Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina hemoroidi

hemoroidi

Spoštovani!
Mene pa zanima na kakšne načine se zdravijo hemoroidi. Gre za mojega moža. Trenutno ima tudi vnetje sluznice želodca, kar je pokazala gastroskopija prejšnji teden, dobil je Nexium, ampak težave zaradi katerih se obračam na vas najbrž s tem nimajo veze…
Občasno mu gre kri na blato in ga tudi boli, ko gre na blato. Ker se sam zelo težko odpravi k zdravniku in gre takrat, ko je že res nujno in ker se verjetno boji, da bo moral na rektoskopijo zaradi tega, se še ni odpravil k zdravniku.
Ker pa se mi ful smili, ko ga gledam takega, vas prosim za kakšen nasvet, kako mu lahko pomagam, preden bo res nujno it k zdravniku.
Z začinjeno hrano se je že poslovil (že zaradi želodca).
Ali kri na blatu pomeni, da ima res hemoroide, ali gre lahko še za kakšne hujše težave?
Jaz pač mislim, da so hemoridi, ker je enkrat tudi rekel, da na zadnjični odprtini tipa bunkico.
Kakšni so ukrepi, kako se dajo hemoroidi pozdraviti ali pa vsaj ublažiti z domačimi zdravili?

Že vnaprej hvala za vaš odgovor!
Lep pozdrav!

Spoštovani!

Glede na povedano gre zelo verejtno za hemeroide. V leakarni dobi mazila, s katerimi lahko ubalži bolečine, hkrati pa tudi zmanša bulice, ki potem poredkeje ali sploh ne krvavijo. Če se stvar ne umiri v treh mesecih, bi bil kandidat za kirurško odstranitev. Ob vsem naj seveda čim bolj upošteva navodila prehrane in drugih ukrepov za manjšo možnost hemeroidov.

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala za hiter odgovor.
A mi lahko lepo prosim še opišete na kratko kakšne ukrepe, ki jih omenjate, za zmanjševanje oz. kakšno prehrano naj bi jedel.
A to pomeni prehrano, ki naj ne bi povzročala trdega blata ali celo zaprtja, ne preveč začinjeno prehrano…? ali se s kakšno točno določeno prehrano da pomagat?
Ta mazila, ki jih omenjate, dobim v lekarni brez recepta?
Če pride stvar tako daleč, da je treba “pod nož”, a je pred tem nujna tudi rektoskopija za ugotovitev, ali je “dosti” samo kirurški rektalni pregled?
Hvala še enkrat!
Lp

Pa še eno vprašanje – se opravičujem, če sem preveč tečna.

Zanima me še, kaj se lahko zgodi v najhujšem primeru, če odlaga zdravljenje?
Jutri grem takoj po kremo in res upam, da bo pomagalo, ampak če ne bo, kaj se lahko zgodi, če bo odklanjal obisk pri zdravniku in trpel bolečine in krvavitve, dokler ne bo res nujno?

Hvala še enkrat!
Lep pozdrav!

Spoštovani!

Prav taka, kot jo opisujete. Cilj je čim mehkejše blato in izogibanje snovem,ki dodatno dražijo.

Mazila dobi brez recepta in tudi na bleli recept bi jih moral plačati.

Praviloma naredijo rektoskopijo pred posegom, da vidijo natačno, kje se nahajajo hemeroidi.

Z odlašanjem se ne more nič narediti, le slabokrvn bi bil lahko po več mesecih večjih krvavitev.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Srečno 2008!

Izšel je priročnik Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [http://www.drmed.org]. Kupite ga lahko v knjigarnah DZS in Mladinske knjige.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close