Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina izostanek menstrucije

izostanek menstrucije

Verjetno zaradi jemanja Eglonyla nimam že mesec in pol menstruacije. Na pregledu mi je ginekolog predpisal DABROSTON, ki naj bi po treh dnem jemanja izzval menstruacijo. Meni se ne zdi nič narobe, če je nimam, zato prosim odgovor na dilemo, ali je smiselno izzvat menstruacijo ali je vseeno, če je trenutno nimam. Hvala

Spoštovani!

Če je sluznica zadebeljena, potem je potrebno izzvati menstruacijo, če ne je vse to tkivo in kri lahko leglo za infekcijo, da slabega počutja ne omenjam. Če pa ste v meni, potem je nekoliko manj pomembno, da bi imeli menstruacijo prav vsak mesec, čeprav so tudi takrat hormaonske motnje lahko povzročitelj izostanka in se z dabrastonom te težave le umiri.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Jaz pa sem po pol letnem jemanju kt Diane 35 jih nehala jemati in sem zasledila, da je možno, da takoj takrat ne dobiš m. V dilemi sem še bolj ,ker je možno, da sem noseča. Je dovolj, da napravim test npr. s Clearblue ali naj grem h ginekologu.

Ali imata ta dva pojava (prekinitev uživanja kt in možnost zanositve) kakšen vpliv oz. razlog, napako, da se ne bi videlo ali sem noseča (npr. le preko ultrazvoka) ali kaj drugega nekorektnega?

Je pa narobe še to, da se že nekaj časa in zadnje mesece bolj aktivno pikam s heroinom. Pri tem sem tudi zasedila, da zaradi tega zgubiš m.

Lepo Vas prosim za vaše strokovno mnenje in se Vam lepo zahvaljujem.

Lp, Olgica.

Kakšno pa je to slabo počutje pri tem?

Olgica, Olgica!

Kdaj pa nameravaš nehati s “pikanjem”?

Vsi trije razlogi so seveda možni za izostanek menstruacije. A, še zlasti, če si izgubila tudi kak kg, je najbrž osnovni vzrok zasvojenost. Tudi po prenehanju jemanja hormonskih tablet, zlasti teh, ki so skrbele za redno menstruacijo, je možno, da znova pride do osnovne hormonske motnje in do nerednih menstruacij. Nosečnost zelo zanesljivo lahko preveriš s tem testom.

Pa čim prej nehaj s heroinom, če ne bo on s tabo. Kako pa “prislužiš” denar zanj?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani!

Občutek napihnjenosti, tiščanja na malo in veliko potrebo, včasih tudi vročica, slabost…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

ok. bom napravila test. ne vem pa kdaj. če bi računala po kt, bi bilo to 19.07. Naj še počakam nekaj dni, kaj če pride? Ker če delam test s Clearblue pred ali med ali takoj po (možni) m, test ne bi bil 99%. Ali pa mi priporočate kakšen drugi test za ugot. noseč., kar se da kupit v lekarni!!! Ali lahko pri ginekologu prosim, da mi napravi urinski test nosečnosti, da ne bi šla na kri oz. sploh v laboratorij? O denarju raje ne bi ali pa preko maila!

Lp.

Spoštovani!

Mirno v naslednjih 14 dneh enkrat ali dvakrat ponovite test in bi moralo biti negativno. Če ne bo menstruacije, se ogalsite pri zdravniku ali ginekologu, da vam da zdravila, ki sprožijo menstruacijo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

niste mi odgovorili na vsa vprašanja. prosim, hvala.

Spoštovani!

Katero?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

16. in 19. 07. 03 – najin pogovor, tam so vprašanja (kakšen test razen clear., ali lahko zahtevam urinski test nosečnosti, torej brez laboratorija, ali je vpliv…….simpomi,-hlk-f.=lp.

Spoštovani!

Ob pregledu pri ginekologu vam bodo naredili tudi test nosečnosti, česar ne morete zahtevati od zdravnika splošne medicine. Brez laboratorija na bo šlo. Poleg clear blue obstajajo menda še drugi podobni testi, a vprašanje ostane še vedno isto. Kakšen pa je bil zadnji test.

O konkretnem vplivu zasovjenosti pri vas težko rečem kaj konretnega. Precej je odvisno od vaše telesne oslabelosti, ki se med drugim kaže tudi z znatnim padcem telesen teže.

Ob vsem tem morate pomisliti tudi na premajhno delovanje ščitnice ali kako drugo hormonsko motnjo, ki tudi lahko povzročijo izostanek menstruacije.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close