Najdi forum

Povej ji, da če ti ne plačuje brivskih pripomočkov naj se briga zase. Meni moja ni nasprotovala glede britja, se je pa norčevala iz mene glede tega.

Resnično pazite kaj delate. Če mama brije 12 letno dekle po spolnih organih, je to čista PEDOFILIJA, ki se kot taka tudi obravnava in ustrezno kaznuje!!

Torej, mame, razumem da imate različna mnenja, ampak jaz mislim, da bi za takšne stvari morale poslušati nas, otroke same.
Torej, res je, da se sedaj dekleta razvijajo že zelo zgodaj. meni osebno so prve dlake pognale že pri 10ih letih.
britje pod pazduho mislim, da bi lahko dovolile takoj ko zagledate kocine, ki kukajo izpod rokavov vaših deklet. jaz si pred časom sploh nisem upala nositi kratkih majic in majic na špagetke, ker sem se bala, da bi me drugi zafrkavali. to je res grozen občutek. vedno moraš paziti kako se giblješ, kako dviguješ roke… za športno vzgojo sem se morala hoditi oblačiti na stranišče. vse so me čudno gledale češ ‘sej smo ap ja use punce!’. mislim, da je britje pod pazduho popolnoma normalno in če tega svojim hčeram ne dovolite ste (oprostite za izraz) popolnoma nore. dekle se ne bo moglo niti svobodno gibati, ne da bi drugi videli kaj skriva pod pazduho. zaradi tega se začne zafrkavanja in izguba prijateljev, verjemite. današnja mladina drugače razmišlja – če jo vsi zafrkavajo pa že nebom njena prijateljica. lepo vas prosim – sporavite se k pameti, dekletom ponudite pomoč. razložite jim postopek in vprašanje če rabi pomoč. če je ta ne bo želela, ji lahko vsaj malo zaupate…
kar pa se tiče britja ‘med nogami’…
vidim da vas veliko misli, da to ni normalno. ampak tu ste v zmoti. kolikor deklet jaz poznam – večini grejo dlake grozno na živce. ni res, da komaj čakamo da nam zrastejo dlake. komaj čakamo, da se nam razvijejo prsi, to je res, ampak hkrati popolno nasprotje od dlak! res se oboje dogaja v istem obdobju, in punce želimo biti čimprej zrele, lepe, odrasle… mogoče smo an prve dlačice res ‘ponosne’ kot: jaz sem pa že odrasla! ampak ko te mrcine dosežejo kakšen centimeter – PEKEL. v kopalke si sploh ne upaš! vse se vidi čez rob! fante lahko kar odpišeš še za nekaj časa! res zna biti grdo, ko dlake kukajo skozi rob ali se vidijo čez blago… še majice si ne upaš dvigniti v družbi, da česa ne opazijo…
poslušajte me – britje JE del vsakdana. dekleta se razvijamo pri različnih starostih, nekatere prej nekatere pozneje. prav bi bilo, da takoj ko vas mala vpraša za britje, poveste kako to gre, razložite postopek in je ne ovirate. ponudite pomoč, ampak ne silite z njo.
zakaj mislite, da se bo vaša hčerka takoj dala dol s tipom, ko bo imela nulo? kakšne mame za vraga pa ste? zaupajte vendar svojim otrokom! večina nas ve, da ne moreš spati z vsakim drugim fantom, nimamo namena seksati pred 15im letom, ali pa vsaj dokler ne srečamo fanta, za katerega smo prepričane, da je resen. če se punca 1x pobrije še ne bo postala kurba, po domače rečeno. nas je sram dlak, rade bi se jih znebile, ne otežujte nam dela… tiste ki britja ne pustite sta pa naravnost grozne mame, toliko da veste.
vem, nekatere imajo rajši nepobrite in seveda niamm nič proti temu, ampak hčeram pustite da se SAME odločijo, kakšno bo njihovo telo in ne vpletajte se v to, ker vi ne boste vsak dan hodile okoli z njenim telesom, pa tudi seksale ne boste z njimi.

upam, da sem vas vsaj malo spravila k pameti… ker britje JE NORMALNO!

