Lepo pozdravljeni!

Minilo je že nekaj časa, od kar sem dobila nekaj suhih korenin ginsenga (Panax ginseng). Gospa, ki mi ga je dala, mi je povedala, da pospešuje delovanje možganov in krvni obtok ter, da dovaja več kisika v možgane s tem, logično.
Bistvo: pozabila sem pripravo čaja. Nekje sem si takrat zapisala, toda ne najdem zapiskov 🙁
Pomagajte mi, imam izpit, pa bi rada bila bolj skoncentrirana na snov. Preizkuseno pa deluje!

Hvala in lep pozdrav!

Vem da sem nekje na forumu brala o tej rastlini,
pojdi na forum zelišča ali pa zdravje, tam nekje piše.

prevretek iz 3-10 g ginsenga v 500 ml vode je splošni jang tonik.
najbolje ga je uživati en mesec jeseni, da se telo okrepi zazimo. Pri rednem uživanju je vsaka dva meseca dobro narediti vsaj 2-3 tedne premora.

Tinktura zdravi driske, ki so posledica oslabelosti prebavnih funkcij, skupaj z ingverjem pa ga priporočajo pri astmi in kroničnem kašlju.

Prašek v kapsulah ali tabletah deluje kot krepčilni tonik.

Parcienti, ki uživajo P.ginseng, naj se izogibajo spodbujevalom – čaju, kavi in kola napitkom.

V Čajni hiši v stari Ljubljani imajo po novem ginsengov čaj z limono – meni je zelo všeč.

No ja, ta čaj imajo v prodajalni. V čajnici pa itak ne ažurirajo ponudbe. Bog si ga vedi, zakaj.

Ej, ful hecno! Glihkar sem ga prinesla iz lekarne.. no, v skoncentrirani obliki v kapsulah! Mam izpit in misli so vse drugje kot pri snovi! Upam, da res pomaga!

a je pomagalo??kaksne “ucinke ima nate”

Pa ni ginseng samo za starejše? Sem slišala (ali brala? ne vem…), da ne priporočajo pred šestdesetim… Čeprav… mi ni jasno, kaj bi lahko škodilo?

Za spomin bolj pomaga gingko.

Eh… kak ste me zavedli. Jaz sem ves čas mislila, da govorimo o ginku. Šele zdaj sem še enkrat prebrala naslov… ups…

New Report

Close