Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Iscemo nasega bodocega dragega 4 noznega prijatelja

Iscemo nasega bodocega dragega 4 noznega prijatelja

Nasa druzinica se je odlocila (po 3 letnem premoru-tezka in boleca izguba ljubljene psicke), da se poveca za kosmatega prijatelja.

Prejsnja psicka je bila “pticarka” zato se za to pasmo ne bomo odlocili. Jaz je namrec se vedno nisem prebolela in ne bi je rada iskala v novem kuzu…

Pomembno je, da je pes ljubitelj otrok oz. je primeren za otroke (2,3 leta), nima pretirano dolge dlake, ni prevelik (imeli bi ga na ogromni terasi v stanovanjskem bloku),..

Nekako se najbolj nagibamo k labradorcu ali pa mopsu.
Katere pasme bi predlagali vi?

Poleg tega bi bili pripravljeni sprejeti kaksnega “brezdomcka” ali zapuscenega kuza.. Kam naj se obrnemo? Na DZZZ?

Lepa hvala vsem za pomoc in koristne informacije.

LP

mamica, najprej vprašanje, ki se mi je porodilo ob tem: “imeli bi ga na ogromni terasi v stanovanjskem bloku”… Ali to pomeni, da bi pes bil zaprt na terasi in ne bi živel z vami?
Mogoče sem narobe razumela, zato vprašam. Poznam kar nekaj kužkov, ki trenutno nujno potrebujejo nov, topel dom, vendar pa bi želela najprej vedeti, kaj pričakujete od psa in predvsem, kaj ste mu pripravljeni in sposobni nuditi. Pa tudi, ali naj bi bil to pasemski kuža ali mešanček in pa, koliko časa ste mu pripravljeni oz. sposobni nuditi.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Mamica,

Pozdravljam vašo odločitev in ti bom napisala svoje mnenje…

Tudi sama imam male otroke, stari sta 3 in 5 let, pa smo se odločili za nemško dogo.Prekrasen pes, resno, edino zaradi velikosti malo neroden.
Sicer bi ti pa predlagala, da si na strani mojpes.net ogledaš pasmo Mehkodalki pšenični terier in si prebereš njegove lastnosti. Meni osebno se zdi idealen kuža za družino, nezahteven in lahko vodljiv. Naša izbira v bližnji prihodnosti (ko dogica odraste).

Za bredomčka se pa obrni na kako zavetišče, npr. Gmajnice če si doma v bližini Ljubljane….Tudi njihove slikice so na net, najdeš jih pa tako, da greš na Mat’kurjo in vpišeš Gmajnice, pa si tam…

Pa veliko uspeha pri izbiri in veliiiko veselja z novo kepico

Zdravo!
Tako kot Roti ti tudi jaz svetujem to pasmo. Poglej na http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=49
Prijatelj ima majhnega otroka (3 leta) in bernca – psičko in je tudi več kot zadovoljen. Nobenih problemov, eno samo uživanje (na tem področju).
LP

Mamica, jaz bi pa napisala samo pohvalo, ker tako preudarno kupujete oz. iščete psa za naslednjih XX let. Nekateri bi ga vzeli za prvim vogalom, potem bi šel pa stran, če ne bi bil ustrezen, češ, saj je samo pes. Čestitke še enkrat!

Lp jana

Najprej vsem hvala za nasvete.
Jih bom upoštevala. Zvečer, ko tamalčki zaspijo, pa se namontiram na net in pregledam vse slike.

Yo,

imamo veliko teraso, veliko 70 kvadratov. Tam imamo že pasjo hiško od moje bivše psičke. Sicer pa bi kuža po vsej verjetnosti živel z nami v stanovanju. Prav zaradi tega doga in kaj tako velikega ne pride v poštev.

Kuža bi bil naš član družine in naš zvesti prijatelj in spremljevalec. Vsaj tako si ga predstavljam jaz. Rada bi z njim hodila na dolge sprehode (vsakdanji tek), rada bi, da bi se otroka z njim igrala in ujela tako kot z mamino psičko (mali muensterlander), ..

Kaj pričakujem? Zvestega prijatelja, nekoga, ki me bo vedno vesel;), kdor bo delil z menoj lepe in malo manj lepe trenutke, nekoga ki bo zabaval moja miškolina, ju naučil imeti rad živali, jih spoštovati,..

Rada pa bi ga tudi šolala. Nimam nekih pretiranih interesov, niti želje vzrejnega dovoljenja (psička) marveč le tiste osnove šole, da počaka pred trgovino, da gre poleg brez vrvice,..

