Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice grrr, me pojezijo neizpolnjene obljube

grrr, me pojezijo neizpolnjene obljube

V izogib neprijetnim situacijam ti priporočam, da se s prostovoljci za varstvo čimprej konkretno zmeniš. Dlje ko obeti visijo v luftu, večja šansa je, da a) prostovoljcu nekaj v njegovem življenju pride vmes, večina ljudi ga ima in b) ena stran na to pozabi, potem se pa začnejo neutemeljena premlevanja v slogu “ni mislil/a resno z vastvom” in “privolil/a je samo zaradi lepšega, v resnici pa mi otroka noče zaupati”. Zato se zmeraj meni kratkoročno in konkretno (ta dan, ta ura, toliko časa) in če nekdo ves čas govori o vastvu bolj tako v oblakih in “bi enkrat, samo ne še zdaj”, nanj sploh ne računaj in imej resen backup plan.

Zdaj glede drugih, koliko koga izkoriščaš, pa itak vedo samo vpleteni. Je pa za razmislit o resničnih čustvih nekoga, če ti varstvo kar naprej ponuja “na papirju”, ko se je pa treba konkretno zmenit, pa nikoli nič. Tak ti varstvo verjetno ponuja iz občutka dolžnosti ali celo iz strahu, da ga mora za “dobre odnose”, otrok pa v resnici noče prevzeti.

Hihi, te stvari raje sama naredim. Njega pošljem v trgovino in čeprav me bo 50krat klical,kaj in kje je kak artikel,imam le 20% možnosti,da bi potem res to prinesel.
Biskvite pa tud ne zna. Zato imava deljeno delo.On čuva otroke,jaz pa pečem in hodim po fasunge.

Joj, pa saj jih ne pečem danes. :-))))))

In lahko boš še tako naprej blekala, da sem slaba mama, pa vse o župniku, jaz bom zate iz ljubezni do “svojih sovražnikov” molila, da te “pamet” sreča.:-)

Ej, Mirjam, ti si meni ena taka faca! Taka simpatična,dobrovoljna, iz tvojih postov vsaj tako veje, nobene hudobije v tebi! Ne kot nekatere tukaj gor, ki tak žolč zlivajo, da je kar groza!

Upam, da boš – čeprav s tamalčkom v naročju vse odpravila in postorila, pa lepo uživajte za vikend!

PS: Uni tvoj opis, kako zgleda, če moža v trgovino pošlješ, je pa tudi svetoven! Imam jaz tudi enega takega doma:-)))

Kaj pa, če bi ti šla tašči malo pomagat delat na vrt pa k drvam, ker to itak ni težko, saj si dala “delo” v navednice, pa bo potem tudi njej ostal čas, da skrbi za tvojega otroka?

Jaz se strinjam s predhodnim vpisom – ni treba podcenjevat takega dela, ker ko bo pa sveža zelenjava z njive, jo boste pa vsi najbrž z užitkom jedli. In na žalost so opravila, ki so povezana z vrtom in gozdom zelo odvisna od vremena in, če hočemo gospodariti, tako da imamo tudi pridelek, se moramo tud kdaj časovno podrejat vremenu. A si gospod tast in tašča pozimi na drva kurita? Potem ni čudno, da si delata zalogo že sedaj. A naj si vse na glavo obrneta in tvegata slabo letino, zato, ker njun sin ne more priskočit na pomoč svoji partnerki?

New Report

Close