Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Anaa27…ja res je😃tudi jaz se skusam zamotiti..bo kmaluu petek..wii.Fizicno se pocutim super..nobenih krcev,bolecin v jajcnikih,napet trebuh,prsa ok.no vsaj zaenkrat..res zanimivo.sej kar se bo zgodilo oz.zacelo dogajat bo itak ta teden.
Kako pa si ti???

Uh banana2 mene pa razganja..jajcniki spikajo,trebuh je malo napet,da o joskih ne govorim (so obcutljive,povecane..), tkoo sm utrujena pa nc tazga ne delam. Zbudim se naspana in cez urco bi sla kar spat. Mislim da se me neki loteva od prehlada ocitno. Sm ze pomisnla da bo kej in sm en testek nardila in je po mojih pricakovanjih bil negativen. Itak je prezgodi.sam sj ves..nekako upas da pa bo ta postopek uspesn. Neucakana sm se glede zamrznjenckov.poste se ni 😋

Anaa27…test si delala!?jest glih v trgovini bila ,da ga bom kupila in sem se uprla.noo..dezurna lekarna itak pri nas skoz dela..tko da ne vem ce nom sla po test.jojj..to cakanje.bom se probala zamotiti.ja 8 dan je se lahko prezgodaj..znake pa imas..to je super.imava se cas..😃🌹😃🌹

Upri se..ne kupuj..jst sm se optimist..sam moj me je zalotu in njemu je mal zamorilo.pocaki do krvnega..jst se ne bom vec igrackala..bom pridna se ta tedn 🙂

Anaa..ok..te bom ubogala.k mojmu tezim in pravi da sm to ze delala v prvih dveh postopkih in se nisem kul pocutila,da prej delam teste.tko,da bom te res ubogala😃bom glavo nafilala z joutube testi filmcki.
Hvala🌹

Anna in banana, saj bo petek kmalu tu in bosta vedeli 😊 vse bo ok 😊

Jaz vaju čist zastopim kak je jebeno težko čakati… meni je + pokazalo na dan pričakovane m. prej ga nisem delala…. krvni mi je pa tak malo pokazal 184, da so rekli, da nosečnost je ampak da ne vedo kako bo… zdej sta pa dva :D…. vsaka je drugačna,… sproščenost pomeni največ

Orhid..hvala ti😃😃
Kako si ti??

Brave2017…ti si mi pa resnicno motivacija😃😃res se ti je lepo izteklo.pa se 2 dojencka..wiiiii🌹🌹kako se pocutis?

Prestrašena1 – no da malo razjasnimo pojme da ne bo katera narobe razumela, hiperstimulacij in torzija sta dve različni stvari.

Torzija je to kar si imela ti, je zasuk jajčnika, zgodi se ker je jajčnik povečan in zaradi nenadnega giba, zato odsvetujejo športanje, nenadne gibe, če se to zgodi se prepreči dotok krvi v jajčnik in jajčnik lahko posledično odmre. Lahko se zgodi da kot posledica hipestimulacije pride do torzije jajčnikov, ampak ni to eno in isto.

hiperstimulacija pa se sproži po stop injekciji, ponavadi če ima posameznica veliko število foliklov, ni pa nujno, takrat sigurno de dajejo dveh zarodkov not, velikokrat ne dajo niti enega, ker morebitna nosečnost znake hiperstimulacije še poslabša. Simptomi v kolikor gre za blažjo obliko, vključujejo napihnjenost, slabost, drisko in pridobitev telesne teže, možna je tudi hospitalizacija, ker stanje vsekakor ni prijetno. Vsekakor pa hiperstimulacija sama po sebi ne vključuje operativnega posega.

https://www.ukc-mb.si/ivf/zunajtelesna-oploditev/zapleti/sindrom-ovarijske-hiperstimulacije-ohss/

Tako da 4 dni po transferju po mojem mnenju ni bilo hiperstimulacije.

pač povejte vse kar je bilo pred postopkom da bodo lahko ustrezno ukrepali 😉

dolenjca – zdaj je kar je, ko imamo probleme vidimo kdo nam stoji ob strani, še dobro da imamo nas, ki smo v istem zosu, težko tudi naše probleme razume nekdo ki ne doživlja tega.

Hvala za razlago. Ne vem, zdravnica, ki me je zdravila za neplodnostjo, je napisala, da gre za hiperstimulacijo. Tega si nisem izmislila sama, sem samo prebrala, kar je napisala. To potem pomeni, da so Reš in njegovi delali precej šalabajzersko, če so mi vstavili kar dva, in nobenega mirovanja niso predpisali.

Prestrasena..kaj to pomeni,da si pri dr.resu?ali si v lj ali mb kliniki?ker si napisala zdravnica za neplodnost oz.ginekologinja??
Druzina res pravi,da naj po prenosu,punkciji zivi kot vsak dan.katastrofaaaaa..zato sem pa sla stran od njih.sorii sm malo jezna..k se igrajo z nasim zdravjem.pa se veliko bi lahko napisala..

