Najdi forum

Izvid MR hrbtenice

Pozdravljeni

Zaradi 3 mesečnih bolečin v križu,ki prehajajo v desno nogo,občasnega mravljinčenja  v podplatu in občutka težkih nog,ki med hojo klecajo sem šla na MR. Bolečina je močnejša zadnje 3 tedne,obiskovala sem tudi fizioterapijo in tam jim ni všeč,ker mi desna noga izgublja moč.

Prosim,če mi lahko obrazložite moj izvid MR in mi svetujete kako naprej.

Blaga skoliotična devijacija lumbosakralne hrbtenice.
Manjši hemangiom velikost do 10 mm je viden v korpusu L4.
Schmorlove hernije spodnjih torakalnih in zgornjih ledvenih segmentov.
Znižan signal i.v. diskov L4-L5 in L5-S1. Diska imata ohranjeno višino.
Zmerna protruzija diska po celotni cirkumferenci v višini L4-L5, brez pomembne utesnitve
spinalnega kanala.
V višini L5-S1 je centralna in desnostranska dorzolateralna hernija disci. Utesnjen je sprednji
likvorski prostor in zmerno desna korenina v spinalnem kanalu.
Zmerna spondilartroza od L3-S1- izlivi v fasetnih sklepih.
Signal konusa je primeren.
Mnenje: Centralna in desnostranska dorzolateralna hernija disci L5-S1.

Hvala lepa in lep dan.

 

Pozdravljeni,

v izvidu navajajo izvrženje medvretenčne ploščice med 5. ledvenim in 1. križničnim vretencem navzad in v desno, ki zmerno utesnjuje živčno korenino.

Priporočam, da čim prej opravite še EMG (elektromiografsko preiskavo) spodnjih okončin in se nato oglasite na pregledu z rezultati meritev in posnetki MR preiskave, katere izvid ste navedla.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close