Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Je bil že kdo kaznovan zaradi ne-cepljenja otroka

Je bil že kdo kaznovan zaradi ne-cepljenja otroka


Kje sem napisal, da mi vsi želijo slabo ? Govorim o samem sistemu..zakonih…

Saj vidiš, kako živimo in kam gre ta svet….Samo zato, ker sledimo sistemu.

Tebe ogroža tvoja pamet, ki ne preseže meja tvojega rzaumevanja. Če ne moreš in ne želiš slediti sistemu, potem je rešitev enostavna. Se izoliraš, pa še zbolela ne boš. Oz. ti si cepljena, ti ne boš. Tvoje otroke pa kar izoliraj, da ne bodo del sistema. Ta svet pa gre natanko tja, kamor bi šel v vsakem primeru in je vedno šel, pri neandertalcih, v srednjem veku ali sedaj.


Očitno ena izmed tistih, ki ima polno rit vsega….

Berem in se čudim.ne želim komentirat določenih tu gor ker mislim,da nebodo razumeli,dokler nebodo doživeli(bog ne daj).Žal mi je za vaše otroke in vašega naivnega razmišljanja,da državo skrbi vaše zdravje.Prosim,zadržite to zase,saj nas je dosti takih ,ki smo na žalost skozi zdravje naših otrok ugotovili,da temu ni tako.Moj otrok zame ni številka,kot je to za mnoge tu gor in našo drago državo,ki jo boli kurac a bo živel al ne.lp

Pa kaj je z vami? A res mislite, da gre za zaroto ali kaj? Meni se sladko j… za to, kaj si v zvezi s cepljenji misli ali ne misli drzava (razen, da sem vesela, da so cepljenja placana). Vem pa, da tudi ce moj otrok ne bi bil cepljen, mu trenutno v Sloveniji zaradi visoke stopnje precepljenosti najbrz res ne bo nic. Tisto sekundo, ko bo zaradi zavracanj cepljenja s strani taksnih mozganskih trustov, kot ste tukaj, credna imunost zmanjsana, ko se bo otrok odlocil odpotovati kam, kjer cepljenj ni ipd, bi me pa odlocitev, da otroka ne cepim, zelo hitro lahko veliko stala. Oz. kar je se huje, ne mene, ampak otroka. In tudi vas lahko. Zaradi svojega neznanja in nekih “drzava me ne bo v nic silila” principov se igrate z zdravjem lastnih otrok. Res, samo za ploskati vam je…

Mah,brezveze je sploh kaj govorit.Cepite se saj je zastonj.Tipično slovensko.Upam,da bo z vašimi otroci vse ok .

Pa si ti sposoben razumet, da ne cepimo otrok zato, ker je zastonj/ker nas v to kdo sili/ ker se nam jebe za nase otroke… ampak zato, ker imamo dost pameti, da vemo, da je to manjse zlo kot alternativa??!?

@ it : najlepša hvala, tvoj odgovor mi je najbolj zanimiv in koristen.
Vsem, ki ste nasprotnega mnenja pa zasvetujem obisk spletne strani združenja SVOOD – nikogar ne želim prepričevati, samo tako kot mene zanima vaše mnenje, bo mogoče tudi za vas zanimivo razširiti si pogled tudi na drugo stran. Tudi sama sem bila namreč pred leti trdno prepričana v cepljenje.
Mogoče si lahko čisto neobvezno ogledate tudi avstralski dokumentarec:
http://video.google.com/videoplay?docid=-6696666502913965744#docid=-4032071156806560888

Pred časom je bil na 24 ur tudi pripevek o fantku iz Strunjana, ki se po cepljenju ne odziva več na okolico (žal ne najdem več linka).

Če seveda slepo zaupaš prirejenim študijam, starim 50 letl, ki govorijo o cepivih, ki so stara 100 let in že vsaj 80 let NISO V UPORABI, potem sevda pojdite na SVOD, kjer boste dobili mnogo infomracij, kako se izogibati cepljenju, kaj spraševati in kako reagirati. Ko bo pa vaš otrok zbolel (ne pozabite, da je svet mala globalna vas) in ko boste hoteli kam ven iz Slovenije, pa ne boste mogli, se pa vprašajte ali ste ravnali v interesu otroka.
Govorite pač tako, kot razumete. In razumete malo, pa še to napačno.

