Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF/ICSI/IUI 2021

IVF/ICSI/IUI 2021

Živjo punce,

 

imam zamrznjenčke, po terapiji z dabrostonom naj bi 1. dan menstruacije začela z estrofemom, nato 12. dan UZ in nato ET, verjetno že malo poznate.

Mi je pa čudno; danes sem šele prvi dan brez dabrostona (prej sem ga jemala 10 dni zapored v 2. delu ciklusa), pa sem že dobila šibko krvavitev. Naj to štejem že za 1. dan menstruacije in začnem z estrofemom? ali raje počakam, da se “ulije”, ima katera izkušne? IVF oddelka ne prikličem, pa zato kar tukaj vprašam 🙂

@Microbio, zlata si ❤ Sem poguglala za svetlinovo olje. Bodo kapsule iz dm ok? Pa berem, da vsebuje tudi vitamin E. Jaz sem sicer zadnjih 8 let vegi, obcasno kaksna tuna in lignji morda 1x letno, ampak se mi zdi, da imam solidno uravnotezeno prehrano. Prosene kase se nisem poskusila (bom poskusila), rada pa imam ajdovo. Ce ti ni odvec skrbet se za mene, potem bom seveda zelo vesela gline, nic od navedenega nisem imela do sedaj na repertuarju ❤ Verjamem, da si sicer ze profi v resevanju hemeroidov, ampak mogoce ne bo skodila informacija … jaz sem imela 2x tromboziranega, boli ko svinja, obakrat so me vrezali, potem pa sem naknadno se hodila na odstranjevanje koznih gub, ki ostanejo. Joj kaki bed je to. Bolj kot so mi na pregledu govorili, da moram masirat tudi not po operaciji, slabse je blo. Misica se mi je nekega trenutka cist zakrcla 😅 potem pa sem se nekako prisilila, bog pomagaj 🤣 ko pa se mi je ze tretjic zacelo nakazovat na trombozo, pa sem si zacela intenzivno vse skupaj masirat (ognjic ali pa vazelin), tudi stiskat, in mi je slo nazaj. Joj kak sem hvalezna, ker je res takoj boljse. Tudi ce imam samo obcutek, da me malo tisci, zacne srbet, takoj v akcijo in je mir.

Na telovadbo hodim 2x/teden, je precej intenzivna, kardio in vse misicne skupine (vadba z lastno tezo). V kombinaciji brez sladkarij je res top, zginil skoraj ves pridelan celulit, nic vec mascobe okoli trebuha, ene 3 kilce sem zgubila. Cist sem navdusena, razen da iscem joske po modrcku, to ni kul, ampak bom prezivela. Naj traja 😁

 

Včeraj sem dobila M in sem poslala mail na GK Lj z vprašanjem kdaj se moram prijaviti v postopek. Odgovorili so mi, da bodo z naročanjem pričeli po 12.07 in da se prijavim s prvim dnem M po tem datumu. Če bom julijsko M dobila pred 12.07 pa se prijavim potem z avgustovsko 🙁 tako, da če bo julijska M prehitevala tako kot je junijska grem v postopek šele septembra…

Mi je pa res mimo tole, ker je sprejem in prevzem injekcij tako 22 dan ciklusa, zakaj se ne bi mogla julija prijaviti, če dobim npr M 11 ali pa 10.7?

nova
Uredništvo priporoča

@fracek zakaj ao tebe dali na dolgi protokol?

bdw ko ste na inekcijah ali punkciji, vam dovolijo kolanje v morju?

(Ne)srecnica 😉 Težava je, da so na dopustih. Če jo dobiš dan ali dva prej, jim vseeno piši, mogoče se ti pa izide in te vzamejoz avgustom. Držim pesti zate.

@evy Meni so kopanje tako v stimuliranem ciklusnu kot tudi v naravnem po prenosu pa do testa odsvetovali.