Prvi postopek sem imela pri Rešu v Dravljah, postopki so potekali v Postojni. Z njimi nisem bila zadovoljna, pa ne bom niti pisala, zakaj. Imela sem občutek, da se me želi gospa Reš znebiti. Ni hotela priznati, da je torzija posledica umetne oploditve in ko smo se pogovarjali za drug postopek, je rekla, da bodo delali po istem postopku. No, potem sem se pol leta preganjala z njo, ker je trdila, da moram urediti zadeve s ščitnico, čeprav mi je tirolog trdil, da je moja ščitnica ok in da ne potrebujem zdravljenja. Samo ona me ni hotela vzeti, ker se moram pač sama dogovoriti s tirologom, da moja ščitnica pač ni ok. Kot da je ona strokovnjakinja za to. Kr neki, v glavnem, po pol leta sem jo imela poln kufer in se preselila v Maribor. Tukaj sem zdaj tik pred drugim postopkom, vsi zelo prijazni, s ščitnico ne komplicirajo, ker naj bi bila urejena. Takoj so mi menjali zdravila in tudi cel postopek bo drugačen.

Ginekologinja ni zdravnica za neplodnost. Govorila sem z mojo ginekologinjo in ta mi je rekla, da je torzija po transferju zelo čuden pojav. Da je šlo za hiperstimulacijo po transferju, pa mi je napisala gospa Reš.

Ne vem, ne rečem, da bo zdaj uspešno, samo počutim se veliko bolje kot pri Rešu. O prvi izkušnji bi lahko napisala roman, pa se mi ne da.

Prestrasena..ja te popolnoma razumem in podpiram da si odsla drugam.jaz sem bila 2.postopka tam..in sem sedaj v lj.3.postopek.imas prav in ne bova pisali romana,ker je skoda besed.res ti zelim,da bo vse ok..in vrjamem,da se drugje oz.v mb bolje pocutis..pa ceprav clovek dlje casa caka.pravijo,da se dobre stvari razvijajo pocasi in sem ponosna na obe,da nama je hitro uspelo in da sva dojeli..da menjava.
Zelim ti vse naj naj..😃😃in poslusaj svoje telo..

Banana, hvala. Tudi tebi srečno. Enkrat bo uspelo.

Vsem novim pa odsvetujem Reša, sama ne bi šla nikoli več tja, pa čeprav ima najkrajšo čakalno dobo. Še osebni zdravnik, ko sem mu razložila situacijo okrog ščitnice mi je rekel, kaj sploh delam pri Rešu, da je slišal že toliko pritožb čez njega, da sploh ne ve, kako ima sploh lahko licenco. Je pa glavni na tem področju in mu nihče nič ne more. Še svojo hčer ščiti kot kočevski medved. Bila sem kar šokirana, ko mi je to govoril, in takrat sem se odločila, da grem stran.

Prestrasena..bravooooo..za napisano in nekaj te prosim!?
Zamenjaj nickname..iz prestrasena na POGUMNA…🌹🌹🌹

Evo… 🙂

Pogumna…to bravoo..ti si faca😃😃
Uzivaj v nedelji..🌹

Pogumna – evo bravo.

Ko je meni gin dala napotnico sem šla najprej po forumih pogledat in na podlagi napisanega sem se odločla da k rešu ne grem. Sem si pa prav misla da si bla pri reševih glede na način kako so s tabo opravili, pa na koncu ti niti niso povedal prav kaj je bilo, samo da nebi bli oni kaj odgovorni, hvalabogu si zdaj šla stran in da so ti uspeli rešit jajčnik 😉

tako da držimo pesti, da bo sedaj drugače 😉

No jaz za spremembo sem pa zlo zadovoljna v Dravljah. Sem sicer pri Lomškovi in kar mi je najboljs je to da te spremlja cel postopek do punkcije, oz tudi punkcijo in transfer lahko. Vedno na vsa vprasanja odgovori. Sem pa bila obakrat na punkciji pri Rešu in mi je vedno svetoval pocitek do transferja, enkrat je celo rekel partnerju da mi nese torbico da ne bom jaz pretezko dvigovala. Tud na transferju mi je lepo vse razlozil, kako poteka, embriolog kaksno je stanje. In da naj kak dan, dva pocivam potem pa normalno zivlj. brez kaksnih fizicnih naporov. Bolniska pa po potrebi. Tko da jaz res nimam negativnih izkusenj. Je pa direkten, ne olepsava stvari. Ampak tolk je govora o Rešu da se mi vcasih res zdi kot da sem na drugi kliniki 😜.
Banana kako dalec si ti, kdaj mas predviden test?

New Report

Close