Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Izolirana sistolična hipertenzija

Izolirana sistolična hipertenzija

Spoštovani
Star sem 65 let in imam problem z izolirano sistolično hipertenzijo, kjer je zvišan le zgornji krvni tlak, ki se pri meni giblje med 150 in 170, medtem ko je diastolični krvni tlak med 70 in 80. Trenutno in že vsaj 10 let jemljem po eno tableto: Lorista H 100mg/12,5mg, Amlopin 5mg, Concor 2,5mg. Potem pa še 3x Rytmonorm 150mg in 1x Aspirin 100mg protect.
Zanima me:
1. Kaj mi svetujete, katere tablete bi zniževale predvsem zgornji krvni tlak.
2. Ali se telo v 10-ih letih že navadi na isto terapijo in bi bilo potrebno tablete malo zamenjati
3. Ali 1x Flebaven 1000mg kaj vpliva na delovanje zgornjih tablet, ga jemljem že 2 leti
Najlepša hvala.

Vsa zdravila, ki delujejo na krvni tlak delujejo na zgornji in spodnji tlak. Imate srečo, da imate še pri vaši starosti povišan samo zgornji tlak in še tega le blago. Mislim ,da lahko ostanete pri sedanjih zdravilih. Preden spremenite sedanje odmerke vam priporočam, da pravilno opravite meritev tri krat z dvominutnimi presledki. Merite v sedečem položaju in, da je manšeta v višini srca,v domačem okolju, vsaj 15 minut po pitju kave ali kajenja, z nogami na razen, da se vam nikamor ne mudi. Tretja meritev je najbolj objektivna. Mislim, da bo višina tlaka komaj nad zgornjo nomalno mejo (140/9omm Hg). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Vsa zdravila, ki delujejo na krvni tlak delujejo na zgornji in spodnji tlak. Imate srečo, da imate še pri vaši starosti povišan samo zgornji tlak in še tega le blago. Mislim ,da lahko ostanete pri sedanjih zdravilih. Preden spremenite sedanje odmerke vam priporočam, da pravilno opravite meritev tri krat z dvominutnimi presledki. Merite v sedečem položaju in, da je manšeta v višini srca,v domačem okolju, vsaj 15 minut po pitju kave ali kajenja, z nogami na razen, da se vam nikamor ne mudi. Tretja meritev je najbolj objektivna. Mislim, da bo višina tlaka komaj nad zgornjo nomalno mejo (140/9omm Hg). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close