    @Momo23 sem vprašala kaj narediti, če dobim M julija kakšen dan prej pa so napisali, da če pride pred 12.7 moram počakati do avgusta in se potem prijaviti 🙁 čeprav na spletni strani pa piše, da se prijaviš v prvih dneh cikla… Pa sem nalašč pisala, da bi preverila, če se lahko morda s to M prijavim pa se pač začnem pikat en mesec kasneje ali kakorkoli… Pa da se ne bi julija zapolnili vsi termini za avgust… Razumem, da so dopusti in načeloma mi tudi ustreza, da ne grem v postopek sredi poletja, ampak junija ko sem bila na UZ so mi najprej rekli, da se naj kar prijavim, potem so rekli da imajo vse polno in bodo ustavili prijave in naj se prijavim z julijsko M, zdaj sem pisala za vsak slučaj, da nisem kaj narobe razumela pa so napisali da se prijavim po 12.7 prvi dan M. Tako, da naslednji mesec bom navijala, da bo M malo zamujala oz bom res probala se prijaviti tudi, če bo par dni prej…

@Evy, G mi je rekla samo, da pri dolgem protokolu folikli bolj enakomerno rastejo, imam pa jih malo, tako da predvidevam, da zato, da je potem cim vec moznosti za vec zrelih celic. V naravnem ciklu npr. pri O ginekologu je bil enkrat na levem jajcniku vodilni folikel ful vecji od ostalih, na desnem pa samo eden, pa se ta zelo mini. Po stimulaciji pa sem do sedaj vedno uspela dobit jajceca iz obeh. Je pa nazadnje na UZ meritvi foliklov pred IVF komentirala, da zanimivo, da se kljub dolgemu protokolu se vedno precej neenakomerno razvijajo 😬 V glavnem, imam obcutek, da pri meni kratki protokol ne bi imel dobrih rezultatov.

To tudi mene zanima, ce je odsvetovano kopanje v morju. Bom vprasala. Vem, da pac ne smes v toplo kopel, ampak morje se mi res ne zdi problematicno. Ze tako bo neprijetno zaradi crinone gela, ko bom skakaka po plazi, ampak da se ne bi smela kopat v tisti prekrasni dalmatinski vodi, pa bi mi bilo cist mimo. Bomo videli, kaj bodo rekli.

P.s. uspela sem si zrihtat Aspirin protect 100, mi je tasca priskrbela.

@mentos, jaz sem ga že imela. Pogovor, pregledali so izvide, opisala sem postopke do sedaj. Pregledala me je tudi, UZ. Povedala, kak bo naslednji postopek. Zdaj že 14 dni čakam na navodila za naprej, dobim po pošti.

Koliko časa se ponavadi to čaka, tiste, ki ste v Lj?

Dala mi je tudi tablete za ščitnico,za 50 dni, samo to bom očitno prej pojedla, kot šla do njih, kje pa dobim za naprej?

Jaz ne razumem čisto tega sistema v Lj. Torej 12.7. pričnejo z naročanjem, jaz imam menstr konec julija, takrat pokličem, da me naročijo in potem dan 22 (torej okoli 20. avgusta) prevzamem injekcije?

Jaz imam dolgi protokol, dan 22 se začnem spikat. Zadnji mesec sem imela ekstremno kratek cikel, 19 dni, kdaj se potem začneš spikat, če imaš dolgi protokol, pa te menstruacija prehiti?

 

 

 

@Hana41 jaz sem dobila pošto iz konzilija točno 10 dni po pregledu, tako da mislimo da jo bi tudi ti mogla dobiti v kratkem. Ja po 12.07 se prvi dan M prijaviš v postopek, pa mogoče najboljše, da jih poveš/napišeš, da imaš krajše cikluse pa bodo najboljše vedeli kako v tem primeru. Sicer naj bi se 22 dan pričela pikati, ampak če je krajši ciklus bodo pa verjetno drugače naročili.

@Hana jaz imam tudi krajse cikluse, zato pricnem s pikanjem na 18. dan. Je pomembno, da jih opozoris na to.

