Najdi forum

Ime za mucke

Helou!

Pred dvema dnevoma sem postala ponosna lstnica treh malih kepic, saj je moja muca skotila. Ampak pojavil se mi je problem: ne vem kako naj jih poimenujem. Rada bi jim dala kakšno neobičajno ime, ne tiste standarde (Pika, Miki, Tačka,…), ki bi se zvočno dobro slišalo. Imate morda kak predlog? Če vam bo kaj pomagalo: ena je muca, dva sta pa mucka. En črn, en črn s sivimi tačkami in ena črno – oranžna z belo glavico.

Kakršnikoli predlog bo zelo dobrodošel!

Moj predlog za mucka : ELVIS

Oskar, Kai, Kaja

nova
Uredništvo priporoča

tistemu s sivimi tačkami dej Soksi (nogavičke-piši kao govoriš), mucki daj npr. Kitty (mucka), ta črnemu pa Bleki.

Hvala vsem za ideje! Majda, muci, ki je skotila, je ime Kitty tako, da ne more bit še hčerka:) Drugače pa je Soksi ful dobro. Mogoče bi pa Kitty nekako preoblikovala v Ketty pa bi bilo…

Mucki bi lahko dala ime Roma. Meni je ful vsec…Demie je pisal/pisala:

Kaj pa praviš na ime: TOMAS ( imam črnobelega mucka starega 3 leta in mu je tako ime ). LP

Mojca, Kekec, Rožle

za muco: Beauty, Bea, Berlioze, Lady
za črnega mucka: Mak, Silky, Ticky
za črnega mucka s sivimi tačkami: Kimmy, Socksy (Soksi)

Nisem še čisto odločena:) Tako, da lahko še kaj predlagate ali pa mi pomagate pri izbiri zgoraj naštetih. Hvala!

Meni sta najbolj všeč za fanta Mak in Soksi ( kar po domače ), za punčko pa bi izbrala ime Luna.

Pozdrav, Tanja

mucek: bruno, filip, oto, pino, ajk
mucka: kiba, lola, misty

lp

[
ia… lahku bi ji dala… mi smo ji dal afna….
al pa taki, ajša,bobi,miša,jagoda,toni,jerry,eko,zeko,mini,
laki,srečko,luna,aja,pupi,papi,lola,nana,lora,biba,….

HELLO
js bi dala mucku ime HUGGY(objem) muci pa COFKA

moja dva sta tigi in cmjavkica 🙂

Tita

moja dva sta Rozi pa Tai

Moj je: Njoki – pravi mačo,Zvitorepka – prava lisička.
Imeli pa smo: Debelinkica – muca,pa muc je bil Pepelko – siv muc pravi maneken..
Poglej jih malo bolj podrobno in morda se ti ob opazovanju utrne ime,ki jim najbolj pristaja.
Pa veliko veselja z njimi. Pa pomisli na sterilizacijo,da jih ne boš čez leto imela preveč.

Ma pusti razne roze, njoke in brunote, daj kako ime z močno simboliko. Tačke in soksije najdeš povsod.

Črnemu lahko daš ime Haron (grški brodnik podzemlja) ali pa Hades (bog teme, podzemlja).
Črnemu s sivimi tačkami lahko daš npr. ime Selen (Selena = boginja Meseca/Lune – ki je srebrne barve, pa tudi črna, ko je npr videti le krajec).
Oranžna z belo glavico – Hemera/Emera – boginja dnevne svetlobe in sonca.

Egipčanski ekvivalenti:
Črni: Osiris (bog podzemlja)
Črni s sivimi tačkami: Thoth (bog Meseca, modrosti, pisanja…)
Oranžna z belo glavico: Bast/Bastet (sončna boginja, faraonova zaščitnica, pogosto upodobljena v obliki mačke)

Meni je soksi lepo lahko pa še: SIMBA, TITA, FELIKS…..

Naš je Ficko

New Report

Close