Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF/ICSI/IUI 2021

IVF/ICSI/IUI 2021

Pozdravljenee…

Sem po mojih izračunih nekje v 5tednu5dni…u petek in soboto so se mi pojavili rjavi izcedki…u nedeljo pa učeri kr močna krvavitev…zdej se je stvar umirilaa… test je sicer še pozitiven ampak sploh nevem kaj naj si mislim…klicala svojga gin. Mu obrazložila situacijo..tud da sm že mela ivm da bi rada prišla na pregled da se to izključi pa me je nahitro odslovil da pred 10 tednom ne nenaročajo in da nimajo kj narest…took sm bla šokerana da sm sam odložila…aja še to u primeri hudih bolčin je reku da naj grem na urgenco… najbl čudn mi je to k me nč ne zvija.ali.boli  trebuh..  lih sm lomškovi še pisala če bi se lah pršla pokazat kej prej kot na predviden datum…ni še odgovora… je katera mela podobno izkušnjo in se je končalo pozitivnoo🙃 aja se to kok dolg po spontanem ste še imele pozitiven test…men zadnič je bil takoj po krvavitvi drug dan negativen..

@fracek jaz sem jemala aspirn od en dan pred prenosom pa pac do krvavitve; drugace pa preveri kako se jemlke ce do nosecnosti pride, ne mehajo vsi kar takoj!

 


@jagoda
drzim pesti da je vse ok in se samo vrasca ppsteljica

@Jagoda, srcno upam, da je vse ok. Skoda, da nisi takoj sla na urgenco, bi ti vsaj progesteronsko podporo dali, kaj druga pa tako res ni za naredit. Jaz bi v tvojem primeru sla.

@Levinja, si ze imela ponovni UZ? Kaj pravijo glede maternice?

Saj jemljem utrogestan že od začetka…evo zdle letim na krvni test da se stvar razjasni…kok mora bit kej beta za 6 tedn nosečnosti…

No zdaj je use jasno…šlo je za splav spet😭😭😭

@Jagoda1212579 hudo mi je zate :'( sama sem sicer imela 2 splava, ampak oba še pred 6 tednom, ampak lahki si vsaj malo predstavljam, kako se počutiš…so kaj povedali, kaj je bil vzrok?

Držim pesti za naslednjič!! <3

@jagoda posiljam objem, in da se cim prej sestavis in da ne obupas! drzi seee!

punce eno vprasanje kako se diagnosticira pregrada?

bi se morala ta vidit na laparoskopiji?

@Evy106 navadno to preverijo z 3D ultrazvokom maternice. Moje mnenje je, da bi jo pri laparaskopiji morali videti, meni je sicer zdravnica rekla, da ni nujno, da pri laparaskopiji to gledajo in zato je naredila 3D ultrazvok.

Jooj @Jagoda, zal mi je in socustvujem s tabo. 😥  Velik objem in dobro okrevaj ❤ Prisli bodo boljsi casi, za vse nas, tako ali drugace.

Živijo punce,

Imam eno vpr. Včeraj sem bila na potrditvenem UZ kjer so rekli da je za 6t premajhna GV in da bo verjetno šlo za ss. Zanima me, ali se vam je začel ss kjub jemanju ultragestana?

Hvala za odgovor.

 

Hej, punce.

 

Da se javim po dolgem casu. Zdaj sem spret v postopku zdaj imam dolgi protokol. Danes sem imela spet Uz in mi rece na desnem jajcniku 4 folikli najvecji veliki 16 mm. Levega jajcnika pa ni najdo, pa isce pa gleda pa rece ja ni foliklov na levem nic.

Pol sem sla ven kar malo razocarana,  ampak sen si rekla manj ok pa bojo ti ok.  V soboto spet UZ. Terapija je podaljsana do sobote. Tak da bomo v soboto videli kako pa kaj.

Zdaj pa ne vem kako je ok al ne. Drugace sem na visanne menstruacije nisem dobila vmes nic od nic.

 

Drzite pesti tako kot jaz za vse vas.

