Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Hemoroidi

Hemoroidi

Spoštovani!

Že skoraj 10 dni imam probleme z odvajanjem blata. Poskusila sem z glicerolnimi svečkami in verolaks tabletami, katerih posledica je bila driska ter vetrovi. Kasneje sem obiskala svojo splošno zdravnico, ki mi je po pregledu ugotovila manjše hemoroide in predpisala molodex (navadne) svečke in naj se kar naprej jemljem glicerol svečke in verolx. Po 2 dneh jemanja ima se vedno probleme z odvajanjem. Kljub vzeti svečki glicerola, ni slo iz crevesja prav nic. Sedaj je ze v bistvu 4 dni od kar sem sla na veliko potrebo.
Zanima me po kolikem casu bi naj molodex ucinkoval in kaj se lahko sama storim za boljse odvajanje?
In se to:
S partnerjem nacrtujeva otroka. Kaksna je nevarnost za plod v primeru oploditve v casu jemanja sveck molodex. V navodilih je nepisano, da niso bila opravljena nobena testiranja. Kaj svetujete vi?

Hvala za vas odgovor in lep pozdrav!
Anja

Spoštovani!

Modoleks vpliva na zmanjšanje hemeroidov. To lahko traja tudi tedne. Za odvajanje lahko poizkusite tudi sirupe, odvajalne čaje in čim več gibanja.

Svečke na plod na plod verjetno nimajo nobenega vpliva. Na vašem mestu se ne bi oziral nanje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close