Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija hud problem

hud problem

Spoštovani,

meni se je nekaj groznega zgodilo in rabim nasvet, ogoče lahko še dr. Mlakarja povprašate.

Skratka star sem 34 let in zaradi tramala sem imel zelo trdo blato. Tako sem vsakič ko sem šel na blato, grozno rival. Včasih sem se zaradi tega raje klistiral. Potem pa se je nekaj groznega zgodilo. Med porivanjem, sem za kratek čas izgubil občutek v zadnjiku. Vse je bilo odrvenelo, ko sem sedel na stolu, je bilo kot da zadnjika in presredka ne bi bilo. Tak občutek se je vrnil čez nekaj ur. Je pa nekaj drugega ostalo. Ko grem sedaj na wc, ne morem porinit blata ven iz zadnjki.a Mišice, ki to porivajo enostavno ne delajo!!! Torej normalno začutim, da moram na wc, črevesje porine črevo v rektum, potem sedem na školjko in lahko še tako rivam, blato se več ne premakne. Enostvno več te mišice ne iztisnejo ven. Tako sem odvisem od tega, da črevesje s vojo silo pač dovolj močno porine, da gre potem ven, ali pa, da se sklistiram. Zgrožen sem! To traja zdaj že dva tedna in se ne popravlja! Očitno sem poškodoval nek živec ali kaj jst vem. Kako naj tako živim? Kaj naj naredim?

Pozdravljeni!
Ob zaprtju običajno pride do fisure in gredo mišice v krč, kasneje so prisotne bolečine in nadalje težavno odvajanje oz nezmožnost iztisa blata. Vaše težave so nekoliko drugačne, zato je za opredelitev, ali je prisotna kakšna rana, ki omejuje iztis ali kaj druga potreben pregled. Žal zaradi specifike vaših težav preko foruma to ni mogoče rešiti. Vsekakor verjamem, da vas zadeva bremeni in otežuje normalno funkcioniranje, zato svetujem da čimprej opravite pregled.

Lp,

New Report

Close