Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Hujšanje, čokolada …

Hujšanje, čokolada …

Spoštovani,
mogoče nenavadno vprašanje za vas, a sem že popolnoma obupana in ne vem, s kom naj se posvetujem.
Pred tremi leti je moja ljubljena oseba storila samomor. Kot da bi svojo žalost začela utapljati v hrani, sem se od takrat zredila 10 kg. Ves ta čas se s težo borim, rada bi prišla na svojo prejšnjo težo, a ne gre in ne gre. S športom se sicer ukvarjam, tečem, fitnes, a skoraj vsak dan v nekem trenutku pojem ogromne količine hrane, predvsem sladkarij. Jem kot v nekem transu. Recimo zdajle, preden sem pisala vam, sem v eni minuti pojedla celo malo čokolado, na hitro, niti uživala nisem.
Kaj mi lahko svetujete, kako naj najdem motivacijo? Imam občutek, da nisem odžalovala do konca in so kile moja obramba.

Doktor? Vas vseeno lahko prosim za mnenje? Kje bi našla tudi primerno dieto zase? Hvala! 🙂

Joj joj oprostite, pozabil sem na vas 🙁 Odlišem še danes 🙁

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
nova
Uredništvo priporoča

Trik hujšanja je dokaj preprost. Porabiti je potrebno več kalorij, kot jih vnesti vase in vsakih 7000 kcal je kila maščevja več ali manj. Dijete so namenjene temu, da na razne načine poskušajo prelisičiti občutke sitosti. Da idealna ni nobena, dokazuje preveliko število pretežkih ljudi. Predvsem je skrivnost v veliki meri samodiscipline, raje več kot manj obrokov in v poznavanju tega, kar pojeste. Po sladkarijah ste kvečjemu bolj lačni kot pa siti in zato morajo prve s seznama, poželenje traja (nekaj) 10 dni, potem pa mine. Če se redno tehtate, zapisujete težo, vnešene in s športom porabljene kalorije, vam bo precej jasno kaj je od česa. Žal vam tu iskanje razlogov za povečan apetit in poželenje po sladkarijah ne bo prineslo nižje teže. Veliko sreče!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Res najlepša hvala, nič hudega, če ste pozabili. Moram biti vztrajnejša. Pri sladkarijah popustim nekje 4. dan. Bo že. 🙂

Najdite nekaj, kar boste jedli v trenutkih poželenja po sladkarijah, saj se boste tega laže odvadili, ko to hrepenenje popusti. Pa znebite se zalog cukra iz stanovanja 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close