@Svod smrdi: kako utemeljuješ to svojo trditev? V čem so raziskave prirejene? Sprašujem dobronamerno, ker me zares zanimata obe strani videnja cepljenja.

Ko prebiram vaše prispevke, se mi spet kar rolajo filmi groze, ki sem jim preživela, predvsem zaradi posledic po cepljenju v otroštvu.

Doživela sem dolgo obdobje hospitalizacije v času, ko je bil obisk staršev dovoljen dvakrat na mesec. Ko so nas otroke nasilno hranili (z eno roko nasilno odpiraš usta, z drugo tlačiš hrano), bolj pokretne privezali za mizo, prav na grobo umivali. Nepokretne pa so kar pozabili obračati v postelji.

Še danes me je groza, ko vstopim v katerokoli bolnico, ob vsakem kontaktu z belo haljo otrpnem, praktično ne morem z zdravniki normalno govoriti, ker me zajame taka groza, ne prenesem, da se me kdo dotika.

Trajne posledice po cepljenju so del mojega vsakdana in huda travma.
Človek se stanju prilagodi, ko pa se zave, da predvsem sam nosi vse posledice, medtem ko so zagovorniki zelo glasni, si želim, da bi del te groze občutili tudi ti.

Ah …

Jaz vem samo da tem farmacevtskim druzbam ne zaupam…najprej je prisla ven pticja gripa bil je velik booom csi se hodli cepiti in pol je kr naenkrat izginila pol je prisla na vrsto prasicja gripa vsi cepit….ja seveda vsake dve leti je treba novo bolezen izumit saj ma tamiflu(cepivo)rok uporabnosti 2 leti….in ogromno denarno vrednost…ce vi mamice tako zauzete za cepljenje mal odprete vase obzorje misljenja in si malo preberete kaj vsebuje cepivo v sebi in iz cesa je narejeno…kake stranske posledice in ucinke ma lahko mogoce boste mal drugace razmisljale….bolezni se niso izkoreninile hvala cepivom ampak stilu in kvaliteti zivljenja ki mamo danes…seveda pa ce zelite izpostavlajti svoje otroke kar lepo naprej…jaz mojega srcka ki bo prikukal na svet cez 3 mesece definitivno ne bom dovolila da mu ubrizgavajo snovi katere ne vem v tako malo telesce…kajti ko sem prasala enega zdravnika ko sva se pogovarjala o cepivu in sem mu rekla da ne bom cepila mi je takoj rekel ja ma bos mogla podpisati da noces cepiti…pol sem pa jaz njega vprasala no ce pa ga bom cepila boste vi meni podpisal da bo z mojim otrokom po cepivu vse vredu…pa je rekel ne se nebi takole izpostavljal…no meni je bilo vse jasno….ogromno doktorjev mi je cepljenje odsvetovalo….in tako bom tudi naredila

Zanimivo branje…še moja izkušnja…pri 18 letih sem kar na lepem začela slabo slišati ( nikoli prebolela vnetja, ali kaj podobnega )…tudi preglasne glasbe nisem poslušala…po 15 letih vseh možnih preiskav še vedno ne vemo zakaj ne slišim dobro, na kar mi na zadnjem pregledu letos, zdravnica na ORL reče, da so za težave z mojim sluhom najverjetneje nastale, kot posledica cepljenj v otroštvu!

…pa še to, cepljena sem bila za vse, pa sem imela pri 5 letih zelo zoprno obliko oslovskega kašlja…toliko o tem kako cepiva fino pomagajo…

p.s. malce raziščite kakšna cepiva imajo v bolj razvitih državah in kakšna pri nas…

Problem je v cepivu, ne v cepljenju!…jaz svojih otrok ne bom cepila zaradi cepiv, ne zato, ker cepljenje ni v modi!

Punca lunca to je res

Kar slabo mi rata ko berem vse te komentarje. Neverjetno je kako so nekateri ozkogledi. Ne čudim se izreku raja je numna.

