Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Hujšanje JAZ SE NE GREM VEČ TEGA

JAZ SE NE GREM VEČ TEGA

ČESA? Mojega hujšanja, norenja in obsedenosti s hrano, kalorijami, kaj bom jedla, kaj bi v resnici smela jesti… Ker to ni nobeno življenje. Kajti tako kot pravi Dracon: Če ne delaš za zabavo, delaš narobe( z napačnim razlogom) In jez sem šla čez mejo. Nimam veselja, zamorjena sem in sem postala slabša oseba – to nisem jaz ( pravi moj mož in danes si to priznam tudi sama)

npr. Ko si zaželim čokoladen piškot, čokolado… in vem da ne smem (POVEJTE MI ZAKAJ NE SMEM?!?!) si vzamem suho marelico ( kar je isto kot če si zaželiš vročega seksa in vzameš vibrator – brez baterij) Na koncu si slabo zadovoljen. In ker me to ne poteši, vzamem manj sladek piškot, pa še enga, ker ni dovolj sladko. In vmes mi gre že na jok in na koncu končno vzamem tisto kar si ves čas želim, vendar v njem ne uživam več, ker je moj želodec poln ponaredkov, manj sladkih različic, zdravih nadomestkov…

Ravno tako sem si že večkrat zaželela meni ljubo riževo čokolado. Tako ki ima fulll riža in malo čokolade. Pa sem rekla, da ne da ne smem in sem pojedla celo kosilo, pa potem ker želja ni izginila sem pojedla še banano( kot da bi to pomagalo) in nakoncu sem pojedla npr. 500 kalorij in si še vedno želela čokolado. Mar bi jo pojedla ( 500 kcal) in bila bi ZADOVOLJNA.

TEGA SE NE GREM VEČ. Šla sem predaleč in življenje mi je muka. Ne hujšam več – ali kakor se temu reče. Držala se bom samo še nekaterih pravil:

1. V 90% bom uporabljala kruh iz črne moke – doma pečen ( že itak delam)
2. 3 l vode dnevno ( itak)
3. manj mastno mleko, sir… in pusto meso ( nikoli nisem ljubila maščobe)
4. PRIČELA SEM S TEKOM ( sem na minuti teka minuti hoje, skupaj 30 minut)
5. Grem na DM-jev tek za ženske – motivacija za tek
6. Ko si bom zaželela sladko, si go bom privoščila. In če to pomeni da bom namesto kosila pojedla celo riževo čokolado z belo kavo, bo to PRAV!!!
7. Sladkarije bodo na vrsti popoldan, ker če že zjutraj pojem sladko, mi pol cel dan cuker skače gor in dol in je cel dan v K….
8.Obožujem zelenjavo, vsak dan, večkrat na dan
9. riž, testenine so vedno polnozrnate ( 99 %).
10. Olje je vedno olivno, bučno, maslo je v uporabi v 20 %
11. Telovadim 3x tedensko
12. To niti niso moja pravila- vse to je že v moji navadi.

Kaj še? Hočem vam povedati samo to: ODSLEJ NAPREJ SE BOM IMELA RADA.SREČALA SEM PAMET. OD DANES NAPREJ SE IMAM RADA. KER SE CENIM.

jerca,kot da bi brala sebe…meni je v določenih trenutkih bilo zaradi obsedenosti z vsemi mogočimi dietami tako hudo da sem mislila da bom znorela…sem se tri dni držala diete potem sem se pa nabasala z vsem mogočimi sladkarijami…potem pa slaba vest,pa obžalovanje,pa jeza,pa solze…in potem vse znova…in to nekaj let!!!!res je ,postaneš drug človek,to nisi več ti,si psihična razvalina…prosim naj ti to ne uniči življenja…jaz sem zaradi tega skoraj izgubila moža in družino…prav imaš,imej se rada…postavi sebe na prvo mesto,uživaj v drobnih uspehih in pojdi pogumno naprej.
lp neja

Hja, punce…. temu se pravi odvisnost od hrane… oziroma od ogljikovih hidratov z visokim GI. Ne bi bilo slabo, če bi malo pobrskale po ozadju… zakaj se nimate rade? Jerca je sprejela krasen sklep! Da se bo imela rada. Ampak navsezadnje se zna še vedno zgodit, da se boš pogledala v ogledala in si še vedno ne boš všeč, da boš razočarana. Saj veste, kaj mislim. Brez tega, da si boste všeč, bo življenje muka. Vem. Naredite nekaj zase, mogoče vzemita v roke kakšno odlično knjigo, ki vama bo še z druge plati razjasnila vaše razloge prenajedanja in želje po sladkem… poskusita, mogoče bo kaj pomagalo. In se ne obremenjujta! Predlagam knjigo: “Tudi z OH smo lahko zasvojeni” in pa “Življenje je tvoje”.
In res se imejta radi ne glede na kilograme:)!

