Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Izpadanje las – kronicno vnetje?

Izpadanje las – kronicno vnetje?

Pozdravljeni,

Ne vem vec, na koga se naj obrnem, zato poskusam sreco tukaj. Ze vec let mi povecano izpadajo lasje, predvsem na temenskem predelu. Imam diagnosticiran PCOS, vendar imam vse hormone, ki so ponavadi krivci za to (testosteron, dhea, DHT), v normalnih vrednostih. Telesna teza je normalna (150cm, 50kg), stara sem 23let, studiram biokemijo.

Posumila sem, da gre morda za alergijo oz.neko kronicno vnetje. Ze dobro leto imam v grlu non-stop obcutek “kepe”, zjutraj ali zvecer med umivanjem zob obcasno pljuvam gnoj, obcasno imam suh kaselj in zaprt nos. Bila sam na gastro, ORL in rentgenu pljuc, vse ok. Naredila sem test za IgE, vrednost je 76kIU/L, kar pomeni, da alergija ni izkljucena (vrednoat nad 100 jo potrjuje), vrednost CRP je 5, kar je zgornja meja. Sedimentacijo imam povisano (30mm/h, ze na treh krvnih testih, zato najverjetneje ne gre za nek akuten prehlad/bolezen).

Kaksne so vase izkusnje, bi mi lahko lasje izpadali zaradi neke banalne alergije kot je alergija oz.samo obcutljivost na gluten/laktozo/kazein/neko deugo vrsto hrane?  Kam bi me napotnili, k endorkinologu ze hodim.

Za kakrsen koli nasvet ali usmeritev bom zelo hvalezna. V naprej vam hvala!

Dober dan,

Alergija ne dela izpadanja las. Tudi prepričanje, da vrednost IgE preko 100 potrjuje alergijo, je zmotna. Vaša CRP in sedimentacija sta čisto normalni. Z izpadanjem las se ukvarjajo dermatologi, na Dermatološko kliniko bi se bilo primerno prijaviti na pregled. Čudi pa me normalen izvid ORL ob tem, da se vam nos maši. To diagnostiko bi bilo za poglobiti.

LP

MK

Objava čaka odobritev

New Report

Close