Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF, ICSI – maj, junij 2010

IVF, ICSI – maj, junij 2010

oj anuca,

ful lepo, da si se mal javla. evo nič, mal počivam, se pripravljam na jutri et. bomo vidli, kaj bo glede polipa in koliko celic se bo zredilo 🙂

kar se pa puregona tiče, sem pa jaz v tem postopku ( to je moj drugi) tudi imela puregon 200 in nisem imela nobenih težav. mislim, da je zdravilo zelo priznano in ga tudi v tujini zelo uporabljajo, tako sem slišala. jaz sem imela kratek postopek, na koncu nekaj dni še cetrotid, pridelala pa sem 1 celico manj kot v prvem postopku. ko sem imela prvič dolgi protokol, najprej suprefact, potem menopur, na začetku me je mal glava bolela, potem pa ok. napihnjena pa sem bila itak po obeh. .

nič ne skrbi, saj so strokovnjaki, je pa res, da vsaka drugače odreagira na isto zdravilo. jaz sama vidim, da tu ni pravila in tudi zdravniki imajo po mojem oceno glede na zgodovino bolnice in telesne karakteristike, na kaj bi najbolje odreagirale, vendar pa je vedno možnost, drugačnega izida od pričakovanega.

prepusti se poletju in vmes se še kaj javi. jaz jutri poročam kako bo.

vsem trepetalkam in nosečkam, pa srečno!
lp, aja12

hela, čim manj živčnosti! Dolg postopek pa gre nekako tako: 14 dni si daješ injekcije Suprefact, s katerimi uspavajo jajčnika, tako da ko prideš na kontrolni UZ, v njih navadno ni foliklov (če v tem času ne bo M, ti bojo podaljšali jemanje Suprefacta za kak teden in naredili krvi test). Ko je vse tako kot mora biti, dobiš še dodatna zdravila (Gonal, Menopur ali Puregon) in si od takrat naprej daješ obe injekciji. To traja nekako od 9 pa do 14 dni. Kar se tiče UZ-jev je čisto odvisno od rasti foliklov, zdi se mi, da je potem UZ čez en teden, dalje pa boš lahko imela UZ-je na dva oz. tri dni. Je pa res že dolgo, več kot leto dni, odkar sem bila v dolgem postopku, tako da se točno ne spomnim, kako sem imela UZ-je. Je pa bilo takrat pri meni tako, da sem začela s Suprefactom 8.3., punkcijo sem imela 6.4., transfer pa 11.4. (ja, transfer je skoraj vedno na peti dan), tako da sedaj tudi predvidevam, da bo punkcija v prvem tednu julija. Srečno!

joj, jaz zdaj računam in hudimarja, upam, da se ne bo kaj zavleklo, da ne bi bila punkcija ravno na vikend.

hela, tako ali tako je še prehitro za izračune, saj kot sem že napisala, vsaka odreagira drugače… ko boš hodila na UZ-je, vsakič omeni, da imaš IMSI postopek in bojo že ginekologi na GK poštimali, da bo prav! Čim manj sekiranja, s tem si narediš veliko več škode kot koristi!

OK daisyB, se bom zdaj skulirala, že globoko diham,….

hvala za pomiritev

ojla punce..

jaz bi imela eno vprašanje glede dolgega postopka-namreč kolegica ga ima pa nama nekajni čisto jasno..

14 dnji je imala superfact, dobila M in vse je ok za nadaljevanje z menopurjem + superfact, vendar ima prvi UZ šele po 10 dni jemanja 3 ampul menopurja…je pa prvič v IVF postopku..a ni to zelo dolgo do prvega UZ-ja, nekatere imajo že punkcijo po 10 dneh jemanja terapije.

kaj pravite na to ?

anuca

Pozdravljena anuca!
To je čisto normalno pri dolgem postopku – tak je postopek. Lahko da bo že takrat dobila takoj stopko, lahko pa se še bo par dni vleklo. Namreč po 10 dnevu menopurja ali gonala začnejo spremljati velikost foliklov in ko bodo dovolj veliki bo dobila stopko in potem punkcija – jaz sem potem hodila še 3 dni vsaki dan na UZ kjer so spremljali velikost foliklov.