Jerca, popolnoma te razumem.

To takega zaključka mora priti vsak sam, spraviti se mora sam s sabo, s svojim videzom in telesom.
Potem začneš lažje živet, neobremenjeno.
Vsekakor pa upam, da foruma ne boš zapustila, saj prav rada preberem tvoje poste.

LP, k.

Jerca, glavno je, da imaš upanje, kaj ti le-to umre zadnje.
Ali mi lahko napišeš, katera je tista čokolada, ki ima veliko riža, pa malo tistega nebodigatreba?

Lepo se imej!

Tud js sem enaka. Ne gre in ne gre dol. Ločevalno sem vrgla v kot, ker namesto, da bi shujšala, sem se zredila po njej. Psihično sem popolnoma obupana, poletje bo tu, js pa 10 preveč. Najraje bi se najedla do grla, a kaj ko ne smem, ko hrano lahko gledam samo skoz šipo. Kljub rekreaciji se kg nikamor ne premaknejo. Ne razumem pa,zakaj se mora človek tako obremenjevati z hrano? Zakaj ne morem kdaj pozabiti na to – o nenehnem razmišljanju, kaj bom danes jedla? Groza!!JERCA, stojim ti ob strani in upam, da tudi VI ( tu gor ) meni!

L.p. S

Že to da sem si priznala da takšna obsedenost z zdravjem ni zdrava in da to nisem jaz, mi je vrgla par kil dol. Sicer ne s telesa, pač pa z duše.Gre se za to, da jaz nimam 10 kg preveč, niti ne 5 kg preveč. Meni je v napoto 1 kg maščobe po nogah( boki, rita) ker sem tipična hruška. Možu sem všeč taka kot sem, sama pa mislim da mi manjka še malo, pa bom ta prava. In to nikoli ne pride in to se vleče že 10 let. Večno gledam na hrano, pazim, malo shujšam in potem zaspim na lovorikah in nov krog se začne. Priznam da ne vem če bom zato, ker bom izgubila še dva kilograma kaj bolj srečna. Mislim da ne.

Riževa čokolada iz Eurospina, taka v modrem ovitku. In pa ena ki jo kupim v Mercatorju, Rumen ovitek, znamke ne vem, manjša velikost, sedaj je že nekaj časa v eni akciji, na ovitku pa so rumene mimoze.
Najraje bi si jo naredila sama,( kupiš ta bel riž in poliješ s 70% čokolado) ker mi imsta tudi ti dve malo preveč čokolade, jaz pa bi raje riž.

V postu, ki si ga 18.2. odprla, je Zoya opisala domač Body Wrapping.

Mogoče ga lahko poskusiš, boš videla, če ti odgovarja. Zaradi tiste kilce se ti res ne splača pretirano obremenjevati, ker itak zdravo živiš.

