Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje izkušnje uporabnic esmye

izkušnje uporabnic esmye

Pred 14 dnevi sem končala z jemanjem 1cikla esmye.Zdej čakam da dobim menstruacijo ,potem pa pregled pri ginekologu,da pove kaj j z miomi.Aja stranskih učinkov razn prvi teden jemanja rahle vrtoglavice ni blo.

Upam, da boš javila, kako je … me zanima.
Mene skrbi, da mi morda esmya ne prime, glede na to, da imam menstruacijo?

Jaz sem imela v soboto precej vrtoglavice. Sem pa zadnji teden utrujena za umret, samo ležala bi in spala. Po šestih tednih cel kaos jao.

Hvala za vaše vprašanje.
Zdavilo Esmya ima zelo malo neželjenih učinkov in ga uporabnice v poprečju zelo dobro prenašajo. Največ neželjenih učinkov je na začetku jemanja in jih je s trajanjem zdravljanja vedno manj. Glede na to, da ga jemljete več kot 14 dni, je majhna verjetnost, da boste zaradi tega imeli težave od podaljšanem zdravljenju z Esmyo.

Upam, da sem vem s svojim odgovorom pomagala.
doc. dr. Branka Žegura, dr. med

nova
Uredništvo priporoča

Pozdrav,pregled pri ginekologu je pokazal da je po uporabi esmiye miom zmanšan za tm 2cm.Bom pa imela še eno terapijo s temi tableti.Menstruacijo sem pa dobila 4tedne po končanem jemanju.

Pozdrav!
Februarja mi je ginekologinja pri ultrazvoku odkrila dva mioma v velikosti cca 3cm. V avgustu sem bila ponovno na ultrazvoku in en je ostal nespremenjen, drugi se je povečal na 4 cm. V tem obdobju sem jemala kontracepcijske tablete cerazzete (zaradi rahlo povišanega krvnega tlaka mi je ginekologinja predpisala le te), težav z močno menstruacijo nisem imela. Sedaj mi je predpisala najprej za 3 mesece esmyo in predvidela še potem 1x za 3 mesece. S terapijo bom začela nekje v teh dneh (čakam na menstruacijo). Stara sem 44 let, tako da menopavze še lep čas ne bo, zato se sprašujem, če se bo po teh dveh terapijah stanje le začasno izboljšano, ali pa bom morala cikluse esmye jemati kar naprej ( v tem primeru tudi odpade vsa kontracepcija), namreč potem bi se veliko rajši odločila za odstranitev miomov z operacijo.

Pozdravljena,

kako je zdaj z izkušnjami z Esmyo?
Sama imam podobne težave: miomi, eden velik (6cm) in več manjših. Zdravnic ami je predpisala Esmyo zaradi zmanjšanja miomov, da ne bi bila potrebna operacija, a imam pomisleke zaradi stranskih učinkov.
Stara sem 55 let.
Hvala za izmnejavo izkušenj!

Poz.

New Report

Close