nova
Uredništvo priporoča

Po vsem, kar si napisala je videti, da si še otroček, ki še kako potrebuje mamo in njeno usmerjanje. Žal mi je zate, če je nimaš oz je ne skrbi zate.
veš ni normalno da pri 15 seksaš, kot ni normalno, da se briješ. Vse to je le povprečje v katerem živiš. Ni pa to normalno in zdravo še manj!
Kakor bi rada bila enkratna in neprimerljiva in samostojna in edinstvena in besniš, če se te primerja s komerkoli, si v resnici taka reva, da si še majice ne upaš dvigniti ali se preobleči v oblačilnici, če si malček poraščena.
Veš, če se punca, brije še ni rečeno, da bo postala priljubljena, še manj pa da bo to porok, da jo bodo fantje opazili. Če imaš okoli sebe take prijateljice, ki svoje prijateljstvo pogojujejo s tem, potem se jih čimprej znebi, ker so svetlobna leta od prijateljic. In če ti bo fant rekel, da bi si čisto v redu, če bi se le še pobrila, ti svetujem, da ga daš v trenutku na čevelj in še par let počakaš, da dorasteš in da te opazi nekdo, ki bo znal ceniti tvoje ostale kvalitete.
Veš narave se ne da pregoljufati! Če je ustvarila dlake, jih je z nekim namenom. Pa če se ti še tako postavljaš na trepalnice!

joj a ‘narava’ je pa bog al kaj? glej povedala sem svoje mnenje, osebno se mi dlake gnusijo in nisem edina.
hočeš povedat da je narava ustvarila dlake da si jih bi vsak dan česale in delale frizurce? ogabno…
to nima veze z mojim načinom življenja, nima veze z menoj, mojim fantom ali mojimi prijateljicami.
želim povedat, da mame ki svojim hčerkam dovolijo brite – bravo, dobre mame ste.
msilim, kako bi se pa ti počutila ko bi mamo vprašala če se lahko obriješ ker bi se sama sebi gnusila, ta bi ti pa odgovorila da si še premlada. meni bi bilo to grozno, po resnici povedano bi si na skrivaj kupila britvico in se brila po mili volji, kajti to je MOJE telo, in bo moje do konca mojega življenja, zato lahko sama odločim kakšno bo, ne pa moja mama.
ne pravim da zaradi britja postaneš priljubljen, zagotovo pa ne postaneš tarča posmeha. mislim, normalno je da si v začetku najstništva poraščen, ampak če drugi za to vidijo ni preveč prijetno, ali pač?
sploh pa seks pred 15im letom je ‘nelegalen’ ali kako se temu pravi, zato sem dala primer. sicer pa nevem kaj je tako nartobe s seksom, da ga mame ne odobravate. to je način ljubljena, izkazovanja ljubezni in ustvarjanja družine, izlitja občutkov.
sprijaznite se, da so vaše hčerke v obdobju odraščanja, da postajajo ženske in se začenjajo odločati same zase.
‘ljubica draga’ žal mi je tvoje hčere, če jo imaš, ali jo boš imela, ker [bo] mora[la] okoli hoditi dlakasta… današnji mladini to pač ni všeč. Sprijazni se z dejstvom.
britje pa sploh nevem zakaj je takšna hiba…

PS: če tako ceniš naravo, se pa obesi ker je v tisočletjih že iztebila vidnejše dlake. nekoč so bili ljudje čisto poraščeni, pa se je to skozi čas spremenilo. z britjem se ne ‘prelisiči narave’, ampak se pomaga, da se dekle prijetneje počuti…

se opravičujem – v glavi mi je prišlo do mešanja besed xD

citat:
britje pa sploh nevem zakaj je takšna hiba…

popravek:
britje pa sploh nevem zakaj je takšen tabu…

a ‘narava’ je pa bog al kaj – ne, Bog si ti in druge mladistnice, ki imate toliko težav same s sabo, da se ven ne vidite. Je pa res najbolj enostavno se pobrit. Samo tvojih glavnih težav žiletka ne odstrani, veš!!!!

Veš o seksu imaš približno ravno tako izkrivljeno mnenje, kot o kocinah. Seks pri petnastih ima z ljubeznijo toliko, kot krava z baletom. Tisto, kar bi ti rada poimenovala ljubezen se imenuje drugače – nagon. Tega ima pa vsaka žival. Spolnost je pa še marsikaj drugega, kar bo mogoče razumela (govorim mogoče, ker po veliki večini tukaj pišočih še redko katera “odrasla” monovka loči med seksom in ljubezenskim odnosom), ko boš velika.

mame ki svojim hčerkam dovolijo brite – bravo, dobre mame ste” – u, ko bi bilo tako simpl tole. Sveta preproščina…

Ja, narava je precej dlak eleminirala, ker se je človek pač začel seliti na hladnejša področja in je začel nase oblačiti oblačila. Na nekaterih strateških mestih, pa ko dlake vseeno ostale. Zakaj že?