V osnovi smo pravzaprav vse ženske na istem in to ne glede na težo in višino. Po mojem so to naredili mediji. Kar naprej nas okupirajo prekrasne postave, popolne ženske iz tv ekranov in revij. Ob primerjanju z njimi izgubimo stik z realnostjo. Pa vsi vemo, da je ogromno teh žensk zretuširanih, da imajo idealne pogoje pri fotografiranju in snemanju, da za njimi stoji ekipa ljudi, ki skrbijo za njihov brezhibn videz in da je večina od njih pravzaprav nesrečnih…, pa vendarle verjamemo, da so idealne in se z njimi primerjamo. To nas peha v vojno s samim seboj. Kar naekrat ugotovimo, da ves čas posvetimo le svojim kilam, odrekanju, pa čez nekaj časa ponovnemu prenažiranju, joku, slabi volji, medtem ko čas teče, otroci rastejo, možje pa tarnajo nad nami, ker smo vedno slabe volje. Tako ne gre! Takoj, ko se nehamo obremenjevati z svojim izgledom se zgodi čudež in kilogrami začnejo sami letet dol! Vsaj pri meni je bilo tako. Res da ne gre kar tako z levo roko. Se je treba potrudit, da ob vsem kar počnemo uživamo. Predvsem pa moramo izgubit slab občutek in pridobit pravo mero! Sama praviš, da bi raje pojedla čokolado, kot nek slab “ponaredek”. Seveda, in prav je da jo poješ, vendar ne celo! Pojej rebro ali dve in potem konec! Ko se boš disciplinirala pri hrani, se boš tega navadila tudi na drugih področjih! In tako bo življenje postalo znosnejše. Najvažnejše pa je to, da si vsak dan privoščiš eno stvar, ki jo moraš zaslužiti s trudom. Tako recimo greš tečt in vstrajaš 40 minut (namesto 30 minut), ko pa prideš domov brez slabe vesti poješ tisto rebro čokolade, seveda če ti ful zapaše, ne kar tako. Jest sem se leta in leta trudila izgubit težo. Pri višini 165 cm je moja teža nihala od 67 pa do 72 kg (po porodih sem imela celo 80). Sem imela obdobje, ko sem se krasno počutila pri 72 in jokala, ko ni šlo iz 67 nižje! Zakaj? Ni vredno odgovora! Sedaj jih imam 68. Vsak dan jem zajtrk, grem na sprehod, vozim sobno kolo, delam okoli hiše, jem normalno kosilo, za večerjo si privoščim kakšno malenkost in sem zadovoljna! In kaj se je zgodilo? Na ta način so kile iz 72 padle! Zakaj? Ker v tem uživam! Kile so daleč od idealnih 60 ali celo manj za mojo višino, vendar se ne obremenjujem več, ker vem da ne ležim na kavču, se ne bašem z sladkarijami kar tako v tri dni in ne pogledujem več ljubosumno na frendice, ki jim je uspelo obklesat svoja telesa. Sem kar sem in samo eno življenje imam! Ne želim ga potrošit za večno obremenjevanje z izgledom. Želim ga živet polno, zdravo in optimistično. Ker kaj pa bo drugače, ko bom imela tistih 55 kg? Nič, ker bom že stara, pa bom dobila gube (pa bo spet razlog za slabo voljo), otroci bodo raje hodili na obisk k mojemu možu, ker je vedno nasmejan in dobre volje in ne k meni, ki skoz samo tarnam in sem živčna (zaradi sebe)! Pa saj ne izgledam slabo s temi kilogrami viška! Ja, imam celulit, pa malce bolj okrogle noge in zadnjico, vendar sem zadovoljna. Ljudje okrog mene so me itak vajeni v takšni obliki kot sem sedaj in me tako tudi sprejemajo. Nihče mi še nikdar ni rekel, da sem predebela, le da sem bolj okrogle sorte. Pa? Nič, taka sem! Še vedno sem gibčna, imam kondicijo, oblačim konfekcijo 38/40 (odvisno od modela), torej jo lahko kupim kjerkoli, ne bom pa nikdar manekenka (pa saj tudi ne želim biti in si tudi ne predstavljam življenja teh žensk, ki ves čas posvetijo le sebi) in mož si me je takšno izbral, za druge me ne briga. Torej? Vesela sem, da mi uspeva voziti skozi življenje, kakšna kila viška me pa že ne bo iztirila!
Sedaj pa grem ven, kjer me čaka pes. Ves čas hodi k meni in me vabi na sprehod in jest grem in se že veselim regrata, ki ga bom nabrala za kosilo.
Uživajte!

“Prav imaš” , Lepših spodbudnih besed še nisem slišala! Vse kar si napisala je res in rada bi kdaj pokomentirala s tabo.

