Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina inf. mono.

inf. mono.

Spoštovani!

Pred leti sem prebolela inf. mononukleozo. Takrat se je pojavila bezgavka/bunkica pri bradi oz. pod čeljusti. Po tej bolezni se mi še zmeraj pojavlja ta bunkica, zlasti če spijem kaj mrzlega, ni pa nujno, ob dvigu glave pa boli. Moj dr. pravi, da se to tiče zobozdravstva. Ali je to res? A ni to kaj drugega oz. nečista ozdravljivost mononukleoze? Ali kaže na kako drugo bolezen?

Hvala in lp.

Spoštovani!

Če se pojvalja le občasno, gre za povečanje zaradi infkecije, ki jo takrat imate. Po infekcijski mononukleozi je verjetno omenjena bezgavka pač tista, ki najprej dobi v predelavo klice in presnovke infekcije in se reaktivno poveča. Če pa je že dve leti stalno povečana, bi ev. prišla v poštev punkcija in pregled, ki bi vas lahko dokončno pomiril.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Aha!

H komu pa se naj obrnem za to vrstvo KAKŠNO SPLOH??? punkcijo? Napotnica od os. dr ali os. stomat.? Punkcija je dejanje samo z idlo (pa ne z nožem), kajne?

Lep pozdrav!

Spoštovani!

Osebni zdravnik vas lahko napoti na punkcijo (z iglo) na Onkološki inštitut, kjer to delajo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Na punkcijo pravzaprav česa? Doživela sem že punkcijo dojke v eni izmed necentralnih regij.

Spoštovani!

Povečane bezgavke (če bo povečana več kot dva meseca).

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Ta “bezgavka” pod čeljustjo se mi pojavlja in izginja že par let. Saj nema veze….

Spoštovani!

Potem ni panike.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close