Punce, tiste, ki hodite kaj na ultrazvoke v LJ; mene so naročili na prvi UZ za preverjenje sluznice, pa potem predvidoma čez 5 dni ET. Naročili so me za ob 7:30. Je to spet tista fora, da vse dobimo uro 7:30 in potem se kar precej čaka? Ima katera sveže izkušnje? 🙂 Samo toliko, da malo vem računati zaradi službe…

@fracek torej tebe aploh nikoli sniso dali na kratek protokol? good to know; kak mas pa AMH?

in pa kako dolg ciklus da te dajo ze na 18.dan?

jaz cakam zdaj datum za genetiko, potem pa naj bi sla septembra/oktobra pomojem tudi v dolgi protokol ce ne bo se na genetki kaj:p

trenutno mam tudi jaz mal “dost” in upam da bo tale genetika kmalu, da bom potem tudi jaz mela malo “pavze” od vsega :p

 

 

p.s: a ma se katera tezave s forumom

Odgovor na objavo uporabnika
Evy262, 14.06.2021 ob 15:55

@fracek torej tebe aploh nikoli sniso dali na kratek protokol? good to know; kak mas pa AMH?

in pa kako dolg ciklus da te dajo ze na 18.dan?

jaz cakam zdaj datum za genetiko, potem pa naj bi sla septembra/oktobra pomojem tudi v dolgi protokol ce ne bo se na genetki kaj:p

trenutno mam tudi jaz mal “dost” in upam da bo tale genetika kmalu, da bom potem tudi jaz mela malo “pavze” od vsega :p

 

 

p.s: a ma se katera tezave s forumom

Namrec jaz logirana ne morem odogovorti niti objavit, ce se odlogiram pa 😛

@Niina jaz sem bila imela sicer 3D ultrazvok, naročena sem bila ob 12.15, delati so začeli ob 12h, ko sem prišla še 3 že čakale, za mano so prišle še 3, pa je šlo kar hitro, jaz sem okrog 12.45 dobila že izvid. Z jutranjimi pa še nimam izkušenj.

@nesrečnica hvala za odgovor! No potem so pa kar hitri. Upam, da bo tako tudi zjutraj. Srečno!

@Evy, ne, nikoli nisem imela kratkega protokola. AMH sem imela nekaj cez 1 dve leti nazaj, ko so testirali. Nimam izvidov, ker jih nisem dvigovala, v tistem, kar sem dobila po posti pa je pisalo, da kaze na zmanjsano rezervo jajcnikov.

Cikle sem imela takrat, ko mi je prvic dolocila dolgi protokol na 24-26 dni. Skrajsali so se mi po tem, ko mi je osebni G predpisal za 3 mesece clomid. Pred tem sem imela na 28 dni. Zdaj imam pa tam na 26 dni, redko na 27. Na UZ-jih je tudi vedno kazalo na kar zgodnjo O, tam 11. dan.

@Microbio, sem vceraj kupila kapsule svetlinovega olja, aspirin pa tudi ze caka doma. 😊 Danes sem si dala 3. injekcijo, tako da pocasi napredujemo. Cez kak teden naj bi prisla M, potem pa se narocim na prvi UZ.

Se katera v postopku?

hej @fracek hvala! drzim pesti da rata, mora! ce rabis aspirin ali medrol imam pa jaz se nekaj na zalogi; edino aspirin ves ne, da se pred punkcijo ne sme jest? ves kdaj kaj zacet?

@Evy hvala, bomo drzali pesti, da bo v tretje res slo rado 😊

Aspirin jemljes 1 tableto/dan od prenosa do krvnega ne? (pred punkcijo ne, ker redci kri, s tem pa bi lahko prislo do komplikcij v primeru krvavitev pri punkciji, ce sem prav seznanjena).

Hvala za ponudbo. 🤗 Medrola zaenkrat ne bom jemala, aspirin pa imam celo skatlico doma. Ce bom v prihodnje kaj potrebovala, pa vam bom seveda napisala, ce bo imela katera kaj viska ❤

 

New Report

Close