Torej vsi ki podpirate cepljenje, nihče vas ne ovira in tudi tistih nekaj % ki se ne bodo cepili za vas niso nobena grožnja, saj so vaši otroci cepljeni. Torej nehajte pametovati in napadati tiste ki želijo imeti prosto izbiro. Tudi če mislite da imate prav nimate pravice napadati tistih ki tudi mislijo da imajo prav.

Rad bi še dodal, da mi je žal za vse tiste, ki dejansko verjamejo, da je farmaciji na prvem mestu vaše zdravje. Amerika ima najmočnejšo farmacijo na svetu in hkrati največ bolezni v razvitem svetu. Odprite oči in sprevidite, da je edino vodilo na svetu denar. Farmacija z zdravimi ljudmi pač ne služi nič in zato je v ameriki tudi najvišje število vseh vrst bolezni.

A za necepljenje tudi pozivajo? Ne morem verjet! A so morda že koga pozvali, ker je po cepivu otrok nazadoval tako na področju motorike kot govora? NMV!!!

Moj komentar, glede cepljenja otrok in nasplošno, si oglejte v naslednjih videjih.Opravičujem se, ker so podnapisi v hrvaškem jeziku.
http://www.mojvideo.com/video-otroska-cepiva-resnica-1-4/549a30b3aa39bc8e6d9b
http://www.mojvideo.com/video-otroska-cepiva-resnica-2-4/b9321f68727ceb986f0e
http://www.mojvideo.com/video-otroska-cepiva-resnica-3-4/d9873af37043d1727a2a
http://www.mojvideo.com/video-otroska-cepiva-resnica-4-4/ef87d7ce502339be3a4b

ne morem verjet, kako imajo nekateri oprane možgane! Naj si malce preberejo , koliko je primerov smrti, ker zaradi ” škodljivosti” cepiva niso cepili svojih otrok?? Potem je bil pa kriv zdravnik??? Dejte ga srat! Še na koga drugega pomislite, preden se tako bebavo odločite!

Ja seveda. In potem bi se vsi starši tako odločili….našega otroka pa že ne. Potem bi prišle epidemije tuberkuloze, rdečk in ostalega sranja, umirali bi kot v srednjem veku in jokcali….že 1000 otrok je umrlo.

Ne gre se samo za vašega otroka, gre se za vse otroke. Dokler je precepljenost velika, je OK, če pa ne bo, bomo pa v afriki (ali bosni, kjer je npr tuberkuloze ogromno).

Nato bi pa sledilo tožarjenje, kaj vse za vraga je vaš otrok pokasiral v vrtcu. Kako ste eni smešni.

za baš_je_dobro_biti_ja:

Vsi starši se ne bi odločali za necepljenje…

V večini držav EU je cepljenje priporočeno, obvezno pa ne, pa je vseeno precepljenost otrok relativno visoka. Čredne imunosti sicer ni, ne v državah EU, kjer velja svoboda izbire, ne v Sloveniji, ki te svobode ne pozna, čredne imunosti NI, vsaj ne statistično potrjene, KER SE ODRASLI NE CEPIJO. Epidemij tudi ni razen posameznih osamljenih izbruhov.

Meni se gre za svobodo, za pravico staršev in posameznikov, da sami odločajo o svojem telesu.

Poleg tega če že imamo tak sistem bi sistem moral funkcionirati, pa v praksi ne funkcionira – s tem sicer nočem metati vseh zdravnikov v isti koš, ampak večinoma ne opravijo svoje pojasnilne dolžnosti, kot bi jo morali po zakonu, ne opravijo temeljitega pregleda pred cepljenjem, ne poročajo niti o stranskih učinkih niti pojavih, pridruženih cepljenju na IVZ…

Če že je cepljenje obvezno, bi moralo biti urejeno tako, da za vse stranske učinke/pojave, pridružene cepljenju, ki so navedeni v uradnih navodilih proizvajalca (ne tistih, prevedenih v slovenščino, ker niso identična) se dobi odškodnino in država/zdravniki/proizvajalci – kdorkoli podpiše in jamči, da bo plačal za vso oskrbo in zdravljenje poškodovanega otroka. Saj ta otrok je poškodovan zaradi tistih staršev/države, kateri mislijo, da se s tem zaščiti njihove otroke ali same sebe.

Pri nas odškodnina zaradi posledic cepljenja še ni bila izplačana, tudi to marsikaj pove.

New Report

Close