Z nami bi delil ves prost čas. Delam samo 6 ur na dan, ta čas bi počakal pri mami (imel bi družbo sedaj 6 mesečne psičke), potem pa bi z nami pohajkoval po sprehodih,…

LP

Jana hvala;)
Najprej smo imeli v mislih rodovniškega psa, a po vseh prebranih postih tule gor, kaj vse počnejo z malimi in velikimi kuži se mi je naredil cmok v grlu.
Radi bi pomagali in imeli radi, in predvsem skušali rešiti oz. pomagati vsaj enemu…

In upam, da nismo edini!
LP

Mamica, ko bi le bilo več takih ljudi kot si ti.

Svetujem ti da se oglasite v kakšnem zavetišču, recimo Gmajnice. Tam je veliko ubogih brezdomčkov in sigurno se vam bo kakšen v srce usedel.
Prav vesela sem da bo en kužek končno dobil svoj domek in super ljudi okoli sebe.

Nekaj kepic isce dom tudi s pomocjo jeseniskega drustva:

http://www.mojpes.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2182&FORUM_ID=9&CAT_ID=2&Topic_Title=Jeseniske+zivali&Forum_Title=5%2E+Za%B9%E8ita+%BEivali%2C+%BEivalska+zakonodaja%2C+Zoo%2Dji

Mops slabo prenaša vročino.

mamica, se opravičujem, resnično sem prehitro in slabo presodila, kaj bi lahko nudili kužku. Upam, da opravičilo, glede na moje slabe izkušnje, lahko sprejmete. Če želite, mi na mail [email protected] sporočite, kam vas lahko pokličem in vam morda pomagam izbrati pravega kužka (tukaj mislim predvsem na Gmajnice npr. ali katero od društev). Nekaj že imam v mislih, vsekakor pa bi se povezala z ljudmi, ki kužke, ki iščejo nove domove, bolje poznajo. Če se boste odločili za obisk na Gmajnicah, bom tam v nedeljo po 12., lahko se dobiva, bom pa po dogovoru skušala poskrbeti tudi za to, da bo prisotna forumovka, ki zelo dobro pozna tam nastanjene kužke.

Lp, Yo

Mene pa zanima, kako je s tistim Netopričkom, jaz sem ga namreč peljala v Gmajnice. Nikoli pa mi ne odpišejo po emailu, če je kateri od mojih najdenčkov našel dom.

Pozabila sem dodati – da bi bilo lepo, če bi se odločili za psa iz Dramelj ali Bube, tam namreč uspavajo pse po 30 dnevih – smrti pa si psički nikakor ne zaslužijo.

Kaj pa Kaja z Jesenic? To prijazno nežno bitjece prav zares rabi nov dom!

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

Če si res tak športen tip(tek) bi ti svetovala dalmatinca, bokserja ali kaj podobnega. Mops je neprimeren. Lahko pa greš v zavetišče in izbereš kaj podobnega. Očitno potrebuješ psa srednje velikosti, s kratko dlako, športnega tipa in ljubitelja otrok in družine. Imaš zelo jasno predstavo kaj hočeš, tako da boš verjetno izbrala prav tudi v zavetišču. Jaz sem v zavetišču vzela dva odrasla psa in sem z njima zelo zadovoljna.

Ja, mogoče bi bila Kaja prava?
Kaja gre sicer ta vikend na “probo”, problemček, ki bi se lahko pojavil je, da ni vajena samote. Mogoče bi bila mamica prava “rešitev”, glede na to, da psička ne bi bila sama?
Slika Kaje je na:

Lp, Yo

Pozdravcek vsem;)
hvala se enkrat za vse informacije in predloge.
Vceraj sem cel vecer visela na netu. Pregledala sem vsa zavetisca na netu.
Veliko zelo simpaticnih kuzov je, priznam pa, da me je kar malo strah vzeti starejsega psa-odraslega psa. (navade, vzgoja,…)
Vsekakor ne bom obupala, Yo oglasila se ti bom na mail.
LP vsem!
N.

mamica, še to – za Gmajnice vem, da slike niso ažurne, tako da nekaterih psov ni več v zavetišču. Je pa na njihovi spletni strani cca 1/3 vseh psov, tako da bi bil obisk še najbolj priporočljiv.
Na tejle strani imaš tudi mladičke (nemška ovčarka in mešančki na spodnji sliki):

Lp, Yo

mamica, pozdravljena

tukaj na ta forum se je oglasila emilij, ki zaradi zdravstvenih težav v nosečnosti ne more imeti več svoje Bibe, kužice ki ni še čisto odrasla, je pa srčkana in prijazna, prav tako najdenka oz. rešenka….

lep dan

pa sporoči kako in kaj ste – boste izbrali!!!!

http://www.mojpes.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2142&FORUM_ID=3&CAT_ID=2&Topic_Title=BIBA&Forum_Title=9%2E+Mali+oglasi

tako, še link od male bibike

New Report

Close