Najdi forum

Intervju: Marko Tušek

Nimam denarja, ne morem k sinu:

http://ekipa24.si/clanek/557bd3004f890/ekskluzivna-izpoved-marka-tuska

Za igralnice pa je očitno imel, stvar prioritete.

Prav moreče in boleče je bilo to brat.
Kako lahko odvisnež pričakuje, da ga bo kdo jemal resno in mu zato še plačeval na sto tisoče evrov na leto? Pa saj direktorji klubov niso nori.
Kako se je lahko tako grdo zaštrikal, res mi ni jasno. In glede na to, da mu je vsako pogodbo sigurno pregledal odvetnik, ne vem, kako ga ni bil sposoben najti, ko je ugotovil, da ne zmore več plačevati astronomske preživnine.

nova
Uredništvo priporoča

Zaenkrat, na hitro, le to: zanimivo mi je, da se nobeden oče/moški sodelujoči ne oglasi in ne opredeli na temo.
Objavila sem jo, ker mi ravno o tem debatiramo.

Cena slave, mladosti in neumnosti. Škoda človeka, da takole zabluzi.

Po njegovih besedah, povzetek za tiste, ki ne želite brati/vas ne zanima cel intervju:

1. nekdanja žena ga ”vlači” po sodiščih
2. pustil ji je stanovanje, vse kar je zaslužil do 29. leta
3. iz računa mu je vzela 100.000 evrov, ne da bi sploh vedel za to
4. po ločitvi je imel stike, plačeval je preživnino
5. nekdanja žena mu je začela kratiti pravico do stikov
6. prijavila ga je zato on ne more v Slovenijo, ker bi ga zaprli
7. ker ne plačuje preživnine
8. slabo je vlagal denar
9. težko je, ker ne vidi prvega sina
10. tudi njegova starša ga ne videvata
11. ko je vse on financiral, je bilo v redu
12. ima še enega otroka, starega 15. mesecev
13. prvi mu ne sme na obisk
14. pove, da drugi počnejo take stvari
15. preživnino je nekaj časa plačeval, potem je sam od sebe nehal
16. ne more plačevati tako velikega zneska
17. ima informacije, da ga iščejo
18. v igralnici je izgubil dosti denarja
19. se ne skriva, ga bodo že našli, če ga bodo hoteli najti

Definitivno žalostna zgodba: predvsem za prvega otroka. Ampak vidik je enostranski in mi ne vemo še druge plati. Ne vemo o bivši ženi in ne vemo o vidikih klubov. Vemo samo, kar nam je on povedal. Postavi se vprašanje: zakaj. Zakaj je in zakaj tako ravna? Zakaj ni vzel odvetnika, kako da ni dobil vsaj polovico/sorazmerni delež 100.000 evrov nazaj? Zakaj bi mu bivša žena kratila pravico do stikov? Kaj je težko, ker ne vidi prvega sina? Zakaj se ne vrne v Slovenijo, če je pripravljen iti v zapor? Zakaj pričakuje, da ga bodo oni iskali?
Meni je to en tak primer očetovstva; mi tu debatiramo in Marko Tušek se je izpostavil sam. Želel je, da se zgodba sliši. Njegova zgodba. Njegova verzija. Kaj je želel z njo doseči?

Kot je Celinkass rekla: prioritete ima pomešane.
Zgodba je vsekakor zelo moreča: mlad, nadarjen športnik s takšnim totalnim padcem na vseh področjih.

Mene bode v oči to prelaganje odgovornosti za plačevanje preživnine, (ne)izvajanje stikov ter neprevzemanje zakonskih dolžnosti (me bodo že našli). Da v bistvu ne ukrene nič. Ne najde si neko službo, da bi lahko plačeval vsaj neko preživnino, da je ne zniža na nivo svoje zmogljivosti in, da ne gre v Slovenijo se soočiti s situacijo, ki jo je naredil. Da nima stikov s svojim sinom. Kakšne ima plane v prihodnje in to ne glede klubov?

Moj namen ni obsojati, vendar njegov primer kaže na širši problem v naši državi. V miselnosti. V ravnanju.
Pa, če pustimo njegov ime in priimek čisto ob strani……. Ravnanje, miselnost, podajanje zgodbe, vidik sebe….

Kakšen oče?

Ja, Miha: mladosti ni več, slave tudi ne, cena neumnosti? Kaj pa sedaj? Sedanjost.

IN kaj je pesnik želel s tem povedat?

Ravnanje, miselnost, podajanje zgodbe???Fajter, daj pojdi malo na svež zrak. Miselnost, ravnanje? Pa kakšne neumnosti ti pišeš.

Miha, če ne dojameš teme, ne rabiš v njen sodelovati, ja? 🙂

To velja zate. Iz enega “mladostniškega zvezdnika” in intervjuja z njim napišeš nekaj, kar ne samo, da nihče ne razume, pač pa je napisano namerno populistično….

Nima to s tvojo zgodbo nič. Raje bi se ta čas ukvarjala s tvojimi otroci.

To, da ne razumeš že vemo. Žal mi je, da ne razumeš. Saj bo bolje. 🙂

Nobeni ženi ni interes, da ”vlači” bivšega po sodiščih in da ga znova videva ter da ponovno obnavlja zgodbo, ki je zagotovo boleča. Meni je taka zgodba sicer žalostna in težko obsojam eno ali drugo stran.
Sam vpleteni pa priznava, da je skoraj ves denar skockal in častil na veliko vsem prijateljem in ”prijateljem”. Tako, da čisto vsega, kar je zaslužil verjetno ni dal bivši. Če bi mu vzela denar, ki ji ne pripada, mislim da jo bilo sodno preganjal.
Ne more plačevati preživnine, ima pa še kar naprej otroke za katere pa lahko skrbi. Če nima prihodkov, lahko vloži vlogo za znižanje preživnine. Če pa še vedno razploga z večjo količino denarja, to ni mogoče.
Če ga v Sloveniji kazensko preganjajo, imajo za to nek razlog.

Žalostna zgodba, naj bo v poduk mlajšim.

Točno to je tudi moje mnenje: Če bi mu vzela denar, ki ji ne pripada, mislim, da bi ji sodno preganjal.

In še lekcija o odgovornem starševstvu: Ne more plačevati preživnine, ima pa še kar naprej otroke za katere pa lahko skrbi. Je več takšnih. Poznam en izreden primerek tudi sama. Na deklarativni pa ja izraža izredno ljubezen do otroka. Ironično sam o sebi misli, da je čudovit oče in starš. LOL.

Zagotovo drži tudi to: Če ga v Sloveniji kazensko preganjajo, imajo za to nek razlog.

Definitivno je pa za v poduk drugim.

New Report

Close