P.S.: Imam tri hčere, od laterih je ena 17 letnica, celo malček poraščena, priljubljena, uspešna in zadovoljna sama s sabo in svojim telesom. Ostali dve še nista v puberteti.

oprostita če se umešavam. xD
Em, ‘ljubica draga’ oprosti ampak I’m happy that I’m not your daughter. xD ne zameri prosim, ampak nevem, zdiš se mi tako… prepričana v svoje teorije in preveč zaupaš naravi… xD oprosti ne želim se kregati, ampak po moje so dlake na teh mestih ostale, ker so ti deli ostali bolj pokriti če razumeš… a niso ljudje splovil vedno pokrivali, predel pod pazduho pa itak senčita roki sami, zato ni tako opažen na svetlobi in to… no ja, nisem ravno zgodovinarka ali naravoslovka, ampak nimam nič proti britju. sicer pa ima vsak svoje mnenje, ne? ziher nisi edina, ki je proti britju (no, nevem a si res proti ampak napisala si da ni normalno če se briješ o.O s tem se ne strinjam, oprosti… :S )
‘*najstnica deli nasvete*’ ti pa se mi zdiš že res (oprosti oprosti oprosti) preveč ‘kurbirska’… mislim, seks pri 15ih pa res nima nobenga pointa z ljubeznijo, punce mislijo da so frajle, če malo prej seksajo, zato tudi to počnejo. deluješ mi (vsaj na sporočila) zelo mlada, mogoče šele v začetku pubertete… =/ glej, tudi meni nebi bilo kul če bi mogla okol hodit takale: http://rufadas.com/wp-content/uploads/2007/05/hairy-girl.jpg ampak ima vsak pravico do svojega mnenja, ne jezi se na ‘ljubica draga’, ker ti je (moje mnenje) povedala čisto prav. no ja, vsaj v večini 😉

js se brijem od 13ega leta (torj 3 leta). že prej sem res mela dlake, pa so me malce motile, ampak sem si mislila, da je to pač normalno, potem pa sem šla enkrat pri 13ih na nudistično plažo in, se nisem počutila preveč prijetno… =.= potem sem se naskrivaj začela briti pod pazduho, ‘tam spodaj’ pa tako čisto malo, da sem imela mogoče 1 cm dolge dlake… po pol leta pa sem v trgovini svoji mami enostauno rekla ‘mama, a mi lahk kupiš nekej za brit?’. najprej me je mau nejeverno pogledala, pa ni ugovarjala & mi je kupila britvico, za kar sem ji hvaležna. ^^

hm, sicer nevem s katero od vaju bi se bolj strinjala, ker britje je pa res čist uredu, ampak TAKO blazno normalno pa spet ni da bi se pri 10ih pobrila na nulo… zdi se mi, da britje sicer postaja nekakšen ‘del vsakdana’ in me to popolnoma nič ne moti, ker mi je britje všeč – no, ne ravn všeč, zdi se mi pač da ni nič takega, in se bolje počutim vsaj delno pobrita. ^^

drgač pa se mi zdi da je bolš če se pod pazduho res začneš čim prej briti ker je fujkec. xD nog naj si mali fročeki še ne brijejo, do 15ega leta sigurno ne, ker dlake še niso tako vidne. sploh pa blondinke in svetle rjavolaske, ki imajo dlake čisto svetle in so skoraj nevidne. z britjem (beri: ne depiliranjem) postajajo dlake močnejše in bolj vidne, zato je bolje da jih ne odstranjuješ, dokler niso res problem… temnolaske bi se mogoče lahko začele tudi po nogah briti prej, okoli 15ega leta, oziroma, kadar se ti pač zdi, daso dlake preuč vidne…
am, ‘tam spodaj’ pa bi mogoče bilo bolje, da se najprej ne začneš briti takoj na nulo, pač pa najprej bikini predel in si malce krajšaš dlake, ker za 10-15 let je nula malce preostra…
ne nosim se višje, ker sem 16 let stara, in ne pomeni da se do 15ega leta ni primerno pobriti na nulo, pri 16em pa, ampak samo rada bi povedala, da nula za fročeke kot sem jaz (in najbrž tudi ‘*najstnica deli nasvete*’ ) ni najbl primerna… mene nula spominja na vse tiste playboyeve zajčice in striptizete, zato si raje ne pobrijem vsega ‘tam doli’. xD

torej ja, mogoče je britje res postal nekakšen tabu, ampak po moje ni nič tazga… ^^ majku, sem velik napisala, morn si čestitat ^.^

joj, vidim da ste vse po vrsti zmešane… britje je enako kot tuširanje, sprijaznite se s tem, čsito normalno, osnovna higiena, popolnoma vsakdanje in te naredi lepšo.
seks nima veze v tej temi, sploh pa vedve ne poznata mojih izkušenj in mi en govorita koliko sem stara, ali kakšna je moja mama, ker pojma nimata!
ta tema je o britju, ki je popolnoma normalno (in pravtako je seks, da vama prišepnem), če pa ve niste normalne, pa si nabavita psihiatra, ker je to tudi tisto kar potrebujeta…

