Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Partnerska in družinska posvetovalnica Hladen zakon, da me vse boli od žalosti

Hladen zakon, da me vse boli od žalosti

Hvala vam za lepe misli in za vzpodbudne besede.

Hvala tudi vsem za odgovore.

Draga gospa, moj sorodnik je pripeljal takšno žensko iz tujine. Razbila je že en zakon, uničila prvega otroka, zdaj uničuje novo družino z drugim otrokom. Obtožbe, nasilje, prijave, ugrabitve otrok, psovke, sovraštvo, izmišljanja….

pekel na zemlji za vse. To ni ljubezen od takih ljudi, oni so bolni! Beži in ne opravičuj ga, ali pa boš zbolela za rakom ali duševno boleznijo, ker tako se ne da živeti.

O tem si že pisala na starševskem čveku pred kakšnim letom in tam sem ti tudi že odgovarjala.

A nisi naredila še nobenega koraka naprej? Ali še jemlješ tablete?

Dovolj je. Ta te ne bo imel več rad in sprijazni se. V bistvu te nikoli ni imel zares rad. To, kar dela, ni prava ljubezen. Nekoga po rokah nosit in ga princeskat, po drugi strani pa kot bi odrezal, na smrt sovražit, to je le psihopatsko poigravanje s čustvi, ne pa ljubezen.

Najbolj nagnusna pa je kvazi ljubezen, ki jo sedaj daje svojim otrokom, ko jih sedaj na vso moč crklja, v bistvu le zato, da bi se tebi maščeval in jih spravil na svojo stran. A greš stavit, da jih načrtno od tebe odtujuje in jim na nek način grozi, da jih ne bo imel več rad, če bodo oni imeli radi tebe? Ali res hočeš, da ti odtuji tvoje lastne otroke, če ti jih že ni?

Užaljen gor ali dol, tako se ne dela. Če ti ne more odpustiti, naj gre od tebe narazen, ne pa da te zadržuje ob sebi in trpinči, ob tem pa uničuje svoje lastne otroke.

Takoj se nehaj fiksati s tableti in se smiliti sama sebi in mu napovej ločitev. Reci mu, da ga imaš poln kufer. Da si mu priznala tisto čustveno varanje, ali karkoli že in da če ti ni sposoben tega odpustit in predelat, da naj se pa loči.

Ti pa se zrihtaj in začni hodit s prijateljicami ven. To, kako se bo pa obnašal on, naj te pa ne briga več. Nehaj že klečeplaziti za njegovo ljubezen, ker je take, kot se je spomniš, več ne bo, pa to tudi ni bila prava ljubezen, ampak neka otročja projekcija zlagane filmske sluzijade, ki še zdaleč ni podobna pravi, zreli in odgovorni ljubezni.

New Report

Close