 

 

 

@ Fracek sem se ze narocila na histeroskopijo 5.9. Prej ne gre, ker imajo dopuste. Mi jo bo kar ta dr. Bokalova naredila. Je rekla da bo tudi za naprej njej tako najbolje, ker bo tocno vedela kaj je. Pogledala bo ali je kaj za odstranit, na uz se nic tocno ne vidi. Upam da bo to pomagalo pri postopku.

Kako si ti Fracek? Si kaj vprasala kako je z namakanjem v morju? Jaz bom glede na zamik postopka vsaj 40.ko praznovala kot se spodobi 😉

@ Evy106 na laparoskopiji ni nujno da vidijo pregrado, sploh ce je majhna. Ce se nisi imela laparoskopije, prosi da ti hkrati naredijo tudi histero. Ce bi jaz to prej vedela, bi tudi sama zahtevala ze takrat tudi histero…

Punce ali po histero lahko gres takoj v postopek?

@levinja kakor jaz ven je odvisno od tega kaj se dela; laparo pa se ze mela ja… bom pa povprasala ali so tudi histero naredili al ne, ampak svomim da so; sodec po izvidu.

Zakaj pride do krvavitve med jemanjem estrofema? Danes ga jemljem 7 dan in sem zjutraj opazila svežo kri na papirju, potem vmes ne, zdaj pa spet.

Evy106 verjetno je nisi imela… histero delajo vaginalno… jaz takrat zal nisem niti vedela dosti o tem. Sele potem ko sem sla v postopek sem zvedela, da je dobro da kar oboje hkrati naredijo. Ampak seveda moras sam to zahtevat. Zal je pri nas tako…

In vedno bolj razmisljam, da ce ze grem na histero, da bi malo povprasala se za scratching maternice, ceprav grem sele v 2. postopek.

@levinja, ponojem ni neumno res vprasat, ce ti ze itak delajo, vec kot ne ti itak ne morejo rect :p

jaz bom povorasala na naslednjem pregledu o histeroskopiji on o tem kaj vse so mi sploh med laparo naredili, sodec po izvidu ki ga imam histero ni bilo :p bom pa tud vprasala o scratchingu 🙂

@Levinja, sem kar ok, malo mi niha razpolozenje, vsak dan se najde kdo, ki mi malo po malo nacne zivce 🤪 Na vsaki drugi dan pa sem super haha. Se pa bliza cas M, tako da mogoce malo tudi to pripomore k napetosti. Injeciranje gre zaenkrat gladko (danes 6. dan), odstevat sem zacela tedne do dopusta 🌞

Sem zadnjic pozabila napisat, da je zdaj skoraj 2 meseca odkar ne jem sladkarij oz. enkrat na teden imam dan, ko si kao “dovolim”, pa se to kaksen sladoled, prej sem pojedla tone cokolade. Ne vem, ce je kaj povezano, ampak ze prejsnji mesec nisem imela pms-a, pred tem pa obvezno vsakic bolece prsi po O in obcasno zvijanje oz. krci. Tudi tokrat nic, pa sem cca. 3 dni pred M. Ima se katera taksno izkusnjo, ali sem postala enostavno prestara tudi za pms? 🤣

Glede kopanja se nisem vprasala, ker sem bila tako samo na prevzemu injekcij pri sestri. Bom vprasala, ko naslednjic srecam mojo G, ampak mislim, da se bom 100% kopala.


@Poletje
, ajej, upam, da se tvoja pikica ni rekla zadnje in da bos docakala utrip. Meni je utrogestan zaviral M, zanimivo pa, da mi je Crinone gel ni, pa je (po besedah sestre) “mocnejsi” kot utrogestan.

@Microbio, pogresam tvoje javljanje.❤


@Marsena
, zelim ti, da se dobro spocijes pred novim postopkom, naj ti lepo mine poletje, pa javi se kaj 🤗❤

@Pikica, zelim ti, da se javis jutri z dobrimi novicami in bodo lepi foliklcki in cim vec zrelih celic.

New Report

Close