Veliko sreče in lep pozdrav.
m.

anuca, tudi jaz sem imela prvi Uz pri dolgem postopku tako pozno. itak folikli zaradi superfakta ne morejo pobegniti, tako da ni panike. na kliniki točno vejo, kaj delajo.

Včeraj sem vpis na GK in dobila injekcije, prva je padla včeraj zvečer, prvi UZ pa imam 23.6. Sestre so res zelo prijazne.
Lp

hvala nana428

super hela le pogumno naprej….

aja12 kje si rožica…javi se dej, da vidimo kako si…

lep sončen dan Vam želim

evo punce, me veseli hela, da si jih ujela pred poletjem.

hela, kkgg, kako pa zdravniki pridejo do tega, da te dajo na imsi? jaz sem namreč tudi mal v letih po starosti (sicer v glavi še skorajda najstnik:) ), pa ko vmes ko čakam med uz in sestrami sem malo pokukala na izvid spermiograma, pa se mi ne zdi, da bi bil čisto brez problemov (dr.d je rekel, da je načeloma ok, več pa ni komentiral), saj , če se prav spomnim, jih je kar precej nepravilnih oblik, pa zlepljenih, itd…..
a katera ve, kako lahko dobiš kopijo izvida? mora za to prosit moški?

anuca, evo jaz včeraj po et, vstavili eno morulo in enega 10celičnjaka (to je še ena stopnja manj kot morula). bomo vidli, kaj se bo iz tega izcimlo. tetst naj bi imela 24.6., če se do takrat ne iskristalizira, se bo pa takrat 🙂

upam, da vsaj en korenjak 🙂

sita sem že počivanja in postavanja po bajti. moram pa rečt, da sem dosti bolj na izi kot v prvem postopku. mislim, da res nima smisla napenjat vse sile in stalno o term razmišljat, čeprav, če nimaš kaj dosti počet, pol ti same traparije po glavi hodijo.

kako si ti anuca? ti greš v jeseni, če sem si prav zapomnila , ne?

lp, aja12

Hela fajn – bo pa kar dolga s tem špikanjem. No ja, vse za + na koncu.
Jaz sem se že kar fajn napihnla in tud jajčnike čutm vedno bolj. Je pa res, da če mal več migam, me pa pol kr konkretno bolijo. Tako da sem tud bolj na izi.
Dobro, da je tako vroče, da nosim bolj široke hlače, ker sem se prav napihnla čez trebuh :-)). Ja, tale puregon je kar močna stvarca. Upam, da bo jutri UZ tud kaj dobrega pokazal, da se ne napihujem za brezveze :-)).
Aja12, optimistično zdaj do testa. Držim pesti.
Pa tud ostalim naj ta junij prinese čimveč +++.

aja12, pri nama je bilo tako, da sva bila prej že pri Rešu, ki je možev spermiogram ful pohvalil in je rekel, da je verjetno problem v mojih celicah. Nato sva (po 4 neuspehih in abraziji) naredila beksl in šla na GK k Tomaževiču, ki pa je videl zadnji izvid spermiograma in je rekel, da ni najboljši oz. da je problem pri možu. Res sem videla, da ima le 7% normalnih spermijev….haloo, kar nekaj se mu je poslabšalo od predleti. Naj omenim, nikoli kadilec, ne pije alkohola sploh, mogoče zadnje leto kakšn ice.
Tako sem hitro stegnila jezik, da kaj pa ta novi IMSI, če je možno, pa je rekel, da če nama 4 x ni uspel ICSI, da ni druge variante kot IMSI. Stara sva 34 in pol.
Močno upam, da bo padla punkcija med tednom, ker ob vikendih imsija ne delajo.

Kopijo izvida dobi mož v leonišču ali ti s pooblastilom. Vem, ker sem klicala prejšnji mesec, če lahko pride mož po moj izvid za SPB in če rabi pooblastilo, pa je rekla, da ne, da pooblastilo rabijo samo za izvid spermiograma.

tin79, ja šele na začetku sem, res bo dolga, samo za + loh tud še 1 mesec podaljšam 🙂
ti pa kar pridno vali jajčka,…pa ne pretiravi, raje počivaj, da ne boš imela kakšnih komplikacij.

hela,

ful ti hvala za odgovor. glede kopije spermiograma sem zadnjič sestram rekla, da če je možno dobit, pa je rekla da ne in zakaj ga rabim….halo…ja da ga pogledam ne….:)

mislim, da bom naslednjič , če pride do tega prosila mojega dr. d za razlago spermiograma, ker prvič je samo reku, da je načeloma ok. kdo bi vedu kaj to pomeni….