‘*najstnica deli nasvete. *’ nevem zkaj se razburjaš, sem povedala da se nočem kregat, sm pač izrazla kar si js mislim, ker sem vrste oseba ki naravnost pove kaj si misli in rada izraža svoje mnenje, pa kljub temu sovraži prepire. ^^

posluš, js sem ti napisala kar sm imela v glavi, in se ti zato tudi opravičila, (takšen si pač name naredila vtis). niti mene niti ‘ljubica mlada’ ne ozmerjaj z norima, ker je to čisto nepotrebno in stem samo izkazuješ kok otročja si. sej pa nemoreš ti odločat kako se more folk brit… -.-

vsak misl drugače, pa kljub temu usak misli, da ima prav, kar pač ne gre skupaj. povedale smo, kar si mislimo, vsaka svoje mnenje, ne rabmo se sedaj prepirat in tekmovati katere mnenje bo obveljalo, ker se bodo vedno našle izjeme, ki bodo našmu mnenju nasprotovale. kvečjemu bi se lahko vprašale za kakšen nasvet, povprašale po razlogih, ne bomo pa se ozmerjale.

vrjamem da si jezna, ker pač ne mislim tako kot ti in sem ti rekla, da si ‘kurbirska’… glej oprosti, samo povedala sem. nism mislila dobesedno, ampak tko, to o seksu se mi je zdelo malce… pretiravano… xD res ne vem kolko izkušenj maš, patudi nič o tvoji družini, zato sem tud napisala da sklepam da si šele v začetku pubertete. in u to ne dvomim. >.

A mam neki uprašanj… (glede britja muce)
kaj pomeni, da se briješ na črtico? a vam je všeč?
kolkokrat na teden se brijete tiste, ki ste do kože pobrite ali na črtico?
a se brijete samo v smeri kot rastejo dlake, ali v nasprotni tudi?
a uporabljate posebne pene za britje / kreme za po britju?

Hvala če boste odgovorile.

jez sem stara 11 in se brijem tam spodaj. tega nikakor ne bi pustila mami

pa naj se pobrije uboga reva, jasno da jo motijo dlake na sebi. Meni se želodec obrača že če jih gledam na drugih.. . Edino kjer so dlake lepe- so na glavi in to so lasje in to je to. Tudi pri moških so poraščene pazduge ogabne in ni malo mladih fantov ki imajo to estetiko, da se uredijo tudi sami.
Že 30 let nazaj smo se pri teh letih dekleta brila po nogah in pazduhu in sedaj je tudi bolj sprejeto da se še kje drugje. Naj gre v korak s časom. Gre za odstranjevanje dlak dragi ljudje..vse ostalo je le plod vaše (preburne?) domišljije.. .

Sem se nasmejala ob prebiranju teme.
Če bi jaz svojo mamo poslušala, bi bila še sedaj, pri 33ih kosmata po nogah. : )
Je pa res, da mi pri 11ih še na misel ni prišlo, da bi se brila tam spodaj. Vsaj po svoje. Predvsem bi me bilo strah, da se ne kaj poreže.
Če in ko bo moja hči želela, bo šla na depilacijo skupaj z mano. Če je kaj po mami, bo zaradi bolečine dvakrat premislila, preden bo šla naslednjič pod vosek. : )

haaaa x)
‘froček’ – al si dejansko froc… al pa si sam zaostala… pišeš kt bi bla stara 8 …
‘ljubica draga’ – ja ne sej britje je pa res nenormalno ? O.o okj… why the fuck majo pol v usakm salonu depilacije tega, pa unga … ?!
‘natasakz’ – strinjam! 🙂
‘hehehe’ – you funny little thing 🙂 strinjam!

drgač pa ja… se strinjam s folkom k misl da je britje normalno… je pa čist odvisn od posameznika kok je poraščen – kdaj se more začet brit…
sam joj si bolana… britje nenormalno xD … no dej pejt en let na nudistično plažo nč pobrita pa spremlji odzive folka k te vid xD


Točno tako.

lhuhziuhgjzgzxztdtzxytzyhuzyho8oagzt

OJOJ …… ostra tema……

vsi ste zabiti, še posebi ti, ljubica draga!
js se brijem že od 13. leta, mama mi je dovolila, in to se mi zdi čisto prav!

js mam najraj, da je pobrita, ker se pole lažje samozadovoljujem!

New Report

Close