gibanje – prosim, svetujte!

Nina, mislim, da je tvoj predlog brez upa zmage 🙂)))

Nina, samo to bom pripomnila, da tudi mene zanima odgovor na vprašanje, če je kakšen zagret fitneser (ki jih je tu nemalo) sposoben prekolesariti Vršič in Mangart v enem dnevu, ali pa vsaj Franjo v cca. 4 urah?

kaj misliš da noben ni sposoben tega ali kaj??
kaj ste nekateri glupi!

bom šel na jogo ke rmamo možnost to pri športni vzgoji na faksu. ampak šele naslednje študijsko leto ker je sedaj joga že končana!

ali lahko poveš katero borilno veščino si trenirala in zakaj si nehala?

“Kaj ste nekateri glupi” No tu se lepo vidi kako so nekateri primitivni.
A ti to meni, če mislim, da nihče ni tega sposoben?
Dragi Krpan, ogromno jih je tega sposobnih in to tudi dokažejo najmanj enkrat letno. Vprašanje je bilo konkretno postavljeno in če nimaš nanj odgovora ne odgovarjaj še manj pa žali ostale.

zjoči se ali pa idi tolažbo na hujšanje iskati!

Nina1, povsem se strinjam s tabo.

Drugače pa: na forumu smo zelo različni ljudje in nekateri malce pretiravajo v podanju in dokazovanju svojega prav nekomu drugemu, ki ima popolnoma različne želje. Želeti imeti lepše telo in biti fit ima za vsakega od nas drug pomen! Imamo tudi zelo drugačne izkušnje: nekateri iz fitnessa, drugi poznamo jogo…
Včasih bi pomagalo, da kljub občutku, da vemo vse najboljše, poskušamo malo bolje razumet sogovornika.

Osebno berem za celo leto nazaj Krpanove prispevke, ker želim intenzivno okrepiti moje mišice, povečati moč in sem v dosego tega cilja pripravljena vložiti dosti časa in energije. A to sem jaz…

Kakšno tolažbo?
Kakšno hujšanje?
Ti se pa usedi na specialko in pedaliraj na Vršič potem še na Mangart pa boš videl kaj je to trening!

Tudi sama prebiram redno ta forum, ampak oglašam se bolj redko. Res je, da je pomen vitkosti in oblikovanja mišic različni. In ne vem, zakaj se nekateri spravljajo na mnenja drugih. Ali nima vsak pravice do svojega mnenja, svojega gledanja na stvar??? Kam bi prišli, če bi vsem bil ok samo fitnes???

Joga je super stvar in z njo se oblikuje tudi telo…počasi ampak se!!

Lep dan…

Zdravo, kimonca:))!

Trenirala sem karate, kako leto, nehala sem zaradi pomanjkanja časa ( no, ja, to je bolj izgovor:)). Predvsem sem nehala, ker mi ne ustreza, čisto psihološko ne. Mi je ful lep “šport” oz.način gibanja in sem zelo kolebala, ali naj pustim ali ne…Res mi je jemalo preveč časa in sedaj recimo mi redni treningi ne bi znesli tako ali drugače.

Samo v bistvu je šlo za to, da mi je vseeno pregrob, pa ne v negativnem smislu, ampak zahteva energičnega, zelo aktivnega človeka, kar jaz nisem. Nekaj časa sem se matrala, ker mi je všeč v principu, ampak se nisem mogla navaditi na sam način energije, ki ga zahteva, sem šla vedno proti sebi in se malo silila. Nekako moraš vedno malo presegati samega sebe, že pri treningih za moč ali vzdržljivost recimo, meni pa to ne sede. Imela sem recimo probleme s kiaji, nisem marala bojev, najbolj sem uživala v kihonu in katah, kjer sem bila sama, vse, kar je zahtevalo kontakt, mi je bilo zoprno. Zoprno mi je bilo kao se “borit”, sem bolj človek umika, bolj pasivna.

Eno leto sem poskušala, se ful borila v sebi in probala ugotoviti, ali je to zame, ali ne…In ugotovila, da ni (čeprav ga pogrešam malo, priznam). Bilo mi je jasno, da to ni zame, ko sem čutila olajšanje ob odločitvi, da več ne grem na trening.

Enostavno nisem tip za to.
Sem bolj “easy flowing person”:)) Bolj na mehko (kakršna je tudi moja postava:)) In se mi s tem ne zdi nič narobe. Ljudje smo vseh vrst.
Je bila pa dobra izkušnja.

Je pa karate the best disciplina in če bi bila bolj aktiven tip človeka, bi bilo to to,for life!

Vsem ostalim pa hvala za spodbudo – joga že laufa, počasi bo musklfibr minil:)), kmalu sprehodi (za tek še vedno nisem ziher, ker jutranje vstajanje je še vedno problem:))- sem videla eno knjigo, kjer piše, da je hoja ravno tako učinkovita (samo najbrž je mora biti malo več). No, to je pa tudi že moja izkušnja.

Babica, nina 1, tan…

kot sem že rekla, hvala za spodbudo! Ker res smo si ljudje različni in vsak lahko najde vadbo oz.gibanje, ki mu sede, tudi psihološko.

Tudi vam veliko užitka v gibanju!

Well put:-)

Na dopustu sem sel tako cisto za foro takoj po treningu (fitnes) in enem shaku na uro joge in, jao, so me se par dni kasneje bolele prevec raztegnjene kite. Pa se tudi pri fitnesu redno razgibavam; se pravi, nisem zakrknjen. Samo to je bil cisto neki drug nivo razgibavanja, kot sem ga sam vajen. Sicer vem, da se moram zahvaliti bolj tko tko vaditeljici za to, da so me kasneje kite tako mocno bolele, ker je bila (ocitno) mnenja, da se vajo naredi dobro le, ce se pri tem razcetveris, nimam pa nobenega dvoma, da je tudi pri jogi nekaj pozitivnega. Vendar to tako velja za skoraj vsako aktivnost. So pa, vsaj kar se oblikovanja telesa tice, dosti bolj ucinkoviti nacini vadbe. Seveda je pa krasno,ce clovek pocne nekaj kar ga veseli, pa ceprav ni najbolj ucinkovito.

To kar na tem forumu obicajno sprozi zolcne diskusije so vprasanja, v katerih njih avtorji iscejo recepte na prakticno neuresnicljive “cilje” in odgovori, ki te iste avtorje in njihove zagovornike poskusijo pomakniti nekoliko blizje zemlji.

New Report

Close