L.p., S

Snupy, ni problema, ti se kar javi, pa bova kakšno rekle. Veš, morda se je tole moje pisanje bralo tako “pametno”, vendar sem govorila iz srca in čisto resnico! Priznam, da sem bila pred časom zelo podobna večini tule gor, vendar sem imela na izbiro dve poti. Prvo, na kateri bi šla naprej v stilu:”…. joj, kako sem se poredila, nujno moram shujšat, tako ne gre več, glej kakšna sem, kaj bodo rekli….”, in pa drugo, ki se sliši na ime: Nimam časa za te neumnosti! In izbrala sem to drugo. Ampak glej ga šmenta, izgledalo je tako, kot bi se vdala v usodo, da bom večno debela in slabovoljna, vendar se je zgodilo ravno nasprotno! Stvari so se same od sebe spremenile. Sedaj sem resnično zadovoljna in srečna. Rešila sem se spon, ki so me leta in leta tiščale in me pahnile v začaran krog. Sedaj, ko nisem več pod pritiskom, se vse ureja samo. Dosti več volje zberem, kot pred časom recimo za rekreacijo. Ne razmišljam več v stilu: MORAM, pač pa v stilu: KAJ ČE BI…? In potem grem, pa to za vse stvari. Nobene prisile in pogojev, pač pa vse spontano, z veseljem. Če mi ni do sobnega kolesa zvečer, pač ne grem- nič hudega, bom pa jutri malce dlje gonila in to tudi storim, ker disciplino pa tudi moraš obdržat. Najboljše pri vsem pa je to, da stvar resnično deluje! Da sem rešila določene probleme, ki so mi ostali od prej, kar prej seveda ni šlo! Prepustila sem življenju, da me pelje, odločam o stvareh, ki so ključne, z nepomembnimi se ne ukvarjam več. In te moje kile so bile nepomembne, to sedaj vem. Ker jih tako tretiram, so se očitno vdale in gredo dol! Morda se sliši trapasto, vendar jim resnično ne posvečam več svojega časa. Saj do teh spoznanj ne prideš kar čez noč, vendar te lahko do tega pripelje dejstvo, da moraš iti naprej, da moraš reševati stvari iz drugega konca, da so pomembnejše stvari na tem svetu, kot moj špeh!
Je pa res, da večino žensk do tega pripelje preveč časa! Ko ga imamo, se vdajamo raznim sanjarjenjem o tem in onem. Sama sem bila nekaj časa doma, brez službe in takrat se je zadeva nabrala. Bila sem nezadovoljna s seboj, k temu je precej prispevalo dejstvo, da nisem za nobeno rabo, saj nimam službe, da samo pospravljam in pedenam družino. Z neaktivnostjo so se kopičili tudi kilogrami. Bolj ko sem lenarila, manj se mi je dalo. Le za hrano in tv sem imeal zmeraj čas. S časoma pa sem spoznala, da bo treba nekaj ukreniti. Naveličala sem se sama sebe in takrat je kliknilo. Služba se mi odpira in to krasna služba- taka ki sem vedno sanjala o njej, služba v kateri bom imela svoje mesto, ki bo spoštovano in koristno. Morda je bil klik ravno to, da bom koristna in da bo vse odvisno le od mene in moje volje! Sedaj se pripravljam nanjo, pišem, študiram, testiram, v kratkem me čaka nekaj dni izobraževanja v Parizu- boljšega si nebi mogla misliti. In ja, nimam časa za svoje sanjarjenje! Grem naprej, kile pa ostajajo zadaj, ker niso več pomembne. Pomembno je to, da sem fit in sveža, polna energije in zagona! In verjemi, to je opaziti na kilometre daleč. In ob vsem tem ljudje konec koncev sploh ne opazijo nekih kilogramov viška, pač pa tvojo energijo, ki jo izžarevaš! In ravno to je pomembno in iz tega se moramo hraniti, neglede koliko kilogramov imamo viška. Lahko je to 30 ali pa le 5, nima veze, važna je energija!
In ja, rezultati pridejo in ko smo srečni na drugih področjih, nam kilogrami ne predstavljajo več glavnega bremena. Absolutno pa je treba delati v smeri samodiscipline! Kot sem omenila se nisem povsem prepustila toku, pač pa sem aktivna, le z drugačnim motivom!

Prav imaš! Pa še res imaš prav, kajti vse preveč se obremenjujemo s svojim videzom ( pa naj gre za 10 preveč ali samo 1-nega ). Težko si je reči “lepa sem” , ko pa je na bokih toliko celulita, ko hočeš nase spravit hlače št. 38, pa ne gre in moraš zato vzet 40, ko ti tvoji znanci rečejo: Ti si se pa fino ” poštimala” itd…. Vse to boli !!! Preveč boli. In izid tega? Zapiranje vase. Slaba volja, depresija, ….

Rekel bi samo tole:

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

Dragi dracon, prosi, če lahko svoj post prevedeš, ker smo tudi kakšni, ko angleščine ne razumemo. Hvala!

jerca tisto kolco komot spraviš dol z napravo vacu valk

Prevod…

Karkoli že počneš če ne počneš (tudi in predvsem) zaradi veselja potem počneš z napačnim razlogom.

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

Da se ZDRAVO živeti brez diet, velikih filozofij, odrekanja in z zmernim ter zabavnim gibanjem – 3x na teden po pol ure je čisto dovolj. IN izgledati ter se počutiti vsako leto bolje.

Če koga zanima, naj me kontaktira ([email protected]) ter si prie brezplačno pogledati kako to veliko ljudi vseh starosti počne že skoraj 10leto.

Lep pozdrav in držite se.

P.S. Ko to pišem, jem riževo čokolado 😮)

Pozdravljeni.

Ker nas je veliko, ki se borimo s prekomerno telesno težo se odpira društvo za skupinsko hujšanje. Želimo si pridobiti čim več informacij, kaj potrebujete, zato vas prosimo, da nam izpolnite spodnjo anketo.

https://www.1ka.si/a/21093

Hvala za sodelovanje.

Prijeten in romantičen vikend 😉

New Report

Close