no, kakorkoli, zdej se moram osredotočit na tale 2.poskus in na čakanje 🙂 dve morulci se morta še razvit , prijet in me razveselit to poletje 🙂

držim pesti za vaju obe, tin79 in hela, da bosta dobro pridelali.

lp,aja12

Uf,
dobro, da imam jutri UZ- me je tale Puregon kr zdelal. Jajčniki špikajo kr fajn in če bom še par dni na puregonu, me bo razneslo. No, mogoče imama samo tak občutek, ker v prejšnjih posotpkih nisem čutila skoraj nič do konca. Me že mal skrbi, da ni vse skup popokal, ne vem, poročam jutri po UZ.
Punci, zgleda, da smo kar same zaenkrat v postopkih…no ja, se beremo.

Ja, aja12, kar počasi, pa delaj sedaj, kar te veseli…za “obremenjevanja” še pride čas :-)).
Midva sva pa pri Rešu, kjer maš itak vse izvide pri sebi-pa na GK itak njegovih izvidov baje ne upoštevajo. Tako da…na žalost ti ne znam svetovat.
Bodte fajn. Se beremo.

aja121,
ne vem če kaj gledajo po letih jaz jih imam 29 mož pa 30. Pri nama je predvsem problem v slabem spermiogramu. Prvič smo imeli dolgi protokol in ICSI. Pridelala sem 25 foliklov, fasala hiperco, vstavili 1 zarodek, 2 pa zamrznili. Zdaj v drugem postopku pa je sam prof. Tomaževič predlagal imsi in mildi postopek. Tudi z mildi sem pridelala velik celic 17, vendar hvala bogu brez hiperce. Pa še sam postopek je manj naporen, ker traja praktično samo dober teden. Upam na najbolje!

kkgg , tin79,

hvala vama za spodbudo in razlage. kokr sem na hitr vidla med čakanjem na injekcije izvid, bi jaz sama laično rekla, da ni najboljši, ker je bilo normalnih precej malo, ampak se res ne spomnim kaj vse je pisalo…

no bomo že.

v glavnem, zdaj ta težek del… sem pa imela tudi jaz kratki postopek, je res bolj kul ker je vsega skupaj v dobrih 14 dneh konec.

ja dohtarji že vejo menda, čeprav je po mojem fajn, da si tudi ti kot pacient vsaj malo poučen, kaj se bo dogajalo s tabo, saj včasih pa kaj tudi spregledajo…..

držte se, smo na vezi, aja12

Živjo punce,
še jaz se priključujem temi. Sem v četrtem postopku ICSI pri Rešu.
Imam diphereline in puregon. Danes sem bila na UZ (8. dan), ampak se moram še špikat, naslednji UZ imam v ponedeljek. Upam, da bom takrat dobila že stopko, da se zadeva čimprej zaključi in da lahko pičim na načrtovano morje.
Tin79 – vidim, da sva začeli isti dan, samo da sem sama v dolgem postopku. Verjetno me boš prehitela, če te že tako napenja:-) Jaz sicer čutim dogajanje, ampak ni hudega.
Držite se! Upam, da nas na ET pričakajo sami pridni mulčki:-)

Evo po UZ (7.dan): sem povedala Rešu, da me kr fajn špika in napenja…pa je reku, da me pa še ne bi smelo :-))). No, ko sva pogledala not je pa reku, da na levi me pa lahko mal boli, ker jih je tko velik. Sicer so še maljhni (največji 15mm), a počasi rastejo. Na desni je pa kriza-mam samo enega velikega okol 13 mm. No ja, neki bo že :-))). V nedeljo ponovim vajo.
Srečno vsem, se beremo.

Pozdravljene,

imam eno vprašanje in upam, da mi bo katera pomagala odgovoriti. V sredo sem bila na punkciji foliklov, pa sem dobila recept za Utrogestan. Z jemanjem – vaginalno sem pričela v sredo popoldan, ko sem prišla domov in vse do danes 3 po 2 kapsuli na dan. Problem tiči v tem, da nisem točno slišala, kako je s tem jemanjem? Hvala za odgovore že vnaprej 🙂

New Report

Close