA ENIH MOČI ZBRATI ZA TA KORAK, E?

JA SEJ VEM KAKO JE TO,
MIDVA SVA TUD ŽE ENKRAT NEHALA,
PA SVA ŠLA PO 1 MESECU SKUPAJ NAZAJ,
OBLJUBIL DA BO DRUGAČEN – RES SE JE SPREMENIL ZA 30%,
VENDAR ŠE VEDNO NI TO TO …

jest vem da sem se prav odločila…zdej mam druzga tipa in on je čist nasprotje! TAKO KOT PRI PARIH MOJIH ZNANKAH – PRIJATELJICAH. ŽELIM TI VELIKO SREČE V ZVEZI!!!!

srečno!

Primož, človek ki se je pripravljen pogovarjati,
ne razume, kako da se nekdo noče, ne more, ne želi pogovarjati.

Predvidevam da si tak človek,
da rad rešuješ težave sproti,
če pa partner ni takšen,
je pa ves trud zaman. Lahko 100x načneš pogovor,
pa ostaneš na začetku.

Vem da je tudi v meni problem,
ker sem dejansko iz dneva v dan bolj nesrečna….

Potem vsaj veš pri čem si, ti si se potrudila in če se nekdo noče, potem vemo kaj nam je storiti.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Kot si ze sama prsla do tega ti nisi tukaj problem, ampak pomisli, lahko se pa v tebi skriva kaksna stvar, da si fant nadene masko ko e v druzbi in ko nista sama.
NA TO SEM ŽE POMISLILA. SEM SE POSKUŠALA POGOVORITI, PA NE GRE. PRAVI DA TO NI TAKO…TOREJ NI TAKO
ŽAL MI JE, DA SE NE MORE OB MENI SPROSTITI.VELJALA SEM ZA SONČEK MED LJUDMI, ŠE DANES DOBIVAM ZA NOVO LETO SMSE “BODI ŠE NAPREJ TAKŠEN SONČEK” – seveda ker me ljudje že skoraj 2 leti niso videli
VEDNO SEM BILA NASMEJANA, DRUŽABNA, POLNA NOVIH IDEJ, AMBICIOZNA, PRIDNA…SEDAJ PA JE TEGA ČEDALJE MANJ. MISLIM DA NI RAZLOGA, DA BI BIL FANT OB MENI TAKŠEN.

Tukaj vama lahko pomaga samo pogovor in vidva sama, Vem da ga imas rada, ampak se veliko boljsih fantov in tudi deklet tava po sloveniji, tko da punca glavo gor fanta za mizo pa bo!!!
HE, HE…. LAHKO JE TO REČI….
IMAM SRČKA, TA PA LAHKO FEJST BOLI….

Žal mi je ker on tak je.
Mora se spremeniti.
Verjetno se ne bo spremnil.
Kjerkoli bo,
bo to škripalo.
Razen če bo dobil partnerico,
ki bo enaka kot on.

Samo en komentar:

Quote: “Rada bi bila z njim, vendar mi je dolgcas. Strah me je da je on najboljsi fant na svetu in da ne bom dobila boljsega od njega. Da so vsi kurbirji…. “

Tole men pove vse! Ce mislis, da je tak fant NAJBOLJSI NA SVETU, se krepko motis! Verjetno si res ZELO nesamozavestna ( ali pa si zdaj taka postala ) in si ne upas spet na “trg”.

Sama zelo dobro ves kaj moras narediti… pustiti fanta, se posvetiti sami sebi… kasneje pa se bo ze nasel fant, ki te bo spostoval, bil RAD s tabo in zivljenje z njim ne bo dolgocasno!

Ne se bat, biti sama!

Tale tvoj fant ima VELIKO tezav, ni mi jasno kako sta se sploh ujela in zdaj zivotarita ze 2 leti ? 🙁 Kot je nekdo ze napisal, tvoje zivljenje je in ne dovoli nikomur, da te dela nesrecno!

lp

Se odgovor na tvoje vprasanje:

“Je najina veza ok ali ni?”

NE, NI OKEY!

lp

Živjo!

Čas je za akcijo!!! Vzemi se v roke!! Delaj na tem, da ti bo življenje prijetno!!! to je bistvenega pomena!!

Kako boš to doživela? Tako seveda ne, da boš ležala na kavču poleg tvojega fanta in dremala pri prižgani tv in včasih prav slaboumnih programih. Razišči, kaj vse bi lahko počela, da bi se zabavala! Kaj te veseli? Šport, sprehodi, klepet s prijateljicami, večer v gledališču, romantična večerja v dvoje, piknik v mesečini, sprehod ob polni luni?? Zakaj pa ne?

Poišči društva, ki organizirajo izlete – planinci, turistično društvo, gasilci, če je treba! Ali pa se vpiši v kuharski tečaj (lahko tudi kakšen drugi)! ali celo v kakšno šolo! Nauči se še enega jezika! Karkoli, samo da ne boš doma gnila na kavču in za štedilnikom!!

Pri triidvajsetih bi te moralo razganjati od življenja! In ne čakaj na fanta! Če boš ti veliko hodila ven in se zabavala, bo kmalu pogruntal, da se imaš dobro in takrat ga lahko povabiš zraven – če želi seveda.

Če se ga v določenem času ne bo nič prijelo, pa počasi začni razmišljati, kaj si želiš od življenja – ti je všeč fantov življenski stil – in potem se lahko odločiš, ali želiš ostati z njim ali ne!

Lepo se imej in uživaj!!

Prebrala sem toliko postov in tvojih odgovor in sem še toliko bolj prepričana, da nista za skupaj. Preveč sta si različna.
Ne glede na to kakšen karakter si ti…..v razmerju je pomembno, da stvari počneta skupaj, da imata iste cilje, ista pričakovanja, podobno ramišljanje.
Filozofirala ne bom, ker so ti že ostali veliko povedali.
Samo to naj rečem, če nočeš sama sebe psihično uničiti – POJDI STRAN.

Moja prijateljica je bila v takšni zvezi. Mož nikamor, vedno doma, nikoli popival ali se potepal naokoli…..a je vseeno ona po petih letih pristala na zdravljenju v Vojniku. In še danes ima probleme z živci.

lp

________________________________ Včasih molčati je znamenje modrosti. zmeraj molčati je znamenje neumnosti.

New Report

Close